Ми

 

/data/blog/66437/2c02c06be4d1296a5b411c96cd884153.jpg

 

Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.

Ми є. Були. Не вмремо ми. Й не будемо рабами!!!

 

Кожний день, дарований Богом, – нове випробування долею для всіх нас. Ми практично ніколи не задумувались над нашим життям, жили, й ні про що не думали, обходячи труднощі стороною. Ми тікали й ховалися від проблем до тих пір, допоки вони не набрали великих обертів, допоки не почала страждати наша ненька Україна. А зараз всі проблеми повстали перед обличчями мільйонів людей й ніхто не може сховатись і втекти. На долю українців випало величезне випробування. Нам в сотий раз потрібно «вижити й перемогти». Ще за Київської Русі, за Галицько-Волинського князівства предки героїчно прославляли наш край, перемагаючи у війнах з метою вибороти незалежність існування, будуючи бібліотеки, засновуючи перші школи. Саме тоді сформувався незламний і мудрий характер українського народу, утворилася міцна українська нація, яка не зламалася, не ламається й ніколи ніхто не зламає її єдності

Для підтвердження тези Івана Багряного можна навести тисячі прикладів з історії України, проте найбільш актуальними будуть приклади з сучасності. Події, які творяться в Україні – доказ того, що допоки будуть українці, доти житиме й наша ненька.

Багато моїх друзів, односельчан зараз захищають наш сон. Андрій Гринішак, мій сусід, друг і просто хороша людина, у зоні проведення антитерористичної операції знаходиться ще з березня. У своїх 25 років він вже бачив чимало втрат бойових товаришів та зради друзів. А все почалося з того, що Андрійко завжди виділявся з натовпу своїм характером. Він завжди прагнув жити у справедливій країні з рівними правами для всіх. Закінчивши 9 класів Гутівської ЗОШ I-III ступенів, він вступив у Надвірнянський коледж Національного транспортного університету на юридичне відділення, а згодом –у один з вишів Івано-Франківська за тією ж спеціальністю. Отож,будучи ще зовсім юним хлопцем, він задумувався не тільки над своїм життям, а й над життям України.

А ось ще один мій друг Василь Фуфалько – повна протилежність Андрієві. Змалечку був розбишакою, у період юності жив у своє задоволення, проте його вчинок здивував усіх знайомих йому людей. Літом він записався у ряди добровольчого батальйону й пішов у зону проведення АТО. Доля його там нічим не нагороджувала, а навпаки закидала у найнебезпечніші зони на Сході України. Нещодавно він був учасником бойових дій в Донецькому аеропорту.Наш Василь –кіборг.

Перелік героїв України, що живуть у моєму селі, великий. У зоні проведення антитерористичної операції зараз знаходяться такі бійця як Годованець Богдан(21рік) та Климович Михайло (19років),а коханий чоловік, люблячий батько Веркалець Павло своєю мужністю відзначився минулого року під час Революції гідності. Маючи трьох діток він поїхав у Київ відстоювати свої права та права односельчан, там був тяжко поранений. Кучинський Зеновій, будучи на Євромайдані, також отримав поранення.

Я пишаюся цими людьми! Вони мої Герої! Герої села! Герої України! Це люди, які не бояться дивитися смерті в обличчя. У їхніх очах є тільки один страх – страх втратити свою неньку Україну. Я думаю, що допоки мене оточують такі Герої, житиму я, житимуть люди, житиме моя Батьківщина.

Проте, ми свідомі того, що не завжди маємо змогу боротися зі зброєю в руках за наш відвічний ідеал, але ми завжди маємо змогу цей ідеал втілювати у життя нашими щоденними вчинками. Ми не повинні все скидати на наших Героїв, ми маємо самі починати щось робити. Насамперед, я вважаю, що наш моральний обов’язок – молитися до Бога, щоденно звертатися з молитвами до тих Героїв, які, на жаль, пішли із життя, які віддали душу Богові, а тіло –землі.

Хай кожен теперішній день буде днем оновлення наших душ, днем іспиту совісті, днем, в якому кожен поставить собі питання, що зробив він за останній рік для здійснення заповіту тих, що в могилах лягли, хай Бог дає нам силу і витривалість у випадку ще гірших подій.

Будьмо ж гідними великої слави героїв України, які твердо вірили, діяли, знали: Українська нація зродилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крови на чорну українську землю. Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її обороні, і хоча нас гнобили протягом століть, заковували в кайдани, вбивали, але ми не корилися владі, ми жили, ми падали, ми підіймалися і виживали. Як писав видатний український письменник Володимир Симоненко:

Народ мій є, народ мій завжди буде,

Ніхто не перекреслить мій народ!..

А з ним і нашу рідну УКРАЇНУ!

Я щиро вірю в щасливе мирне майбутнє країни і сподіваюсь на краще, бо такий народ як українці завжди мав нездоланні оптимістичні нахили, і якщо з кожним днем прокидатися з обро надійними думками, то вони неодмінно збудуться. Бо «Ми є. Були. І БУДЕМ ми. Й Вітчизна наша з нами».

 

Ліда Лешко,

учениця школи професійної журналістики


31.12.2014 Ліда Лешко 545 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

248
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

514
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1615
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2875
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2408
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2394

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

380

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

554

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1400

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1482
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

515
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

374
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

754
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

118
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

253
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26861
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

715
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

269
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

276
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

597
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

883
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

802