Мер Калуша Ігор Насалик хоче розблокувати "Оріану"

 

Практично без обговорення і заперечень минулої п’ятниці Калуська міська рада прийняла рішення про створення комунального підприємства «Хімпром- Калуш» та дала згоду на його участь у ТзОВ «Хімпром- Оріана». Частка міста у товаристві — 50%, інші 50% — у «ЛУКОРу» і «Карпатнафтохіму». У статутний фонд комунального підприємства внесли 10 тис. грн.

 

Міський голова Ігор Насалик логіку створення товариства з обмеженою відповідальністю пояснив так: «Оріана» вже 10 років знаходиться у стані банкрутства, боргує місту 85 млн. грн. і, як свідчать висновки юридичної компанії «Моріс груп» (аналіз можливих механізмів розвитку ситуації під час процедури банкрутства «Оріани» замовив «Карпатнафтохім», шансів отримати ці борги найближчим часом практично немає. Метою новоствореного ТзОВ є виступити на засіданні комітету кредиторів 28 лютого з проектом мирової угоди. Якщо вона буде підтримана, то у такому разі, зазначив Ігор Насалик, «Оріана» буде розблокована. З одного боку місто може розраховувати на повернення боргів. З іншого — сподіватися на залучення інвестицій. На сесії міський голова зазначив, що шанси на те, що мирова угода пройде, 30-40%, але спробувати треба (шансів на оголошення Калуша зоною надзвичайної екологічної ситуації, за його словами, було ще менше, але тоді вони спрацювали). Якщо не вийде, то місто нічого не втрачає, ризикує всього 10-ма тис. грн., які були внесені до статутного фонду комунального підприємства.

 

Зацікавленість «ЛУКОРУ» у цій схемі Ігор Насалик пояснив просто: в них 48% корпоративних прав «Оріани» і при мировій угоді «ЛУКОР» цю частку зможе викупити. Така аргументація є досить дивною, адже так само цю частку «ЛУКОР» зможе викупити і якщо відбудеться ліквідація «Оріани», або ж буде затверджено план санації, який передбачатиме часткову або повну реалізацію активів.

 

Місто не найбільший кредитор «Оріани», в комітеті кредиторів головує і має більшість голосів державна податкова адміністрація, якою заявлено вимоги до «Оріани» на суму понад 1,1 млрд. гривень. Також серед тих, кому боргує «Оріана» — Пенсійний фонд (65 млн. грн.), «Промінвестбанк» (40 млн. грн.) і так далі. «Оріана» з 2003 року знаходиться в процесі банкрутства, у 2010 році судом було введено процедуру санації. Активів «Оріани» недостатньо для того, щоб розрахуватися з усіма кредиторами (реалізувавши їх, можна погасити 70-80% боргів). За ідеєю, санація мала б оздоровити підприємство, однак досі немає чіткого, затвердженого комітетом кредиторів і господарським судом плану санації (його виносили на засідання комітету кредиторів цього вівторка, але документ не був підтриманий). Якщо прийнятного для кредиторів плану санації немає, то це може мати наслідком визнання «Оріани» банкрутом і відкриття процедури ліквідації. Ліквідація передбачає продаж усіх цінних активів, виручені кошти мають йти кредиторам, але за їх черговістю, тому вистачить не усім. До того ж, на сьогодні законодавство забороняє реалізацію майна підприємств, у статутному фонді яких частка держави більше 25%. Це унеможливлює ліквідацію «Оріани» на даному етапі, а значить розраховувати на повернення, принаймні, частини своїх боргів кредитори за такого сценарію не можуть.

 

Одним з варіантів судової процедури банкрутства є укладання мирової угоди. Її суть полягає у тому, що сторони — боржник і кредитори, домовляються про відстрочку або прощення кредиторами боргів боржника. Але у тому, що створене міською радою ТзОВ «Хімпром-Оріана» ініціює укладання мирової угоди з тим, щоб списати частину боргів «Оріани» перед містом, при цьому не розраховуючи на інші вигоди, логіки мало. Проекту цієї угоди ми не бачили. Але можна припустити, що «Хімпром-Оріана» виступає як посередник, тобто має намір стати третьою стороною, яка бере на себе зобов’язання боржника (а така можливість законодавством передбачена). Тоді, якщо угода проходить, то ТзОВ «Хімпром-Оріана» з часткою міста 50% практично стає на місце «Оріани» з усіма наслідками. Але при цьому провадження у справі про банкрутство припиняється, а з кредиторами мають бути підписані угоди про повернення боргів на прийнятних для них умовах. Вони можуть погодитися на відстрочку оплати на декілька років (наприклад, Пенсійний фонд) або ж простити частину боргу (а для того, щоб нарешті розблокувати ситуацію і отримати бодай щось, кредитори на це підуть і напевне погодяться на 50%, а можливо навіть меншу частку). Таким чином, і очевидно саме на це робиться розрахунок, після того, як усі вимоги кредиторів будуть задоволені, від «Оріани» ще залишаться більш-менш серйозні активи, якими зможе розпорядитися «Хімпром-Оріана». Зокрема, корпоративні права у статутних фондах підприємств чи інше майно. Одним словом, є шанс без особливо ризику спробувати отримати виграш, не виключено, що чималий. Причому для обох партнерів — міста і «ЛУКОРу»-«Карпатнафтохіму» (не виключено, що останньому навіть не доведеться повністю викуповувати частку «Оріани».

 

Укладання мирової угоди вигідне для міста і з точки зору залучення інвестицій. На підприємство-банкрута інвестор не прийде, припинення справи про банкрутство відкриє нові перспективи, в тому числі шлях для участі китайців чи італійців у переробці розсолів Домбровського кар’єру. До слова, у цьому зацікавлене не лише місто, а й держава.

 

Засідання комітету кредиторів «Оріани», яке відбулося у вівторок, сподівань міського голови на укладання мирової угоди не перекреслило. Загалом, за словами І. Насалика, ідею було підтримано і комітет кредиторів дав згоду ТзОВ «Хімпром-Оріана» готувати пакет документів і збирати підписи в Мін’юсті, Фонді держмайна і ДПА. За умови погодження проекту мирової угоди, його має підтримати комітет кредиторів і господарський суд.

 

Дзвони Підгір'я


16.03.2012 2007 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1194
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2520
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2109
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2164
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6539 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2451 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

334

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1146

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1280

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1398
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

276
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

584
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2059
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26509
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

553
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10463 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8009
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

533
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

401
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

544
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

621
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1583