Любомир Гузар: «Людину не можна зрозуміти без Бога»

 


У дружньому колі відбулася в Києві зустріч наших земляків з кардиналом Любомиром Гузаром. 

 

Верховний єпископ Києво-Галицький приїхав на запрошення міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво», яка традиційно організовує  для вихідців з Галичини зустрічі з неординарними та цікавими особистостями.

 

Любомир Гузар також має галицьке коріння, а тому запевнив, що почуває себе як вдома. Про значення молитви в нашому житті, основні орієнтири, бачення сучасної молоді він і розповів в інтерв’ю.

 

Блаженніший, що означає для Вас молитва?

Суть молитви є дуже простою – старатися бути з Богом, стати відкритим для Нього. Не багато говорити, не багато просити, не радити Богові, що Він має робити. Сконцентруйте всю свою увагу на молитві, щоб не було зайвих думок, зайвих уявлень. І скажіть : «Господи, говори!». Молитва – це не те, що ми робимо, а радше те, що Бог робить для нас. Ми дуже часто перешкоджаємо Господові нашими проханнями, уявленнями, заповнюємо молитовний простір нашими словами. А ми повинні дати Богові можливість говорити.

 

Наскільки актуальним сьогодні є клич «Любити людину»?


Хочу сказати, що людину перш за все треба шанувати, любити. І починати потрібно з самого себе. Знаємо, що сам Ісус Христос сказав: люби Господа Бога цілим своїм єством, люби ближнього свого, як самого себе. Ми маємо трошки інше, своє поняття про те, що це значить. Тому любити  – означає бачити себе та інших людей як сотворіння Боже, обдароване даром життя, розумом, волею, особистими якостями. Сотворінням, яке Господь до чогось запрошує, дає таланти. Бог дав нам життя, тому що він нас любить, ми є результатом його любові. Любити самого себе – не значить шукати своєї вигоди, задоволення, слави, грошей. Кожна людина отримала від Бога те саме, що, наприклад, і я. І тому людина повинна думати, як використати ці Божі дари. Людину не можна зрозуміти без Бога – свого початку і свого кінця.

 

За кого Ви молитеся щодня?

Я стараюся не молитися ні за кого. Я розумію, що це вас шокує. Але я вважаю, що Господь знає, що кому потрібно, тому немає потреби, щоб я Йому нагадував. Бог знає, що Він у моїх думках. Наша молитва, яка б вона не була, завжди почута Богом. Що це значить? Як ми взагалі можемо мати контакт з Богом? Передусім через Ісуса Христа, Богородицю та святих. Я звертаюся в молитвах до тих святих, які б могли бути мною зацікавлені. Є святі, які визнана церквою як приятелі Господні. А є ті, яких не всі знають, світила церкви, нашого монашества.

 

Багато молодих людей дуже успішні, володіють сучасними комунікаціями. Але немає спільних цінностей, орієнтирів, а це робить їх беззахисними в світі. Яка Ваша порада молодому поколінню? Як подолати самотність у житті?

Забуваючи про основні завдання нашого життя, ми створюємо цілу низку проблем. Молодша гілка суспільства повинна усвідомити своє призначення, зрозуміти, що людина не може відчути себе вповні без людини. Коли маленьке немовлятко пробуджує свої почуття? Та тоді, коли бачить уперше над собою обличчя мами, тобто другої особи. Дитинка дуже сильно відчуває, чи вона сама, чи хтось поруч. Є гарний твір у Кіплінга «Брати Мауглі», де розповідається про хлопця, який виховувався звірами і дуже добре давав собі раду в лісі. Так, він був людиною, але не був свідомим, бо жив між вовками. Отже, нам потрібна людина, щоб зрозуміти самого себе. І це найбільше відбувається тоді, коли ми робимо один одному добро. Я думаю, що молоді люди мають навіть більше, у них загострене відчуття.

 


Оксана Романенчук


Коментарі (3)

N 2011.12.17, 02:07
юна "журналісточка" передерла інтерв.ю Блаженішого з диску, записаного з Лесею Оробець...ех, куди йде наша молодь?!
Оксана Романенчук 2011.12.20, 22:37
Поцікавтесь більше діяльністю журналістки,а потім робіть висновки. Зустріч з Любомиром Гузаром організував мій шеф,Богдан Гдичинський. На відеокамеру знімав і наш оператор,згодом вийшла програма на телебаченні (ось ссилка http://zaradydobra.org/index.php? option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=59 ),а мною була написана стаття.
Оксана Романенчук 2011.12.20, 22:42
На сайты http://zaradydobra.org/ знайдете відповідь
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

671
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2272
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2000
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2024
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6072 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2308 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

183

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

995

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

995

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1253
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

476
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1937
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3834
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26366
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

427
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10340 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7885
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

435
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

277
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

432
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

514
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1448