Лукашенко звинуватив Росію і сказав, що він українець

 

Олександр Лукашенко

 

Мінськ – Президент Білорусі Олександр Лукашенко у п’ятницю на прес-конференції для журналістів регіональних ЗМІ з Росії багато говорив про Україну.

 

Зокрема, він закликав зупинити війну на Донбасі і звинувачував Росію у порушенні міжнародних угод під час анексії Криму та підтримці так званих «ДНР» і «ЛНР».

 

Білоруський президент також зізнався, що він має українське коріння.

 

Майже всю першу годину прес-конференції для російських журналістів, яка тривала 5 з половиною годин, Олександр Лукашенко присвятив подіям в Україні, а потім ще багато разів повертався до них. Він, серед іншого, говорив про посередницькі дії Білорусі у конфлікті на Донбасі, зокрема зауважив, що від початку був готовий навіть направити туди білоруський військовий контингент для розведення учасників конфлікту, але начебто на Заході від його пропозиції відмовилися.

 

Російські журналісти, які сприймають Лукашенка як вірного союзника Росії, запитували в нього, чому Білорусь та Росія «не діють спільним фронтом» щодо ситуації в Україні, вони явно не сподівались почути відповіді з критикою дій Росії.

«Давайте не будемо темнити один перед одним: якщо б не Росія, то дні «ДНР» і «ЛНР» були б давно злічені», – зазначив Олександр Лукашенко.

 

Білоруський президент назвав події на Донбасі «різаниною» і наголосив, що конфлікт в Україні може бути вирішений тільки шляхом переговорів, бо переможців у цій війні не буде. Лукашенко відмовився відповідати на запитання, чи визнає він Крим російським, проте прочитав лекцію про Будапештський меморандум 1994 року, який він особисто підписував від імені Білорусі, і нагадав його головну суть.

 

«Тому неприпустимо, якщо якась держава порушує територіальну цілісність, яку було гарантовано, і забирає частину території в тієї чи іншої держави», – наголосив президент Білорусі.

 

Лукашенко хоче смоленських та брянських земель

При цьому Олександр Лукашенко заявив, що не боїться територіальних зазіхань Росії на білоруські землі, навіть пожартував, що добре було б передати Білорусі Калінінградську область чи західні регіони Росії, і ці слова він адресував Путіну.

 

«Я кажу: Володимире Володимировичу, ви не переживайте, у нас немає напруження у цій царині. Це ви, кажу, маєте напружуватися, тому що частина псковських, смоленських та брянських земель колись належала Білорусі. Тому доведеться поділитися», – зазначив Лукашенко.

 

Він обіцяв прийняти всіх біженців із України, яких у Білорусі вже нараховується, за його даними, близько 30 тисяч. При цьому Лукашенко зізнався про своє українське походження.

 

«У нас важко розрізати людину і подивитися, росіянин це чи білорус. Ми цього й не робимо, тому що в Білорусі змішане все: російська кров, польська, українська, єврейська, навіть татар у нас 30 тисяч живе. Білорус – це така гримуча суміш, конгломерат. Чому ж і розумні люди – бо просякли усім цим. Але це я не про себе, я про білорусів. Я більше українець, напевно», – сказав президент Білорусі.

 

Якщо б залишилася ядерна зброя, нами ніхто б так не понукав, як тепер – Лукашенко

Коли в Олександра Лукашенка спитали, про що він, як президент, найбільше жалкує, відповідь була відверта.

 

«Я шкодую дуже про те, що я вивів ядерну зброю з Білорусі. Ми це зробили абсолютно безоплатно. Так, я мав виконувати домовленості, ухвалені ще до мене. Але гадаю, що у тому безладі, який тоді був, ніхто на мене надто не натиснув би. Кучма ж сказав, що ми обслуговувати її не зможемо. Сьогодні, з висоти прожитого, вважаю, що все ми б обслужили, все було б нормально, але нами ніхто б так не понукав, як тепер», – зауважив Лукашенко.

 

Це захисна реакція на ідеологію, яка зараз панує в Росії – експерт

Білоруські політологи помічають зміцнення незалежницької риторики з уст Лукашенка і пояснюють це реакцією на агресію Росії проти України.

 

«Коли Лукашенко говорить про територіальні зміни, це, скоріше, захисна реакція на ту ідеологію, яка зараз панує в Росії. На зразок тієї, що сьогоднішні незалежні республіки – це результат радянської політики,  штучні утворення, які історично ніколи не існували», – говорить політолог із Мінська Павел Усов.

 

На думку спостерігачів, ця прес-конференція президента Білорусі була однією з найбільш антиросійських за його 20 років при владі. Олександр Лукашенко – крім критики дій Росії в Криму та на Донбасі – скаржився, що Росія не хоче постачати в Білорусь зброю, а також, що у Москві роблять кроки, які призводять до фінансових збитків у Мінську.

 

Радіо Свобода


18.10.2014 412 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

857
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

671
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1777
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3101
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2493
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2475

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

127

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

668

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

634

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1504
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

257
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

601
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

564
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

258
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

329
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26966
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

788
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19622
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

360
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

350
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

674
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1165 1