Майдан забудують, або заллють

Для того, щоб гіпотетичні мітинги не заважали киянам та гостям міста ходити по Майдану, його заздалегідь перекрили міліцейськими барикадами. Певно, навіть порожній Майдан Незалежності викликає тривогу як у президента та уряду, так і в їхніх опонентів – Партії Регіонів. Тому Майдан, напевно, забудують. Або засадять деревами. Чи поновлять історичну назву і сутність – Козине болото. Майдан не може лишатися порожнім. Бо перекривати його до кожної червоної дати календаря жодних нервів не вистачить.

 

Тим часом Чехія (читай – Євросоюз) вже офіційно надала екс-міністру Данилишину політичного притулку. Політологи трактують це як «дзвінок владі». Хоча насправді – це не про владу. Це Україна змінила свою сутність. Раніше до нас приїздили в пошуках політичного притулку. З Росії, Білорусі… Тепер Україна видає політичних в‘язнів (не так давно винесене рішення про екстрадицію до Росії Олексія Макарова). Янукович не розуміє, що світові непотрібна ще одна Росія. І в умовах тотальної спеціалізації, коли окремі професії мають вже не люди, а цілі держави, Україна має шукати своє місце. І в економіці, і в історії. А вони нам пропонують стабільність…

 

Проте, ми б не особливо переймалися, якби лише колишні міністри ставали об‘єктом кримінальних переслідувань. Тим більше, що ніхто не вірить у те, що міністри могли не красти. Але коли саджають пересічних, і багато в чому випадкових громадян за пошкодження плитки на Майдані – це починає турбувати. Коли на квартирах журналістів проводять обшуки і звинувачують їх у тому, що вони оприлюднюють ексклюзивну інформацію, а не лише прес-релізи уряду, це вже не просто «перший дзвіночок».

 

Щодо обшуку в Олени Білозерської міністр МВС доповів Верховній Раді: «На сайтах, розташованих на її домашньому комп'ютері була розміщена інструкція з виготовлення напалму. І що, це демократія, по-вашому!?»

 

Пам'ятається, він уже якось потрапив у телевізор із заявою, що не вміє користуватися фотошопом, і, очевидно мав на увазі, що ніхто з його підлеглих тим більше не в змозі сфальсифікувати «лист щастя» про перевищення швидкості. Тепер якісь "сайти на комп'ютері". Ще забавніше – про напалм. Що він мав на увазі? Інструкцію з виготовлення справжнього напалму, яким американці в‘єтконгівців спалювали? Але його неможна зробити в кустарних умовах. А якщо йдеться про «босяцький» напалм, то які там можуть бути інструкції? «Розчиніть в бензині мило». І цю сакраментальну фразу знайшли в комп'ютері Білозерської? Або, можливо, інструкція була вигравірувана на мармуровій табличці над ліжком? Хочеться уявити собі, що такого моторошного зробила журналістка проти української демократії.

 

Якщо сьогодні за міфічний «напалм» переслідують журналістів, то завтра будуть розстрілювати школярів за схему атомної бомби в підручнику по фізиці. Я вже не кажу про книги з історії. Де, наприклад, у розділах про радянсько-фінську війну досить докладно описані виготовлення й тактика застосування запалювальних сумішей «Коктейль для Молотова». За це теж тепер будемо обшуки проводити? Чи як?

 

У рамках одного телешоу проблемних підлітків відправили на перевиховання в американську родину. Він - шериф, вона - теж офіцер поліції. Діточок одразу поставили перед фактом, що в їхніх кімнатах проводитимуться обшуки. І змусили здати "запрєти"... Коротше, за добу дівчина не витримала: зібрала валізи й пішки пошкандибала до аеропорту. По дорозі патрульна машина (шериф зателефонував у "911") зупинила й затримала її. На підставі закону штату про те, що діти не можуть втікати від батьків. Дівчину посадили до камери. Шериф розповів, що і своїх дітей часто за провини одягає в наручники і везе до відділку, де вони сидять у камерах. Дивимось ми на все це, і думаємо: "Певно, навколо їхнього будинку натягнуто колючий дріт."  Камера, нібито почувши нас, показує паркан - так і є: 2 метри колючого дроту.

 

Людина, що "виховує" маніяків та серійних вбивць не може не переносити власний професійний досвід на виховання дітей. Люди, професія яких полягає у позбавленні свободи, мають викривлені уявлення про порядок і свободу. Власне, з виступу Могильова у Верховній Раді його слова про демократію мене обурили найбільше. Треба було б заборонити міністрам МВС публічно розважати про демократію – це те саме, що розпитувати повію про цнотливість.

 

Андрій Ватолкін,

Братство


18.01.2011 АндрІй Ватолкін 1566 1
Коментарі (1)

Бура 2011.01.18, 13:07
І це міністр!!!! Він по своїй недолугості думає, що сайти "розміщаються на домашніх комп'ютерах"!! А інструкції по виготовленню "напалму", яке живе в інтернеті своїм незалежним від окремого компа життям, вважає загрозою безпеці! Капєц!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

801
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2353
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2041
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2063
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6261 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2356 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

227

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1048

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1029

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1298
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

148
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

513
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1976
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26403
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

462
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10381 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

467
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

320
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

470
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

544
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1487