Мандрівники з цілого світу можуть безкоштовно зупинятися у "хаті в Карпатах"

 

 /data/blog/82102/12668ebe8b2b8dfaddb110669d2ca896.jpg

 

У липні в Україні стартує цікавий проект - "Хата в Карпатах", де зустрінуться мандрівники з усього світу.

 

Тут плануються різноманітні семінари, літературні читання, концерти, майстер-класи. І найголовніше – проживання у хаті буде безкоштовним. 

 

"Суть проекту - створити більш-менш вільний майданчик для тверезого і творчого спілкування. Ідея прийшла, коли я дізналася від моїх івано-франківських друзів, що за суму оренди моєї мюнхенської кімнати в Карпатах можна зняти цілий будиночок", - розповіла VG Львів засновниця проекту Ліна Бєрова.

 

За словами Ліни, Хата в Карпатах буде відкрита з 20 липня по 31 серпня 2015.

 

 

"Ми чекаємо в гості усіх хороших, мирних і тверезих людей у віці від 6 до 120 років, що дотримують Правила Хати" - каже дівчина.

 

Ліна вже підшукала вдалу домівку, де розміститься Хата. На оренду цього житла вона планує витрачати близько 200 євро на місяць.

 

Засновниця проекту каже, що її Хата зможе прийняти будь-яку кількість відвідувачів, та очікує "божевільних та смішних" гостей. 

 

Кожен, хто хоче приїхати, повинен уважно вивчити анонс заходу і викладені в ньому правила Хати. Після цього треба написати короткого листа про себе з попередніми датами перебування в Хаті та надіслати його засновниці проекту по мейлу lina.berova@gmx.de, в фейсбуці або вконтакте.  

 

"У день приїзду мені потрібно буде подзвонити (український номер буде вказано 20 липня або трохи раніше), представитися, і домовитися про час зустрічі (це буде, швидше за все, ввечері). Кожен бажаючий також може провести лекцію, семінар або майстер-клас для жителів і гостей Хати", - розповідає Ліна Бєрова.

 

Ліна сформувала наступні правила проживання у Хаті:

 - спілкуємося російською, українською, ангілйською та будь-якими іншими мовами;

 - Не приносимо до Хати алкоголь та наркотики ні всередині свого організму, ні окремо від нього; якщо палимо (куримо), то лише у спеціально відведених для цього місцях;

 - не сваримося та не застосовуємо фізичну силу стосовно інших мешканців дому;

 - дотримуємося законів та умовностей країни, у якій знаходимося;

 - при будь-яких контактах з міліцією чи органами влади координатів дому чи Організатора не вказуємо;

 - приносимо до Хати їжу і разом її готуємо та з"їдаємо; їжу на всіх ми готуємо увечері, ймовірно, та зранку, переважно із дешевих придуктів, без м'яса та риби. Разом п'ємо чай із солодощами.

 - вносимо посильний вклад у ведення домашнього господарства: якщо щось зламалося - справляємо, якщо закінчується щось із стратегічно важливих продуктів чи речовин - докупуваємо та приносимо в дім (так робить кожен мешканець хати); брудний посуд, що назбирується в мийці, миємо;

 - раз на певну кількість днів здійснюємо генеральне прибирання;

 - підтримуємо мирні відносини із сусідами, власниками навколишніх магазинів, міліцією, і, звичайно, один з одним;

- з повагою ставимося до чужих речей та речей, що знаходяться в Хаті - не виносимо з хати та не псуємо речей, які нам не належать, якщо щось згубилося або зіпсувалося з нашої вини - справляємо або відшкодовуємо збитки, на власних речах, що можуть загубитися тарілки, ложки, зарядники тощо), пишемо своє ім'я та прізвище або нік, за яким нас знають в хаті;

 - не ведемо дискусій на політичні теми; той, хто не здатний стриматися - кладе в касу 20 грн за кожну хвилину такої розмови;

 - час від часу влаштовуємо творчі зустрічі, культурні заходи, при можливості - посиденьки з гітарою (якщо сусіди не будуть проти).

 

Якщо ви бажаєте що-небудь влаштувати - пишіть Організатору із пропозиціями по датах.

 - дотримуємося "сонного часу" з 24.00 до 06.00 (ранку);

 - чергуємо за власною ініціативою або за призначенням Організатора - черговий стежить за чистотою та порядком у домі, зустрічає новоприбулих, готує їжу;

 - регулярно миємося та перемо одяг, не допускаємо поширення неприємних та різких запахів;

 - поважаємо особисту сферу кожного мешканця дому; з повагою та радістю ставимося до того, що усі ми різні: в Хату може приїхати кожна хороша та мирна людина, котра заздалегідь написала організатору (ЛБ), незалежно від свого віку, статі, віросповідання та сексуальної орієнтації, за умови дотримання правил Хати.

 

Ніякої обов'язкової плати за проживання в Хаті не існує, але всі мешканці вносять посильний внесок у спільне господарство (купують продукти харчування, чай, туалетний папір та інші необхідні матеріали, ремонтують зламане, підтримують чистоту в будинку), а за бажанням залишають грошові пожертвування.

 

"Умови проживання у нас будуть дуже похідні, в режимі "в тісноті, та не в образі", тому кожен приїжджає зі своєю чашкою, тарілкою і ложкою, зі своїм килимком і спальником і лягає або сідає там, де місце знайде (а то деякі ЗМІ вже написали, що треба заздалегідь "забронювати" місце, так от, ні, ніяких місць ви не бронюєте, коли пишете мені, а просто повідомляєте про своє бажання приїхати і про те, коли це може статися", - каже організатор Хати.

 

Максимальний термін перебування в Хаті умовно становить 5 днів, але може бути продовжений за індивідуальною домовленістю з організатором.

 

Також, Ліна залишає за собою право в будь-який момент скоротити термін перебування будь-якого з мешканців Хати, але ні в якому разі не буде робити цього без вагомих на те причин.


20.07.2015 505 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

775
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11301 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1944
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1832
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2826
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4709

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

470

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1120

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1534

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1389
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1777
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1593
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8840
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

680
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

754
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1945
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

910
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

427
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

294 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

764 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

805