"Ми готові до діалогу": в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ прокоментували ситуацію з будівництвом храму біля міського озера

У вівторок, другого квітня, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ розповіли, що готові комунікувати з активістами, які виступають проти будівництва храму біля міського озера.

Про це пише журналістка Фіртки з місця події.

"Ми прекрасно розуміли, що часи змінилися, все треба робити правильно та законно. Процес відбувався з 2018 по 2024 рік, кількість років свідчить про це, ніхто не робив нам "велику ласку". Якби це починалося в теперішній час, то, мабуть, не почалося б.

Телефонують нам отці й питають, що там таке відбувається, бо тричі завалили паркан, який встановлений законно, посадили квіти, дерева — це ж провокативний момент. Вони (активісти — ред.) не прийшли сюди спершу поспілкуватися із нами.

Я пропонував Владиці відслужити молебень і показати, що є люди, які "за". Церква не вмикала цей інструмент, аби закликати людей на молитовний пікнік. Владика сказав золоті слова «Не діли людей».

Ми хочемо почути активістів, бо ні з ким ще не спілкувалися. В дискусії завжди має бути компроміс", — зазначає отець Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах архієпархії. 

В Церкві стверджують, що план забудови не має жодних порушень:

"Питання щодо зміни місця будівництва до нас не звучало від активістів. Ми хочемо почути їхні аргументи. Ми готові комунікувати.

Шість років ми йшли до погодження ДПТ (детального плану території),  отримання містобудівних умов та обмежень. Там немає жодних порушень, жодним судом вони не спроможні це скасувати – норми не порушені.

На діалог ми готові йти: з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження культурного благоустрою.

Коли тебе женуть звідти й звинувачують у тому, що не відмовився – це не компроміс".

В архієпархії зазначили, що подали три заяви до правоохоронних органів щодо пошкодження майна.

"Закон один на всіх – кожен має право на протест, але законним чином. Те, що відбулося, називається вандалізмом. Ми не дозволимо так топтати церкву та одну із її інституцій...

Три заяви до поліції з пошкодження майна вже написано. Ми діємо виключно в правовому полі. Юрист архієпархіїї тричі звертався до правоохоронних органів щодо пошкодження майна, демонстрував дописи, відео, як це все відбувалося", — говорить отець Віталій Максимів.

В УГКЦ заявили, що свідомо не висловлювалися протягом тижня:

"Якби ми одразу почали відповідати, це б породило конфлікт. Потрібен був цей тиждень для того, аби всі висловилися, тому зараз можна сідати до розмови", — зазначає керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, отець Іван Стефурак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"До нас ніхто не звертався, не повідомляв і не узгоджував", — Руслана Василюк про будівництво нової церкви біля міського озера

Міське озеро просто забудовують і це нас турбує, — директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації»

«Від нас залежить, яке це місто буде — Христа чи Диявола»: Марцінків про будівництво церкви біля міського озера


02.04.2024 4164 2
Коментарі (2)

Вася 2024.04.02, 23:24

Ти шо, серйозно, пане ?))  "Норми не порушені"?   А, моральні норми в тебе є? Забудовувати зелену зону в центрі міста.   Формально ти нічого не порушив. Так само , як фарисеї  формально молилися до Бога на показ,  але Ісус Христос сказав, що Він їх не знає і вони - беззаконники.   Такого нахабства, зухвальства і цинізму вам, пани з трикілограмовими хрестами на шиї,  варто ще пошукати...)) 

Андрій 2024.04.03, 03:55

Влаштували хайп щодо відпочинкової зони та шашликів.

Думаю щодо шашликів, то має бути якесь інше місце, а не біля міського озера. Зовсім інша справа якщо гарний благоустрій, церква, центр духовного відродження, де працюватимуть професіонали з дітьми, військовими, родинами, з усіма хто потребує підтримки. При тому буде ( надіюсь) і відпочинкова зона, упоряджена територія. Так має бути, а не місце для шашликів, випивання спиртного та різних музичних вподобань різних компаній.

Я за цивілізовану відпочинкову зону і буть яка культова та духовна споруда в даному випадку не є лишньою. Звичайно там вже не пожариш шашлик і не будеш бухати на очах цивилізованих людей.

На мою думку, там церкві бути. І духовному відродженню бути.

А щодо місця для пікніка, то владі слід створити такі місця на берегах річки, куди б було зручно добратись, відпочити на природі, покупась і звичайно пожарити шашлики, але в міру.

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

124
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

471
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1588
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2847
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2393
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2376

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

335

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

531

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1380

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1466
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

491
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

355
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

738
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

74
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

237
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26832
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

700
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

254
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

259
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

579
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

731
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

782