Людству потрібен космос для виживання

 

Фантастичні замальовки майбутнього можуть стати реальністю. Всесвітньо відомий дослідник чорних дір британський учений Стівен Хокінг передбачив, що незабаром людству доведеться замість Землі шукати новий дім для життя. Планеті загрожує настільки багато раптових небезпек, що знищення її може виявитися надто несподіваним.

"Людству необхідно розвернутися в космосі для виживання. Життя на Землі перебуває під постійно зростаючою загрозою знищення, лиха, на кшталт раптового глобального потепління, ядерної війни, генетично модифікованого вірусу або інших небезпек, про які ми ще не знаємо", - вважає Хоукінг.

Такої ж думки дотримується й інший британський вчений і дипломат Кріспін Тікелла. Це він першим звернув пильну увагу на проблему глобального потепління. Зараз він вважає, що через глобальні зміни клімату через 200 років на Землі може залишитися 2,3 мільярда людей.

"Вплив людини на Землю особливо посилилося за останні 250 років. У результаті цих трансформацій навколишнє середовище стало нежиттєздатною. Головні фактори - збільшення народонаселення, деградація землі, споживання ресурсів, забруднення води та повітря, зміни клімату, знищення інших різновидів, - пояснює Тіккел.

Підвищуються рівні моря і температури зроблять деякі ділянки планети непридатними для життя, що може серйозно вдарити по народжуваності. Більше того, майбутнє, на думку Тікелла, являє собою жахливий фантастичний фільм. Прогрес у генетиці може привести до створення різних підвидів людей.

Рішення проблеми Хокінг вбачає в якнайшвидшому освоєнні інших планет Сонячної системи. На його думку, люди могли б мати постійну базу на Місяці через 20 років і колонію на Марсі в наступні чотири десятиліття. "Ми не знайдемо нічого настільки ж зручного, як Земля, якщо не вирушимо в іншу зоряну систему", - сказав учений, додавши, що навіть якщо люди не знищать себе в найближчі 100 років, вони повинні отримати космічні колонії, які можуть існувати без підтримки з Землі.

Амбітні плани з освоєння і колонізації Місяця будуються Росією і США вже давно. Щоправда, першопричиною цих розробок є бажання першими отримати доступ до нового джерела енергії. Цим джерелом для термоядерної енергетики є ізотоп гелію-3, який є у великих кількостях на Місяці. Земні запаси гелію-3 настільки малі, що використовувати їх у промислових масштабах неможливо. "За оцінками, на нашому супутнику міститься не менше 1 млн т гелію-3, що може повністю забезпечити земну енергетику на термін більше 1000 років", - вважають експерти.

Сутички за джерела енергії тепер ведуться паралельно з боротьбою за освоєння Марса. Фахівці стверджують, що обидва ці процеси взаємозалежні. Планується, що на Місяці буде побудовано проміжну станцію для польоту на Марс. Іншими словами, хто першим освоїть Місяць, той першим висадиться і на Марс.

Американські фахівці планують висадитися на Місяці в 2015 році, а на Марсі вже в 2020. Російські вчені, у свою чергу, обіцяють ступити на Місяць в 2012 році, а до 2020 року побудувати там усю необхідну транспортну систему. Аналітики вважають, що, володіючи всією необхідною інфраструктурою і технологією для здійснення завдання колонізації Місяця, Росія має можливість бути першою, яка розмістить там свою базу.

Стівен Хокінг відомий своїми песимістичними прогнозами. Наприклад, за однією з його версій, дуже скоро рОботи набагато перевершать людей і по фізичних здібностях і по інтелектуальних. У такому випадку, людству доведеться погодитися на втручання генної інженерії. "На відміну від нашого інтелекту, продуктивність комп'ютерів подвоюється кожні 18 місяців, - каже Хокінг. - Небезпека, що у них виникне інтелект, і вони підкорять світ, цілком реальна".

На думку вченого, є тільки два виходи. Людству доведеться або подумати про штучне вдосконаленні своїх генів, або спробувати знайти спосіб об'єднати комп'ютери і людський мозок. "Нам доведеться піти цим шляхом, якщо ми хочемо, щоб біологічні організми як і перевершували електронні".

 

Довідка.

Стівен Хокінг (Stephen Hawking) народився в 1942 році, в день 300-річчя з дня смерті Галілео Галілея. У 1959 році він поступив до Оксфордського університету, а в 1962 перейшов до Кембриджського університету, щоб вивчати космологію.

У ранньому віці лікарі поставили йому страшний діагноз - аміотрофічний бічний склероз. До 30 років Стівен опинився в інвалідному кріслі. Пізніше лікарі змушені були видалити йому трахею, і він повністю втратив голос. Для спілкування Стівен користується спеціальним комп'ютером. Пальцями правої руки він вибирає потрібні слова з тих, які висвічуються на дисплеї комп'ютера. Із слів формується пропозиція, яке потім по команді вченого вимовляється комп'ютерним синтезатором мови.

Хокінг надзвичайно популярний, серед його прихильників колишній американський президент Білл Клінтон. Хокінг з 1979 року очолює кафедру прикладної математики і теоретичної фізики Кембріджського університету, якою колись завідував сам Ісаак Ньютон. Студенти люблять слухати його дотепні лекції.

Всесвітню популярність і популярність Хокінгу принесла його книга "Коротка історія часу", що вийшла в 1988 році. Книга без математичних формул і складних викладок популярною мовою пояснює читачеві теорію виникнення і розвитку Всесвіту в тому вигляді, якою бачить її автор. Багато робіт Хокінга присвячено чорним діркам.

Стівен Хокінг знаменитий своїми дослідженнями в області космології, теорії відносності, гравітації і квантової механіки, історії Всесвіту. Він має 12 почесних ступенів, є членом Британського наукового Королівського товариства і Академії наук США. Наукові заслуги Стівена Хокінга відзначені безліччю премій, медалей і нагород.




 Інформація РІА Новості


26.11.2010 3289 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19539
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739