Михайло Вишиванюк хоче, аби садів на Прикарпатті було більше

Після п'ятирічної перерви практичний семінар з догляду за садами відбувся на базі ТОВ «Степан Мельничук» у с. Турці на Коломийщині, де ростуть і плодоносять знамениті сади Михайла Вишиванюка: 180 га яблунь, вишень, слив, горіхів, ягідних кущів тощо.

 

Учасниками обласного садівничого семінару були начальники управлінь агропромислового розвитку РДА, керівники інспекцій захисту рослин у районах та садівничих господарств, а також представники ТОВ «Габен», «Самміт-Агро-Юкрейн», «Сингента», інших відомих фірм, які ознайомили зібрання з новітніми й безпечними для бджіл та джмелів засобами захисту плодових дерев від хвороб і шкідників, з ефективними технологіями вирощування плодів і ягід.

 

Зазначалося: з 2005 року й донедавна садівнича галузь на Прикарпатті переживала далеко не найкращу пору. Брак уваги поступово призводив до її занепаду.

 

Тим часом наш ринок заполонили привізні фрукти і ягоди. І лише торік крига дещо скресла. Водночас, переконаний директор ТОВ «Степан Мельничук» Мирослав Червінський, найбільші прибутки в аграрному виробництві можна мати якраз із садівництва. Хоча цей промисел доволі затратний, але якщо обходиться без заморозків, градобою чи іншого стихійного лиха, то за умови належного догляду за плодовими насадженнями урожаї з них можна отримувати доволі високі.

 

До слова, турківське ТОВ «Степан Мельничук» постачає фрукти в закриті установи області, в тому числі у школи та дитячі садки. Тому тут доволі обережно використовують під час догляду за садом хімічні препарати.

 

«Наші яблука не мають такого товарного вигляду, як ті, що їх завозять з-за кордону, – зізнався журналістам з обласного центру Мирослав Червінський. – Та ми й не прагнемо до того. Якщо в Польщі обприскують фруктові масиви, щоби захистити їх від хвороб та шкідників, які насідають, по 16–18 разів за сезон, то ми стараємося це робити лише три-чотири рази. Щоб не нашкодило нашим споживачам, надто ж дітям. Це ж рекомендуємо і своїм колегам-краянам, для чого, власне, й проводимо такий захід».

 

Керівник ТОВ «Степан Мельничук» також висловив сподівання, що, крім чинної і, за його словами, «досить суттєвої урядової програми на підтримку сільгосппідприємств, зокрема щодо закладання молодих садів, запрацюють незабаром й інші державні стимули розвитку галузі». Мирослав Червінський навів приклад сусідів-буковинців, які нині масово закладають молоді сади.

 

А почали такий рух на Чернівеччині не лише в сільгосппідприємствах, а й в особистих селянських господарствах ще раніше. Недарма нинішньої зими на ринках Івано-Франківська домінували йони та інші сорти яблук саме з Буковини.

 

«2010-го в області заклали 57 га молодих садів на Тлумаччині, Долинщині та в деяких інших районах, – розповів начальник недавно створеного управління садівництва, виноробної та консервної промисловості головного управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Микитюк. – Цього року, прогнозуємо, їх буде як мінімум удвоє більше. Адже лише 120 га яблунь збираються посадити у ТОВ «Степан Мельничук»… Радий, що на базі цього сільгосппідприємства нам вдалося ознайомити наших краян – слухачів семінару зі взірцевим садівничим господарством. Може, й заохотили когось на рух у цьому напрямі. А ще цей захід відбувся в рамках створення в області Асоціації садівників. Така громадська організація допоможе нашим виробникам вклинитися в ринок. Адже там, як знаєте, існує неабияка конкуренція. Кожному самотужки туди ввійти вельми проблематично. Завдяки ж спільним діям, сказати б, асоційованих садівничих господарств можна буде формувати великі партії фруктів та ягід, аби виходити на серйозні ринки, як мовиться, вагомо і зримо. Ця ж структура посприяє нам і в розвитку переробки, яка поки що в зародковому стані».

 

З відгуків учасників семінару: «Це дуже добре, що на Прикарпатті знову закладають молоді сади. Михайло Вишиванюк хоче, аби садів було більше, родили вони рясно і в плодах не було хімії».

 

За словами представника фірми «Сингента» на Тернопіллі й Івано-Франківщині Василя Романюка, «тому, хто має на своїх плечах хоч 150 га саду, потрібно давати «Героя».


27.05.2011 2289 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

682
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1960 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1139 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

561
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6908 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11405 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

343

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1092

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1119

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1114
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

80
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

291
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1091
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

762
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2957
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4453
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18446
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

84
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

328
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

359
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

669