Мер Івано-Франківська про зміцнення співпраці з американським містом-побратимом

Івано-Франківськ став п’ятим містом-побратимом американського міста Арлінгтон, що межує зі столичним Вашингтоном. Ці міста вже мають кількарічний досвід співпраці, базований на угоді про дружбу і співробітництво. Однак після підписання угоди про побратимство відносини обох міст перейшли на вищий рівень, інформує Голос Америки.

Урочиста церемонія підписання відбулася під час 55-ї конференції Міжнародної організації міст-побратимів. З української сторони документ підписали представник асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк та мер міста Віктор Анушкевичус. Про перспективи, які відкриває підписання угоди, Віктор Анушкевичус розповів у студії «Час-Time».

Запитання до мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса від користувачів соціальної мережі Facebook.

- У серпні 2008-го році на зібранні вчителів у Драмтеатрі Івано-Франківська пан мер заявив, що 2009-ий рік буде «Роком ремонту доріг». З тих пір нічого не змінилось, ситуація навіть погіршилась. Куди поділось виділене на це фінансування?

В.А.: Насправді «Роком доріг» мав бути 2010-ий. Однак через фінансово-економічну кризу зреалізувати все не вдалося. На додачу, мали сурову зиму у 2009-2010-их, тому навесні дороги були в жахливому стані. Однак за 2010-ий рік нам вдалося багато зробити в цьому напрямку. Практично всі дороги поточним ремонтом відремонтовані, а капітально – вулиці Новгородська, Миру, Сабата.

- Івано-Франківськ відвідають багато іноземних туристів, на жаль їм доводeться мати труднощі через брак дороговказів та назв вулиць на англійській мові. Ця проблема є особливо актуальна напередодні Чемпіонату Європи з футболу 2012-го року. Чи планує мерія міста вжити певні заходи у цьому напрямку?

В.А.: За попередню каденцію було встановлено багато вказівників хоча дійсно ця проблема ще є актуальною. До Євро-2012 ми ситуацію плануємо виправити.

- У нашому місті немає музею сучасного мистецтва. Але у нас є палац Потоцьких, навколо якого вже років 5 точиться боротьба. У своїх планах ви вказували, що бачите у майбутьньому відкриття у цій пам’тці старовини розважальних закладів типу ресторану української кухні і музею опришків. Чи не здається вам, що варто повестися модерніше і створити щось на кшталт палацу Уєздовських у Польщі, тим паче, знаючи, що наше місто може похвалитись таким поняттям як «Станіславський феномен»?

В.А.: До того часу поки не буде визначено статус даних будівель, а вони на сьогоднішній день перебувають у приватній власності, проект не може бути зреалізований. Тривають переговори з власником та обладміністрацією з метою спільної реалізації Палацу Потоцьких. На мою думку, там має бути краєзнавчий музей, етнографічний – адже на теренах Івано-Франківщини проживає чотири етнічні групи. Безумовно – музей Опришківського руху, а також сучасний готель та ресторан української кухні.

- Чи тепер (після підписання угоди між містами) франківці зможуть їздити до Арлінгтон без віз?

В.А.: Це не питання угоди між двома містами, а питання міждержавних відносин.

- Що ця угода дасть для молоді-студенства Івано-Франківська?

В.А.: Ця угода дасть можливість нашим студентам пізнати Америку, а американським – Україну. В контексті обміну студентами, що зазначено в угоді, а також проговорено під час зустрічі із керівництвом Арлінгтону.

- Яка ситуація була найбільш нештатною в житті міста?

В.А.: Повінь 2008-го року.

- Чим ви пишаєтесь як мер?

В.А.: Дуже багато позитивного зроблено, але найбільше пишаюсь збудованим памятником Степану Бандері та центром патріотичного виховання учнівської молоді його імені.

- Коли в Івано-Франківську буде відремонтовано вулицю Джохара Дудаєва?!

В.А.: Ця вулиця ніколи не мала гарного покриття, не мала водопроводу та каналізації. Нині вона має і водопровід, і каналізацію, і на цей рік ми плануємо влаштування дорожного покриття.

- Які конкурентні переваги є в м. Івано-Франківськ порівняно з іншими українськими містами і як ви плануєте розвивати їх?

В.А.: Дуже розвинений економічний сектор, особливо малий та середній бізнес, близькість до кордону та однієї з двох найбільших рекреаційних зон – Карпат, та надзвичайно працьовиті люди, які дуже люблять своє місто.

 

13


05.03.2011 2592 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2132
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

168
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

71
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

101
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638