агенція новин

Матчі "Урагану" покаже канал "XSPORT"

 

 

12 вересня в Будинку футболу відбулася розширена нарада представників клубів Екстра-ліги, яка була присвячена старту нового сезону - в цей же день ввечері був зіграний матч за Суперкубок України, а 16 вересня за календарем 1-й тур регулярного чемпіонату.

 

Серед запрошених осіб на нараді були присутніми головний тренер національної збірної України з футзалу Олександр Косенко, голова Комітету арбітражу АФУ Сергій Кравцов, голова Комітету національних збірних України Андрій Новіков, представники телеканалу "XSPORT" Юрій Мошун і Олексій Січкар.

 

Порядок денний наради озвучив президент Асоціації футзалу України Сергій Владико:

1. Висвітлення чемпіонату Екстра-ліги з футзалу на телебаченні.
2. Питання безпеки при проведенні матчів, які проходять під егідою АФУ.
3. Арбітраж матчів чемпіонату Екстра-ліги.

 

По першому питанню виступив президент АФУ Сергій Владико, який зазначив, що в новому сезоні АФУ виходить на цивілізовані партнерські взаємини з телевізійним транслятором - телеканалом "XSPORT". Спільним зусиллями планується не тільки організація телетрансляцій матчів чемпіонату Екстра-ліги, але і виведення їх на якісно новий рівень. Телеканал "XSPORT" - це нішевий спортивний канал, який з одного боку чітко відповідає цільовій аудиторії футзалу, а з іншого - постійно веде роботу по своєму маркетинговому просуванню, транслюючи провідні спортивні змагання. Останній приклад - це чемпіонат Європи з баскетболу за участю збірної України. У квітні "XSPORT" транслював відбіркові матчі чемпіонату Європи з футзалу, і ці трансляції мали високий рейтинг. З 1 вересня телеканал "XSPORT" знайшов своє місце в пакетах "Волі" - провідного кабельного оператора України.

 

Ті трансляції, які мали місце в минулому сезоні, за якістю залишали бажати кращого. Причини - різні: освітлення в залах, якість Інтернету в залах, інші моменти. Важливий момент - графік телетрансляцій, при складанні якого потрібно враховувати той фактор, що жоден з клубів не є власником тих спортарен, на яких проводить свої матчі. Телеканал "XSPORT" стає повноцінним учасником футзального процесу зі своїми вимогами, які клуби повинні враховувати і йти телеканалу назустріч.

 

І, тим не менш, завдання АФУ - в ідеалі вийти на трансляцію трьох матчів туру з п'яти. Мінімум - двох. Вони неможливі, та й недоцільні в один день. Тому, АФУ планує розбити календар відносного базового дня - суботи, та проводити матчі п'ятницях, суботах та неділях. Якщо трансляція в п'ятницю, то це час початку матчів о 18.00 або 19.00. Свій стабільний часовий проміжок повинні мати і суботні телетрансляції.

 

Договірні взаємовідносини з телеканалом "XSPORT" полягають не тільки в трансляції матчів. Вони включають анонсування трансляцій протягом тижня. В тому числі, під час рекламних пауз при трансляції інших видів спорту. Планується, що по вівторках буде виходити оглядова програма за підсумком зіграних матчів та інших подій, що проходили на тижні. Крім того, інтернет-портал телеканалу "XSPORT" входить до п'ятірки провідних спортивних сайтів України, і він також буде детально висвітлювати футзальні події.

 

Більш детально про технічні моменти співпраці розповів представник телеканалу "XSPORT" Олексій Січкар, який буде зв'язуючою ланкою між АФУ, клубами і телеканалом "XSPORT". Олексій Січкар в своєму короткому виступі акцентував увагу на технічних моментах, пов'язаних з якістю трансляцій, їх графічним оформленням, необхідністю виведення на екран хронометражу матчів. Телеканалом підготовлений повний пакет вимог по графіці, який буде переданий в клуби. Невід'ємний елемент будь-якої телетрансляції - це коментування. Воно буде здійснюватися в більшості матчів "під картинку" зі студії силами коментаторів телеканалу.

 

Асоціацією футзалу України був підготовлений "Проект календаря телевізійних трансляцій" в наступаючому сезоні. Вже починаючи з другого туру, а далі в кожному з турів, виділені по 2-3 матчі, які рознесені по днях щодо базової дати туру. У самий найближчий час клуби повинні розглянути цей проект і дати відповідь АФУ і телеканалу "XSPORT" щодо можливості проведення матчів в дати, зазначені в проекті. Якщо клуби будуть готові виконати цей графік, то телеканал прийме його за основу, і дасть інформацію зі свого боку про готовність проведення трансляцій в зазначені дати.

 

По другому питанню представники клубів заслухали Олексія Левченка, члена Виконкому АФУ, відповідального за питання безпеки під час проведення матчів чемпіонату України. Завдання служб безпеки клубів, щоб матч відбувся - це перше, і друге - щоб він пройшов в безпечній обстановці. На сьогоднішній день організація матчів регламентується двома документами: "Постанова 2225 Кабінету міністрів. Порядок підготовки спортивних споруд" і "Постанова 341. Про погодження матеріалів порядку організації робіт із забезпечення громадського порядку та громадської безпеки підчас проведення футбольних матчів". Є роз'яснення ФІФА щодо того, що всі регламентні документи, що стосуються футболу, поширюються на футзал і пляжний футбол. У цих постановах чітко розподілені обов'язки місцевої влади, поліції, пожежних служб, швидкої медичної допомоги. Органи місцевого самоврядування зобов'язані брати участь в організації матчів, але для цього вони повинні мати заздалегідь чіткі терміни проведення футзальних матчів.

 

 

Всі зазначені постанови будуть розіслані на електронні пошти клубів. Крім того, в кожен клуб буде надіслана методичка, підготовлена спільно з поліцією, яка стосується расистської і неонацистської символіки, яка використовується футбольними фанатами.

 

Олексій Левченко зазначив важливий момент, до якого повинні прагнути всі клуби - це точний облік кількості уболівальників, які приходять на матчі. За правилами всі вболівальники повинні займати сидячі місця, однак не всі наші зали задовольняють цій вимозі. Одна з вимог до проведення матчів звучить так: "У дні матчів лише особам, які мають чинний дозвіл, надається право входу на стадіон. Чинні дозволи включають в себе квиток на матч (навіть якщо вхід безкоштовний, повинні роздаватися квитки), а також кількість людей, які відвідують спортивну споруду (кількість уболівальників не повинна перевищувати те число, яке ця спортивна споруда може прийняти)". Зазначені вище постанови регламентують необхідність повідомляти місцеві органи спочатку про кількість уболівальників, що очікується, а потім вже про ту, яка було по факту.

 

 

По третьому питанню виступив голова Комітету арбітражу АФУ Сергій Кравцов, який повідомив присутнім, що на минулому тижні були проведені збори арбітрів та спостерігачів арбітражу, за підсумком яких визначені 30 арбітрів, які будуть залучатися до обслуговування ігор чемпіонату України. Вони поділені на дві групи по 15 чоловік. Перша група більш досвідчених арбітрів, друга група - молоді арбітри. У перших трьох турах, поки чемпіонат тільки починається, 6 молодих найперспективніших арбітрів будуть одразу ж залучені до ігор, щоб оцінити, наскільки вони готові до роботи в офіційних матчах. Підчас передсезонного збору абсолютно всі арбітри склали тести з фізпідготовки, причому результати були показані кращі, ніж у минулому сезоні. Більшість арбітрів при складанні теоретичного іспиту показали дуже хорошу підготовку. Також і всі спостерігачі арбітражу успішно склали тестові іспити.

 

З нинішнього сезону Комітет арбітражу ФФУ став готувати прес-релізи, в яких надаються роз'яснення з приводу різних спірних моментів в іграх чемпіонату УПЛ. Подібні прес-релізи будуть виходити і від Комітету арбітражу АФУ за підсумком зіграних турів, в яких буде даватися розбір тих моментів, які Комітет вважатиме за потрібне для аналізу. Ті окремі конкретні епізоди, за якими претензії будуть у тих або інших команд, будуть аналізуватися виключно на нарадах представників команд.

 

У новому сезоні Комітет арбітрів АФУ продовжить практику виїзду на місця в команди Екстра-ліги для проведення семінарів з футболістами і тренерами за Правилами гри в футзал. Перший з них запланований на 16 вересня у Херсоні, де напередодні матчу 1-го туру відбудеться семінар з футболістами та тренерами "Продексіму".

 

Анатолій Подвойський, спеціально для офіційного сайту АФУ

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


15.09.2017 168 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
21.02.2018
Ростислав Ковтун

Цілеспрямована, щира та завжди усміхнена франківчанка Тетяна Петрова стала першою за довгі роки українською могулісткою на Олімпійських іграх.

923 0
20.02.2018
Сніжана САМАНЧУК

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено. Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні

452 1
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

306 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

633 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

379 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

689 0

Корабель блазнів (не дурнів і не безумців, їх там не було) письменниці  Кетрін  Портер,  перетинаючи тривалий час  Атлантику  нікому не загрожував.  Його пасажири , як актори,  щасливі, спілкуючись між собою, у якійсь мі

148

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

269 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

715 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

412 0
21.02.2018

Американські очевидці за допомогою сервісу Google Maps випадково виявили НЛО, який пересувався на території національного заповідника в штаті Флорида. Приголомшливі кадри плямистого об'єкта вже облетіли мережу. Запущений у 2005 році інтернет-сервіс Goog

133 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

478 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

446 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

469 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

824 0
21.02.2018

Один молодий художник приніс Гюставу Доре портрет Христа, написаний ним, щоб той оцінив його. Але Доре зволікав з відповіддю.

138 0
23.02.2018

Колишні футболісти збірної України Артем Мілевський та Дмитро Чигринський візьмуть участь у благодійній акції. 

792
22.02.2018

Зіркове подружжя та ведучі телеканалу "1+1" Катерина Осадча та франківець  Юрій Горбунов відсвяткували день народження сина. 19 лютого їхньому Іванку виповнився один рік. "Найкрасивіша мама року" за версією журналу Viva! виклала у свій Instagram фот

1380 0
21.02.2018

20-річний майбутній стоматолог Арсен Вітрецький успішно пройшов сліпі прослуховування на шоу «Голос країни».

308 0
20.02.2018

На Берлінському кінофестивалі "Берлінале" дебютує український фільм "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк. У фільмі знявся актор Франківського драмтеатру Іван Бліндар. Про це інформують на сторінці франківського драмтеатру в мережі Фейсбук. "Тримаємо к

291 0