Мати загиблого ліцеїста: Убивця мого сина постійно сидить в соцмережах і змінює статуси (фото)

 

/data/blog/95435/8da4b0b57bb6e04af115023a8df89fa1.jpg

 

Місяць тому у військово-спортивному ліцеї м Надвірна на Прикарпатті, де навчаються майбутні офіцери, 14-річний курсант вбив свого товариша.

 

У хлопця не було особливого мотиву - за хвилину до загибелі Богдан Данищук зробив йому зауваження, що погано вимитий підлогу. В помсту той дістав з рукава ніж і холоднокровно вдарив однокурсника в серце.



Сьогодні Павло Н. перебуває в СІЗО, а мати загиблого не може отямитися від горя. На питання "Навіщо?", Вбивця її сина відповів: "Так ся стало".

 

У той же час він часто "зависає" в соцмережах, оновлює статуси, хоч це заборонено законом. Поліція веде слідство, і родичі вбитого дуже сподіваються, що винний понесе заслужене покарання.



"Мого сина люди бачили священиком, але він вибрав військово-спортивний ліцей"

Ми зустрілися з мамою загиблого Богдана, 47-річною Оленою Данищук, в Івано-Франківську. Двадцать років тому вона переїхала на Прикарпаття з Камчатки - полюбила "гуцула", вийшла за нього заміж і народила трьох дітей. Але життя внесло свої корективи. Чоловік, з часом, знову поїхав на Камчатку, старші дочки, Святослава і Катя, поїхали до Москви вчитися, а вона залишилася разом з Богданом - єдиною відрадою і захисником. Щоб заробляти на життя, Олена відкрила кафе, а син мріяв стати військовим льотчиком і повезти маму в кругосвітню подорож.



"Ось постійно думаю, чому гинуть тільки самі добрі і світлі люди. Ви знає, яким був Бодя, мій єдиний друг і надія. До навчання в ліцеї, з першого класу, він чотири роки прислуговував у церкві. Ніхто ніколи не бачив, щоб він ліз у бійку, лаявся або хуліганив. Пам'ятаю, був період, коли ми зовсім залишилися без грошей, не вистачало навіть на молоко і хліб. Бодя продав на металобрухт свій старенький велосипед і купив продукти. Ми мріяли з ним удвох поїхати до Ніагарського водоспаду, побачити пустелю Сахару і Дісней-ленд в Парижі. Одного разу я заїкнулася, що хотіла б в сауну, так він пішов колядувати, а отримані гроші віддав і каже: "Мамо, я дарую тобі відпочинок в сауні". У той же час він не був "маминим синочком "- займався рукопашним боєм і міг за себе постояти", - згадує Олена.

 

/data/blog/95435/62d3192e63b9d2de7db6949c4fad6f59.jpg

 

За словами жінки, за півроку до загибелі Богдан захотів побачити всіх своїх близьких - сестер, з якими не бачився майже два роки, батька, бабусю в Росії. "Можливо, він щось передчував, адже, навіть перебуваючи на "лікарняному", замість того, щоб лежати, він пішов до школи до своїх однокласників і просидів з ними в класі всі шість уроків", - розповідає Олена.



До речі, перша вчителька Богдана пророкувала йому кар'єру священика, і до цих пір зберігає букет квітів, подарований Богданом.



"Ви не уявляєте, як сильно всі діти плакали за Богданом. Він був дуже відкритим і милим. А спортивний ліцей - це було не для нього, але хлопчик сам зробив вибір, сам пройшов медкомісію і поступив. Пам'ятаю, як тільки він став курсантом, то приніс мені вазу з букетом квітів, сплетених з бісеру. І там була одна незабудка, а він каже: "Це для того, щоб ви мене завжди пам'ятали". Я цю вазу зберігаю дотепер", - розповідає Наталя Петрівна.




/data/blog/95435/f24dd99bf6873be95cb303222d8d9545.jpg

 

Богдана пам'ятають і в церкві, де він прислуговував. "Ми його бачили тут щонеділі, він ще меншим був, а тепер ось, тут же його відспівували. Лежав - як живий, у військовій формі. Це страшна трагедія", - говорить один з парафіян.



"Коли ми ховали Бодю, в небі з'явилася величезна веселка"

У військово-спортивному ліцеї Надвірної ця трагедія також наробила багато галасу. Прощатися з Богданом прийшли всі, хто міг. Друзі Боді несли труну, і ніхто з чоловіків не приховував сліз про безглуздо загиблого товариша.



До речі, за тиждень до загибелі сина мати я їздила до ліцею запитати, як він вчиться, і чи не порушує дисципліну - адже виховувати хлопця доводилося самостійно.



"Але про нього ніхто поганого слова не мовимо. Викладачі запевняли, що він "добряк, який любить брати на себе відповідальність", - каже мати.



У неділю, 29 листопада зателефонував директор училища, і повідомив, що син загинув від ножового поранення.



"Почувши це - я втратила свідомість. З того дня все пішло однією чорною смугою. Як мені розповідали очевидці, ніякої серйозної сварки між хлопцями не було. У спальному приміщенні, де знаходилося багато курсантів, хлопець з паралельного класу мив підлогу. Богдан повинен був приймати у нього наряд, але той погано виконав свою роботу і син зробив йому зауваження. Той моментально перестрибнув через ліжко, вихопив з рукава ніж і вдарив хлопчика в серце. Друг Боді відразу взяв його на руки, і поніс медпункт. Але було пізно. Він помер", - нарікає Олена.

 

/data/blog/95435/9834da3795350fec78021dd6c462d34e.jpg




З Павлом Н. загиблий Богдан ніколи не перетинався - ні на тренуваннях, ні у спілкуванні. Вчилися у різних класах. Також мати не може зрозуміти, чому ліцеїст в рукаві носив ніж, який йому передали з дому, щоб відкривати консерви. Адже при кожній можливості керівництво ліцею попереджало, що їх відмінно годують, поруч є магазин, і ніякі домашні консервації хлопчакам не потрібні.



Після того, що сталося винуватець трагедії намагався втекти, але його незабаром зупинили. Як повідомили Олені правоохоронці, в його крові навіть був виявлений алкоголь. Павла забрали в СІЗО, а ховати Богдана зібрався весь ліцей.



"Коли ми везли труну з тілом Богдана із Надвірної в Івано-Франківськ - на небі з'явилася величезна веселка. І викладач сина сказав - це ангели спустилися на землю забрати Богдана в рай. Сподіваюся, що це так", - плаче мама.



"Найстрашніше те, що життя триває ..."

Коли Павла забрали в СІЗО, його батько відразу найняв адвоката. За словами Олени, це ще можна зрозуміти. "Але за три дні після похорону, мої доньки помітили, що вбивця мого сина сидить у соцмережах, змінює статуси і, вочевидь, зовсім не журиться про те, що трапилося. Ми відразу повідомили про це в прокуратуру, і він, на час, припинив розважатися, а потім знову з'явився. Також нам відомо, що батько Павла - співробітник правоохоронних органів, а мама - на заробітках закордоном. Ось і переживаємо, щоб вони чого не «намутили, за старими схемами", - розповідає наша співрозмовниця.

 

Найбільше матері хотілося подивитися в очі тому Павлу і запитати, навіщо він це зробив. Коли така можливість настала, в поліції, на упізнанні, затриманий, навіть не опускаючи очей, відповів: "Так сі стало".



"Для мене все закінчилося, я закрила кафе і не можу бути там, де музика і сміх. Краще б мій син був алкоголіком, я б могла його обійняти, ніж ось так. Життя триває - і це для мене найстрашніше", - горює жінка.



У поліції нам розповіли, що зараз у справі ведеться слідство, після чого матеріали відправлять до суду. "Підслідний, уродженець міста Миколаїв, перебуває під вартою, проводитися ряд експертиз, в тому числі і обов'язкова судово-психіатрична", - повідомила начальник сектора молодіжної превенції ГУ НП Івано-Франківської області Алла Бойчук.



Про те, чи можна користуватися соцмережами, перебуваючи в СІЗО, ми поцікавилися у начальника Управління Державної пенітенціарної служби України в Львівській області Михайла Дзюдзя.



"У місцях позбавлення волі категорично заборонено користуватися соціальними мережами, це стосується всіх категорій ув'язнених. Використовувати мобільний зв'язок можна в певний час і з дозволу начальства. Те саме стосується користування Інтернетом - на комп'ютері в спеціально відведеному місці. Але такі привілеї стосуються тільки тих засуджених, які отримали вирок. В даному випадку, цей хлопець не має права доступу до жодного", - додав Дзюдзь.

segodnya.ua

 

Нагадаємо, 29 листопада під час сварки один із учнів ліцею, перебуваючи у спальному приміщенні, ножем наніс один цілеспрямований удар в ліву ділянку грудної клітки своєму однолітку. Внаслідок цього 14-річний хлопець помер на місці. За цим фактом прокуратурою Надвірнянського району розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) КК України.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На Прикарпатті вчителька військово-спортивного ліцею вважає, що вбивство ліцеїста розслідується необ’єктивно


26.12.2015 2675 1
Коментарі (1)

Артем 2018.02.14, 12:08

Це Атас я ще туди поступати хочу

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

844
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

655
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1746
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3077
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2483
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2464

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

104

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

652

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

625

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1489
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

241
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

591
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

453
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

245
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

321
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26956
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

775
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19612
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

345
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

337
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

664
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1135 1