Михайло Ноняк: Робота митної служби потребує невідкладного вдосконалення

 

 

В складних умовах, які склались сьогодні у державі, доволі часто можна почути нарікання на неефективну роботу митниць. Є декілька причин, які ускладнюють функціонування митниць.

 

По-перше, це стосується їх належної роботи щодо протидії ввезенню в країну нелегальних товарів, контрабанди тощо. І це в часи, коли в країні ведуться бойові дії! Все це видно неозброєним оком, на прилавках магазинів є товари, які офіційно не імпортуються в нашу країну. Випадки, коли товари, які заходять в Україну для потреб нашої армії, десь зникають, коли гуманітарну допомогу для солдат, а це безкоштовне солдатське харчування, почали продавати, це ганебно. По-друге, самі митники зловживають службовим становищем, хабарництво вкрай розповсюджене на пропускних пунктах нашої країни.

 

Нещодавно Президентом України прийнято Указ, відповідно до якого необхідні товари для армії бронежилети, каски та інше спорядження розмитнюється за спрощеною процедурою. Митниці повинні функціонувати ефективно враховуючи ту ситуацію, що склалась у державі. Перед митниками поставлено завдання максимально і в найкоротший термін розмитнювати товари, які призначені для армії.

 

Також на складах митниць зберігається чимало конфіскованого товару. А це й товари широкого вжитку, техніка, продукти харчування, автомобілі та ін. На мою думку, багато тих речей можна було б спрямувати для потреб наших солдат. Проте, щоб такі товари відправити у зону АТО потрібне рішення Кабінету Міністрів України.

 

На сьогодні митне законодавство в нас побудоване таким чином, що воно створює, з однієї сторони, багато бюрократичних перешкод та містить безліч спеціальних процедур, які начебто створені задля того, щоб боротися з корупцією, порушеннями митних правил, контрабандою тощо, а з іншого – воно створювалося тими людьми, і під тих людей, які можуть обійти закон і поставити свої інтереси вище державних. Таким чином, коли говоримо про конфіскат для потреб АТО, то це питання вимагає багато законодавчих втручань та змін. Коли ж діло доходить до боротьби з хабарництвом, корупцією на митницях, нажаль, тут ми виявляємося зовсім без силі.

 

Переважно, проблема надто довгої процедури розмитнення полягає у людському факторі та методах роботи митників, які часто працюють за старими схемами. При цьому охочих «нажитися» на тій ситуації, яка склалася в країні, багато як зі сторони митників, так і зі сторони «нечистих на руку» підприємців.

 

Що хотів би зауважити – контроль потрібен як за митниками, так і за бізнесом. Проте ми маємо змінювати свій світогляд, щоб кожний свідомий громадянин боровся сам особисто з хабарництвом і корупцією, щоб допомагав виявляти чиновників хабарників, лише тоді ми зможемо досягти бажаного результату та покінчити з корупцією. В Україні потрібно втілювати європейські цінності: права, свободи, обов’язки та інші складові європейського суспільного устрою. Лише тоді, коли спільно та у злагоді народ і влада підуть цим шляхом зникне багато проблем, але для цього потрібен час та наполеглива праця.

 

Спілкувався Всеволод Кисілевський


19.08.2014 448 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

926
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

742
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1848
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3186
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2524
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2510

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

193

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

704

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

661

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1559
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

322
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

653
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

591
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

301
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

362
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26999
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

813
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19654
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

396
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

374
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

702
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1241 1