Меркадо душ Лабрадореш (фото)

 

 

Столиця острова Мадейра - Фуншал займає почесне місце як локація гастрономії і кулінарії. Це не перебільшення, а переконання, - і не тільки моє. Природа наділила цей клаптик землі прекрасним кліматом, де росте все, що посадиш, і океаном, в якому що тільки не плаває. І вся ця смакота попадає на найекзотичніший у світі ринок - Mercado dos Lavradores. 

 

 

Важко собі уявити весь колорит Фуншала без Фермерського ринку, так він називається у перекладі з португальської. Спроектував його архітектор Едмундо Табареш у 1939 році як окремий квартал в мініатюрі зі своїми вуличками, площами і з патіо по центру.

 

 

На вході з базальтового каменю відомої фабрики Лойша де Сакавем викладений орнамент з гербом Фуншала. Мені цього не зрозуміти, та місцевий люд вважає цю плитку сакральною.

 

 

В розповіді про Фуншал (опис тут: http://goo.gl/33CO0F ), йшлося про багату ендемічну флору і фауну Мадейри. Й справді, більше ніде в одному місці не зустрінеш стільки екзотичних фруктів і морської живності. Зі всього острова садівники, селяни, фермери і рибалки звозять свою продукцію.

 

 

 

Є в мене така підозра, що місцеві продавці дуже добре вивчали маркетинг продажів, бо цей диво - фрукт подають як гібрид банана з ананасом, а насправді це їстивний плід монстери, яка в нас є вазоном і не плодоносить. 

 

 

А на цьому райському острові вазон дає такі плоди, які справді за смаком нагадують і ананас і банан. 

 

 

Їсти його треба після того, як сотоподібна шкірка відійде від м’якоті. Свіжий, тонізуючий смак.

 

 

Манґо нас не здивуєш, але тут вони справді смачнющі.

 

 

Сподобалась анона, всередині якої кремова м’якоть з присмаком груші, суниці і вершків. Номер один у моєму рейтингу фруктів. Ще кажуть, анона має сильнодіючі протиракові властивості, а зернятами можна виводити вошей :)

 

 

Мадейранці любителі селекції, і в цьому їм нема рівних. Хочете гібрид банана і яблука?

 

 

Особлива любов до маракуйї. З нею перехрещені всі відомі фрукти.

 

 

Маракуйя - ананас:

 

 

Маракуйя - банан:

 

 

Маракуйя - не знаю з чим:

 

 

Навіть маракуйя - помідор:

 

 

А це просто маракуйя:

 

 

Не знаю що це за фрукт чи овоч:

 

 

Симпатичний фонтанчик, де можна відразу помити і насмакуватись всім цим добром. Якщо чесно, всі гібриди з маракуйєю доволі квасні. Мені сподобалась схрещена з ананасом - солодка і приємна.

 

 

Пригощати тут вміють. Походив по трьох поверхах базару, насмакувався фруктів, і купляти нема потреби.

 

 

Овочів гібридних я не помітив.

 

 

Та чи не з маракуйєю схрещена ця картопля? :) Бо на смак солодка:

 

 

Все, що тільки можна собі уявити, можна знайти в засушеному вигляді:

 

 

 

Окремої уваги заслуговують морепродукти і риба. Візитівкою Мадейри є місцевий ендемік - риба Ешпада:

 

 

Живе вона глибоко в океані, має два метри довжини, страшна на вигляд, але дуже смачна, особливо з бананом, як тут її подають. В моєму гастрономічному рейтингу вона змістила з мершого місця дораду. На випуклі очі не треба звертати увагу, бо вилазять вони після того, як рибу витягають з глибини океану. В своєму середовищі вона, мабуть, симпатичніша :)

 

 

Просто тунець:

 

 

 

Кажуть, такі молюски живуть тільки біля берегів Мадейри. Мені все рівно, тому повірю.

 

 

А так ці Lalas дивляться з тарілки:

 

 

Ручна робота місцевих майстрів:

 

 

Гордість острова - вино мадера. Як не любителю кріплених вин - мені сподобалась. М’якша за херес і ароматніша за портвейн.

 

 

Можна і запорошену пляшку вінтажного вина купити.

 

 

Екзотична краса. Стреліція тут росте як у нас кульбаба.

 

 

Під час мандрівок завжди стараюсь відвідати місцеви ринки, бо там колорит, відчуття справжньої ментальності і дух провінційності.

 

 

Руслан Руско


31.03.2015 Руслан Руско 1476 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1240
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2545
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2122
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2177
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6569 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2463 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

352

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1155

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1295

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1416
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

290
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

593
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2073
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26524
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

560
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10474 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8021
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

548
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

413
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

554
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

630
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1595