Марія Савка: найбільше лихо, яке завдала стихія – зараження питної води

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Марії Савки відбулося чергове засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У зв’язку зі складними погодними умовами, це четверте засідання, яке проводять впродовж місяця, інформує прес-служба ІФ ОДА.

Адже, за словами Марії Савки, першочерговим завданням, яке ставить перед собою влада області, є дії, які зможуть звести до мінімуму негативні наслідки довготривалих опадів.

«Починаючи з кінця минулого місяця та впродовж липня на Прикарпатті, як і на більшій території України, випала велика кількість опадів, що у свою чергу привело до підвищення рівнів води у річках, і, як наслідок, маємо пошкоджені мости. Проте, найбільше лихо, яке завдала стихія – зараження питної води. Тому, прошу мобілізувати всі сили відповідних державних служб, щоб і надалі показувати високий професіоналізм та відповідальність за свою роботу під час негоди», - зазначила Марія Савка.

Посадовець висловила слова подяки працівникам служб з надзвичайних ситуацій та водникам області, завдяки яким ситуація на Прикарпатті залишається стабільною.

Своєю чергою начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба доповів присутнім про стан техногенно-екологічної ситуації та території Калуського гірничопромислового району.

Головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я ОДА з педіатрії Лідія Сенюта навела статистичні дані, згідно з якими, на території Калуського району впродовж останніх років почастішали випадки захворюваності населення на хвороби органів дихання та травлення, а також негативний вплив навколишнього середовища позначився на репродуктивних процесах – все частіше фіксуються випадки патології вагітності, що є неабияким сигналом до рішучих дій.

Було вирішено звернутися з клопотанням до Кабінету міністрів України щодо створення Державної робочої групи у складі науковців, відповідних фахівців та представників центральних органів влади для вивчення ситуації, яка склалася у районі.

Про технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту та стан їх готовності до використання присутніх поінформував начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, який зазначив, що в області проведено інвентаризацію 70 відсотків захисних споруд. Як наголосив посадовець, Рогатинський та Тлумацький райони уже завершили цей процес.

Про стан впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки поінформував провідний інспектор сектору техногенної безпеки відділу запобігання НС управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олександр Галянтний.

Також присутні обговорили стан матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та стан підготовки органів виконавчої влади і місцевого самоврядування до контрольної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної і пожежної безпеки, цивільного захисту та діяльності аварійно-рятувальних служб, яка буде проводитись ДСНС України у листопаді 2018 року.

Йшлося під час засідання й про надання експертного висновку щодо рівня надзвичайної ситуації, яка мала місце на території області 27-30 липня 2018 року.

Фотогалерея


31.07.2018 1625
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

787
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

610
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1683
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3011
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2460
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2437

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

588

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

600

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1459

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1531
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

561
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

423
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

797
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

194
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

293
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26928
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

753
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

317
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

316
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

642
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1044 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

841