Масковий режим, дотримання дистанції та температурний скринінг: що чекає на мешканців гуртожитків прикарпатських університетів

У  цьому році велика ймовірність, що освітній процес повернеться до офлайн формату. Для прикарпатських університетів - це, наприклад означатиме, що їх гуртожитки знову наповняться мешканцями.

Журналіст Фіртки вирішила поцікавитись як змінились правила поселення в порівнянні з докарантинними часами та, що варто знати немісцевим першокурсникам, котрі прагнуть зекономити на житлі.

Якщо говорити про першокурсників, то в Івано-Франківському національному медичному університеті для них підготували 260 місць, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу вступникам готові забезпечити 500 ліжко-місць, а ось в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника досі не готові озвучити точної кількості студентів, що зможуть розраховувати на проживання в гуртожитках вишу.

Масковий режим, дотримання дистанції та температурний скринінг - цих правил повинні дотримуватись при поселенні не лише вступники, а й всі ті, хто планує поселитись в будь-який гуртожиток.

«В Івано-Франківському національному медичному університеті є 4 гуртожитки (№1,2,3,4), із загальною кількістю понад 1400 місць. Фактично, впродовж навчального року гуртожитки є майже повністю заповненими» -  розповів Юрій Солоджук – голова студентського профкому ІФНМУ, та додає, аби поселитись в один із гуртожитків необхідно виявити бажання і подати документи.

Для запобігання і розповсюдження COVID-19 гуртожитки запроваджують додаткові умови продовжує Юрій Солоджук: 

«Створення  ізоляторів у кожному гуртожитку, температурний скринінг при вході та виході, чергування молодшого медичного персоналу у гуртожитках, профілактичні обробки поверхонь приміщень гуртожитків антисептиками, створено гарячу лінію для негайного повідомлення у разі підозри на захворювання у себе чи співмешканця» - наголошує голова студентського профкому ІФНМУ. 

Наказ про поселення в гуртожитки Івано-Франківського національного медичного університету буде оприлюднено в кінці серпня.

В Прикарпатському національному університеті поселення планують розпочати орієнтовно з 25 серпня, щоб уникнути великих скупчень людей, його розділяють на декілька днів, розповідає профорг факультету філології Тетяна Сорока:

«Під час поселення важливо все-таки дотримуватися карантинних норм, обов‘язкова дистанція, маски і хороший настрій. Звісно, ми хочемо, щоб це було у більшому холі для того, щоб ці умови були виконані, бо карантин збільшив кількість бажаючих проживати в гуртожитках», продовжує Тетяна.

Наразі студенти залишають онлайн заяви, а профорги телефонують особисто кожному і надають інформацію про гуртожитки і сам процес поселення. Тетяна Сорока наголошує:

«Студенти мають обов'язково пройти флюорографію і надати певний перелік документів, а ще зобов'язуються дотримуватися карантинних норм».

При поселенні в гуртожиток Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, студент обов’язково повинен мати засоби індивідуального захисту. В гуртожитках є урни для використаних рукавичок і масок, також облаштували кімнати, де мешканці зможуть перебувати під час самоізоляції, якщо в них підвищиться температура, розповідає Ілона Сапіжак - голова первинної профспілкової організації студентів ІФНТУНГ

«Під час проходження ордеру на поселення, лікар опитує студента про його стан, в тому числі й на предмет контакту з особами хворими на COVID-19, та вимірює температуру. В коридорах та місцях загального користування прибиральниці здійснюють посилене прибирання, відповідно до нових вимог часу. Загалом, університет керується постановою головного санлікаря, щодо поселення та проживання у гуртожитках. При вході розміщені інформаційні матеріали щодо коронавірусу».

Університет цьогоріч планує поселити 1593 своїх студентів, при цьому першокурсникам готові віддати третину місць.

«Основними умовами при поселенні є бронювання ліжко-місць для всіх студентів, які їх потребують та зазначили про це в заяві, зокрема поданні оригіналів документів. Також наші студенти знають, що у разі виявлення симптомів захворювання потрібно негайно повідомити завідувача гуртожитку або директора студмістечка», наголошує Ілона Сапіжак - голова  профспілкової організації студентів.

Наразі жоден з представників університетів з яким нам вдалось поспілкуватися не володіє точною цифрою немісцевих вступників, які виявили бажання проживати в гуртожитках.  Кажуть, такі дані будуть відомі вже безпосередньо коли розпочнеться заселення. Оскільки досі чимало студентів, котрі подавали документи на навчання одразу у декілька вишів знаходяться в стані вибору, в якому ж університеті будуть вчитися. 

Загалом до 25 серпня найбільші прикарпатські університети оприлюднять накази на поселення відповідно до розподілу ліжко-місць по інститутах. Відповідно студенти одразу ж матимуть змогу розпочати заселення.


16.08.2021 Уляна Мокринчук 7387 1
Коментарі (1)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

813
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11358 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1971
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1859
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2858
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4751

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

505

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1148

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1661

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1411
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1803
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1625
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8863
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

705
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

784
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1970
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

950
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

448
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

366 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

789 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

831