Медики Івано-Франківська підсумовують 2014 рік

 

 

Уже традиційно наприкінці року можна говорити про підсумки роботи тієї чи іншої галузі, про досягнення чи недоліки.

 

Власне, для охорони здоров’я 2014-й рік можна назвати стабільним. Не надто добрим, але стабільним і не набагато гіршим за попередні роки.

 

Основними й найважливішими показниками рівня медичної галузі є дані про народжуваність та смертність населення. Коли в Івано-Франківську за дев’ять місяців поточного року народилося близько 2000 немовлят, а це на 176 дітей більше, ніж за цей час у попередньому році і померло значно менше людей, ніж рік тому, то це можна назвати досить стабільною ситуацією.

 

До міської медицини Івано-Франківська належать десять закладів, у яких працює майже 4500 працівників: лікарі, медсестри, санітари, інші працівники.

 

Медики міста постійно підвищують рівень кваліфікації, близько 25 медичних працівників пройшли навчання і отримали сертифікати Євросоюзу, вивчаючи за кордоном як роботу стаціонару, так і роботу поліклінічних закладів.

 

„Практично в усіх лікувальних закладах ми провели ремонтні роботи. Це і міська дитяча лікарня, в якій майже повністю вдалося поміняти вікна. Відбулася реконструкція педіатричного відділення на вул. Стуса. Також ми відкрили новітнє відділення сімейної медицини, з оновленим обладнанням і прекрасним денним стаціонаром у с. Угорники. Цим вдалося на 95% завершити оновлення пунктів сімейної медицини у приміських селах Івано-Франківська. Протягом двох років у ЦМКЛ вдалося завершити ремонт новітнього приймального відділення, яке стало ще й відділенням екстреної медичної допомоги”, – розповідає головний лікар міста Тарас Масляк.

 

За його словами, у Івано-Франківську завершують створення діагностичного відділення консультативної поліклініки з відділенням екстреної медичної допомоги. В місті активно запроваджують нові методи лікування, нові технології, закуповують новітнє обладнання, щоб кожен медичний заклад міг повноцінно працювати.

 

Триває співпраця івано-франківських медиків з лікарнями таких країн, як Японія, Угорщина, Словаччина, Австрія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, В’єтнам, Франція.

 

Лікарі продовжили традицію проведення акцій „Наше здоров’я”, під час яких медики на вулицях міста обстежували пересічних громадян, вимірювали тиск, проводили аналізи та різні тести і змогли виявити чимало захворювань на первинній стадії.

 

Окрім того, медичні працівники Івано-Франківська не залишилися осторонь подій, які відбуваються на сьогодні в країні. Вони неодноразово відраховували як заробітну платню, так і робили індивідуальні пожертви на допомогу учасникам АТО. Саме працівники Центральної міської клінічної лікарні стали співорганізаторами медичного батальйону „Гіппократ”. На базі ЦМКЛ неодноразово проводили заняття з надання першої медичної допомоги. Декілька машин було знято із балансу, відремонтовано, броньовано. Зараз ці автівки допомагають нашим бійцям на Сході. Більшості батальйонів силових структур саме міські лікарі допомогли у забезпеченні медикаментами, перев’язочними матеріалами, тощо. Та й троє працівників лікарняних закладів міста є учасниками АТО та захищають нашу країну.

 

Рік, що минає, був непростим. Проте для медиків на першому плані залишається життя і здоров’я кожної людини. У непростій для держави ситуації, лікарі активно допомагають різним волонтерським фондам і вільний після важкої праці час, віддають на благо України.

 

Любов Загоровська


26.12.2014 411 0
Коментарі (0)

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

450
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1574
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2839
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2388
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2373
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

7052 62

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

277

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

527

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1375

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1461
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

486
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

352
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

735
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

37
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

234
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26827
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

697
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

248
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

256
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

574
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

726
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

779