Ми - не буратіни! Щодо ЄРЦ

 

 

Пригадав давно забутий анекдот. "При зустріч

і- Як справи?

- Як у казці: чим далі - тим страшніше!" 

 

Буду оповідати від першої особи, тому що все описане стосується мене особисто. Але маю думку, що кожен  мешканець нашого міста, який по незрозумілих обставинах став заручником єдиного розрахункового центру (ЄРЦ), зтикався  з тими самими проблемами, що і я.

Одного дня у мене таки урвався терпець платити за квартиру по рахунках ЄРЦ, при чому кожен місяць різні суми. Звернувся за розясненнями за місцем реєстрації по вулиці Незалежності 9, де було запропоновано написати заяву і де з подивом довідався, що заяви там не реєструють, бо канцелярія знаходиться по тій же вулиці, але в будинку за номером 161 – за три кілометри. Оце така турбота за фізичний розвиток краян, гуляйте по свіжому повітрі, накачуйте мязи…

На диво, відповідь отримав вчасно. При уважному вивченні наданих документів, які чомусь не були належним чином завірені, виявив ознаки кримінального злочину, виписаного у статті 225 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про обман замовника. Так, за квітень цього року мені було виставлено рахунок за обслуговування димвентканалів у сумі 18,57 гр. Цей рахунок я проплатив. Але в акт щодо виконання цих робіт та в заключення щодо придатностідозволу на експлуатацію газових приладів,  моя квартира, як і 6 інших,-  не включена! З цього виходить, що я гроші заплатив за невиконну роботу.

Читаю відповідь  далі. Виходить, що у серпні по рахунку ЄРЦ  я додатково заплатив 31,27 гр. за поточний ремонт внутрішньобудинкових ситем. В  наданому акті виконаних робіт ТОВ «БОРТНЯК ІФ» у графі, яка вимагає вказати роботи по обсягу та якості, начальник відділу експлуатаціїЄРЦ Копан І.В. та його підлегла Спірідонова Н.А.  написали  просто «заміна частини труби у підвалі». Дійсно каже прислівя «Простота гірше злодійства»! До речі, Копан І.В. цей акт так і не підписав. Куди дивився бухгалтер, що приймав до нарахування цей документ. А хто із сусідів у цьому акті підтвердив роботу? Йду, питаю. І отримую відповідь: «Про акт нічого не знаю. На акті фамілія моя , але підпис не мій. Я це не підписував!» Це вже підпадає під 194  кримінальну статтю.

Якась дедективна історія получається, а не оповідь про методи роботи ЄРЦ.

Продовжую далі викривати. Нещодавно,15 січня, ЄРЦ скликав збори мешканців нашого будинку. Прямо на подвірї, було запропоновано всім підписати Протокол намірів  про пітримку дольової участі у фінансуванні робіт з фінансуванні робіт з ремонту систем внутрішньобудинкового електропостачання на суму 42 428,00 гривен. (Зі сторони ЄРЦ цей папір ніхто не підписав!) При чому вид ремонту визначено як поточний, з чого виходить, що фінансування мало би здійснюватися із сум, накопичених з квартпалати. На, що фахівці ЄРЦ зазначили: «Сума велика! Треба ділитися!»

Дійсно, сума велика. А хто її визначив? Появився Локальний кошторис №4-1-1/3350 підписаний директором ТОВ «ЕлектроПолюс-ІФ», але, знов таки, не затверджений замовником -ЄРЦ… Вивчення кошторису на 11 сторінках викликало почергово то сміх, то сльози. Це такий «лохотрон», до якого наперсточникам далеко. Наприклад, чого варта напресовка 30 кінцевиків на кабель? – Прописано , що ця робота має тривати 21 годину. Пояснюю по простому,  на обжим щипцями однієї трубочки на дроті передбачено 42 хвилини.Тут мабудь забиті і перекури, і перекуси, і пересип (сорше за все - відкат)… На цю роботу забита зарплата у 437 гривен. І це без  різноманітних нарахувань, у тому числі і на проектування, і на прибуток, і на платню начальникам. А наприкінець, все це примножується на 20% ПДВ.

До суми кошторису олівцем доплюсовано 855 та 1200 гривен, які ничим не обгрунтовані…

Все. Більше не буду обтяжувати читача цифрами. Але, в сюжеті зявилися нові колізії:  з кошториса виходить, що мешканці мають проплатити ще  заміну  будинкового лічильника та перенесення щитової до сходової клітки. Хочеться кричати: « Ми цього не просили!» Єдине чого хотіли мешканці, то заміни підгорівших запобіжників у щитку, вкрутити лампочки та усунуті підтікання з труби. А що отримали?  Це чимось нагадує казкову ситуацію, коли на прохання Буратіно подати три скибки хліба, хитруватий шинкар накрив банкетний стіл. Але ми не богаті Буратіни! Не треба нас дурити!

Отакої. Дедективна історія закічилась криком душі. Але, ця історія без кінця, бо  раз на місяць кожен клієнт ЄРЦ із занепокоєнням чекає продовження у вигляді рахунків.

Давйте разом напишемо цей народний роман про те, як нас  люблять наші слуги народу за допомогою свого органу - ЄРЦ.

 

До речі, працівники ЄРЦ згідно Колективного договору  сплачують 5% квартплати, а 95% доплачується з бюджету ЄРЦ, який складається з наших квартплат!!!.

 


01.03.2013 Сергій Чирва 1848 23
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1584
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1686
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1675
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4955 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1975 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

225

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

565

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

728

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

858
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3489
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10052
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

707
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25938
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7565
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

757
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

938
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1263
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1086
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

703
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

936
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

812