агенція новин

Межа речей

 

Дивною й одночасно доволі закономірною є історія сходження Вітгенштейна. Така історія має певну історичну обумовленість, як скажімо історіі Гогена чи Ван Гога. Останні були філософами, лише в мистецькому інструментаріі. Винахідник спіральнтсті зірок й мільйнер банкір Гоген. Тут варто все ж таки усвідомити сили Волі життя й магій самого вибору чи виборів. Одне є зрозумілим, що свобода творення є одним із найзагадковіших із усіляких модусів щастя. Ймовірно, тому себе колись замкнув в гаремі й задушив Сарданапал - тому, що неправильне життя втрачає будь-який з сенсів. Завжди є межа , яка означена не тільки лімітом чи варіаційним кутом, але й формою Останнього подиху. 


Вітгенштейн обрав шлях глибинного пошуку суті речей, полишивши мільйонні статки свого батька, він сміливо досліджував інженерію й саму філософію, як науку. Можу впевнено так написати, хоча його сучасник , а саме Рассел, мав на меті Трансформацію філосогеми у суто аналітичну доктрину й навпаки. Одне питання: а варто теє дійство? Хто зна. Хоча постмодерн варто все ж таки заборонити , як і слово "любов", патологій багато, а щеплення застарілі. Рассел був примудрим й саме його головним завданням для Вітгенштейна, коли той студентом до нього прийшов для навчання й практик, було " означення кінцевоі межі речей". Рассел прожив довго, більше дев'яносто років, хоча його перечитування не таке цікаве/ я можу помилятись з певних причин/, як Трактат Вітгенштейна. 


Вінгенштейн прожив цікаве життя, був на двох Світових війнах й проектував будинки /є будинок у Відні, який є музеєм/, розробляв реактивний двигун й безліч інших досліджень, але зумів, так саме зумів, скористатись для Віднайдення саме лінгвістичним аспектом. 


От вам і рецептура щодо зміцнення Польових структур: варто проектуючи одне, обмірковувати інше, а досліджувати третє. А говорити про зовсім протилежне. Цей метод є простим Імунітетом Таємниці. Знаю, знову метафізика, але без неі ніяк, бо все , що колись було, має й надалі бути - лишень Структурованим й Обумовленим. Наука колись теж була окультною й схоластичною. 
Лінгвістична аналітика чи аналітична лінгвістика, суттєвостей й не так вже і багато, але в Кожного своя Доля й свій Метод, метод, зокрема є генетично-репродуктивною формулою. Саме Межі мовленневого світу й є межею речей. Слово є вирішальним у означенні суті речей. Зокрема, самі речі є тим, саме яким змістом ми іх наповнюємо, словесним чи візуальним: до прикладу Знаком чи символом, це темпоральні функціі, а слова мають певну Історичність. Хоча й змістовність окремих слів корегується в окремих ситуаціях. Спочатку було Слово. А потім, потім була Ситація й подія, й явище. За Вітгенштейном було багато різних доктрин й трактатів, до того ж великий Дельоз розробив саме Ситуативну Явищність: тобто розуміння слів в діі й напрямках, припустимо слово " ліс" обумовлене ситуативнт саме в його Явищній трансформаціі - а саме в тому, що ліс темний, в лісу йде дощ й ростуть ягоди, живуть тварини. Про це окрема історія й доволі цікава. 


Отже, слово як формує суть буття речей так і його трансформує. До того ж спроби більш глибинного вивчення Сутностей у можливих проявах Іконографій й корелятів свідомості й в підсвідомості - все має й ще суто Спеціалізований Вербальний коефіціент (СВК-імхо), тобто Слово має свою сутність для окремих суто професійних штибів:зокрема, слово "поле" має певне означення для селянина й зовсім інакше для кібернетика, а ще інще для електрика, й зовсім інакше для спортсмена. 


Це геній Вітгенштейна. Хоча уніаерсальні слова - образи, поліфункціональні, припустимо " яблуко", яблуко міфічне, біблійне, ньютонівське чи лого для мобільноі марки чи яблуко в анатоміі чи воєнній політтехнологіі. Варто , певно, зменьшити саму подрібненість користанням суто вербальною шкалою понятійностей й сутностей. 


Хоча, мкільки існуватиме світ, стільки він буде ускладнюватись: бо це є штучним селекціонуванням для отримання самоі Таємниці життя чи буття. Онтологія чи гносеологія чи герменевтика - суть одна й незмінна: всеодно все це зарозумне закінчується Мирним спогляданням всесвіту: невідомо, яким буде той футуристичний фільм, головне, щоб не був жорстоким.


Мені пригадується пошук мого знайомого, котрий вивчав буддизм, поіхав до Індіі, ознайомився із усіма вченнями премудрих й наостано сказав, що в кінцевому варіанті гора залишилась для нього горою й нічим більшим й нічим меньшим. Отак.
Готуймося до емпіричного споглядання конечних сутностей речей й подій.....

 

          

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


21.02.2016 Роман Бончук 969 0
19.02.2020
Володимир Скоростецький

Народна історіографія значно давніша за офіційні історичні хроніки. Скандинавські співаки-скальди, до прикладу, досить детально описували всі пригоди і бойові походи загонів-хірдів данських та норвезьких воїнів.

120
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

187
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

422
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5080
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1205
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

14321 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

415

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

282

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

790

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1136 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

259
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3257 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1515 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

807
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1525
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

537
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4697 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

2686
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2356
17.02.2020

Кастинги на розважальному проєкті "Голос країни" 10 сезон продовжуються.

2375 1