Медичний туризм: чому українці відмовляються від лікування вдома та їдуть за кордон

Щороку понад 100 тисяч українців їдуть за кордон для того, щоб отримати медичні послуги.

В Україні послуги медичного туризму стали набирати популярність близько десяти років тому.

Як повідомляє Bookimed — міжнародна платформа для підбору клінік та організації лікування — найчастіше пацієнти з України їдуть на лікування до Ізраїлю, Німеччини, Туреччини, Австрії, Польщі та Чехії. Також набирають популярність країни Прибалтики, Угорщина, Індія, Таїланд.

На відміну від жителів розвинених країн, які прагнуть зекономити, лікуючись у країнах третього світу, українці їдуть за кордон через недосконалість методик і недостатню технічну оснащеність вітчизняних лікарень.

Які хвороби українці лікують за кордоном

За підрахунками Української асоціації медичного туризму, щороку кількість пацієнтів з України, які їдуть на діагностику та лікування за кордон, зростає приблизно на 20%. 40% з них вважають за краще лікуватися в інших країнах, тому що їм не змогли допомогти вдома. Це в основному люди з онкологією і хворобами крові.

За статистикою сервісу Bookimed, що працює на світовому ринку, для українських пацієнтів найбільш актуальними є запити на лікування різних видів раку. На друге місце вийшла неврологія, випередивши традиційно затребувані кардіологічні втручання (протезування клапанів, стентування, аорто-коронарне шунтування тощо).

На четвертому місці — ортопедія, в тому числі ендопротезування суглобів. Також затребувані такі напрямки, як:

  • трансплантація кісткового мозку і органів;
  • офтальмологія;
  • діагностика генетичних хвороб;
  • лікування безпліддя;
  • пластична і реконструктивна хірургія.

Причини популярності медичного туризму серед українців

  1. Недостатнє фінансування вітчизняної медицини, через що у клініках не вистачає або зовсім немає сучасних препаратів (наприклад, для таргетної терапії при онкозахворюваннях) та обладнання.
  2. Довготривалий пошук фахівців, великі черги та бюрократія віднімають у пацієнта час, від якого часто залежить успішність боротьби із захворюванням.
  3. Велика кількість як помилково негативних, так і помилково позитивних або спірних результатів діагностики, що отримують українці. Через це виникає необхідність отримати «другу думку», щоб переконатися у правильності поставленого діагнозу та призначеного лікування.
  4. Обмеженість проведення малоінвазивних та органозберігаючих операцій в українських медичних установах. У країнах, де медичний туризм розвивається як галузь економіки, обладнання оновлюється раз на 1-3 роки. До того ж, зазвичай усе необхідне для комплексної діагностики та лікування знаходиться на території однієї клініки, у той час як в Україні пацієнту часто доводиться звертатися до лікарень та лабораторій, розташованих у різних кінцях міста або навіть області.
  5. Мультидисциплінарний підхід та високий рівень обслуговування в іноземних клініках. Перше місце у світі за якістю сервісу належить Ізраїлю. Крім того, саме ця країна стала першою, де відносини у сфері медичного туризму регулюються окремим законом.

Наявні проблеми вітчизняної медицини почасти пояснюються тим, що система охорони здоров’я перебуває на етапі трансформації. За оцінками експертів, щоб досягти вищого рівня у цій сфері, Україні знадобиться ще як мінімум п'ять років. А зважаючи на безвізовий режим і інтенсивний розвиток інфраструктури медичного туризму, попит на лікування за кордоном серед українців зростатиме й надалі.

партнерський матеріал


04.02.2020 1206
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1981
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1872
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1866
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5546 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2162 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1521

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

753

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

819

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1019

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1011
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1779
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3690
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10270
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26161
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10196 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7723
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

910
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

229
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

393
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1291
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

894