агенція новин

ЛИСТ НА "ФІРТКУ": Щодо виборів ректора медуніверситету

Щоб мати виграшний шанс стати ректором учбового закладу, сьогодні не обов`язково бути фахівцем своєї справи, господарником чи ефективним управлінцем. Достатньо симпатизувати провладній партії та активно працювати на її благо.

 

До такого висновку спонукає ситуація, що склалася напередодні виборів ректора Івано-Франківського національного медичного університету.

 

Один з претендентів на цю посаду є членом Партії регіонів. У період двох президентських кампаній він плідно працював у виборчому штабі означеної політичної структури.

 

Очевидно, саме це і стало приводом для лобіювання інтересів кандидата головою обласного осередку Партії Регіонів, народним депутатом від ПР Василем Чудновим. У трудовому колективі університету стверджують, що питання про призначення даного претендента на ректорське крісло завдяки такій підтримці вже давно вирішене на всіх рівнях.

 

В університеті поширюється варіант розвитку подій у тому випадку, коли бажаний кандидат не стане господарем навчального закладу. Тоді, мовляв, його можуть позбавити статусу  національного і навіть приєднати до іншої учбової установи.

 

Хто у найближчому майбутньому буде ректором медичного університету і якими шляхами до цього прийде – внаслідок демократичних виборів чи рекомендації про призначення – стане відомо вже найближчим часом. Цей результат матиме важливість не лише для колективу окремого навчального закладу, а й для всієї громади Івано-Франківщини. Адже реальною стає загроза приходу на всі ключові посади людей, які, в першу чергу, спроможні догодити певним політичним силам. Їх фахові якості при цьому залишатимуться на останніх позиціях.

 

Андрій Лелека

 

ГО „Справедлива освіта”

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


29.03.2011 44 25
Коментарі (25)

Çàãðóçêà...
ПЭТЯ 2011.03.29, 17:21
Нажаль не вказано, хто ж той кандидат від ригіонів. Колись мова йшла про Зіновія Митника. От він попри свій "ригіоналізм" - і добрий управлінець, і ефективний господарник, і лікар. Будував і керував нашою обласною лікарнею, перебудовував і керував Феофанією, керував міністерстовом, був головою облради. Потужний і позитивний кандидат.
! 2011.03.29, 19:43
Від "ригіоналів" іде Рожко.
кум 2011.03.29, 21:50
однозначно регіонали пхають стоматолога Рожка, підтримує регіонал місцевий Чуднов
Студ 2011.03.29, 21:57
Мда, враження що вибори Донецького універа, в стилі регіоналів - стоматолог ректор. Невже студенти зтерплять. І так херіє вуз - враження що там мудрих людей не залишилось.
Брат 2011.03.29, 22:55
В країні одні вибори. Але добре що вони ще присутні бо з приходом цих товаришів і з таким розвитком подій скоро може і не бути...
Dimasik 2011.03.29, 22:15
Та Рожко позиціонує себе по кафедрах як незалежний "мен", і що ніби то підтримки влади в нього зовсім немає, особливо ПАРТІЙНОЇ))). Кому цікаво гарні офіційні фото партійного діяча і можливо майбутнього.."правітеля" http://mv2010.org.ua/gallery/BiCLkp/
anonim 2011.03.30, 00:06
регіонали пресують ІФНМУ, знищують вільний вибір ректора... не дай Бог повториться історія передвиборчих баталій у Донецькому університеті, де побили дружину ректора!.. на жаль, сьогодні це реально...
стоматолог 2011.03.30, 03:56
А що хтось може сказати, що Глушко краще. Я в цьому дуже сумніваюсь, та і серед працівників Рожко користується більшою підтримкою.
Пуцер 2011.03.30, 02:16
Все тихенько пройде, виберуть рИгіанала бо ні одна Сирійсько-Йорданька студентська мед-одиниця з не вякне. Вузом де переважать прихожани рИгіаналам буде зручно бабло колотити.
Андрій 2011.03.30, 08:44
Дивний лист, ну так назвіть кандидата(ів), хто від кого і т.д.
Люцифер 2011.03.30, 09:10
Андрюша, ти "добрих дєл мастєр", в стойло махом!
член трудо 2011.03.30, 10:28
На жаль, рівень Автора ЛЕЛЕКИ є зовсім недалеким. Автор спершу б відкрив тлумачний словник та ознайомився зі словом "фахівець", а потім б застосовував до певних людей. Шкода, що люди у Великий Піст вміють поливати брудом людей! Мені б цікаво було б дізнатись Вашу думку про те, що як нефахівець РОЖКО захистив 23 дисертанти, видав 2 національні підручники і т.д. А нині в нас "демократичний ВУЗ": на сайті ІФНМУ Ви можете прочитати програму кожного кандидата в ректора; а у вестибюлі ІФНМУ висить список делегатів трудового колективу - це все "демократично". Чому ж Лелека це не написав?
доцент 2011.03.30, 16:45
альтернатива є. Але, на жаль, для більшості моїх колег, викладачів ІФНМУ, зрештою студентів також, характерні ненайкращі риси українського менталітету: байдужість, рабське слідування чужим наказам, обмеженість... ми ніколи не робимо свій власний вибір, ми ніколи не прислухаємося до свого серця, не звертаємося до власного розуму, а завжди дивимося в сторону на когось - "владу", від якої очікуємо те, що вона апріорі не може нам дати, адже вона є породженням не нашої волі, а нашого страху і "жебрацького" мислення... не зраджуйте себе, не зраджуйте своє майбутнє! зробіть свій вибір гідно і незалежно!!!
не політик 2011.03.30, 17:14
читаю про засилля рИгіоналів, про лобіювання їхнього кандидата Рожка, про відсутність вільного вибору в ІФНМУ. І в мене одне запитання - де ж наша хвалена опозиція? хто бодай спробує захистити майбутнє ІФНМУ??
студ 2011.03.30, 19:20
Саме так де ж ці хвалені Свободівці, Бютівці, Фронти змін. чи все що не стосується земельних питань їх не цікавить.
ЧУД 2011.03.30, 19:52
сьогодні на ресурсі франик.ком стаття теж про медакадемію висіла, до обіду довисіла - миші зїли, адмінресурс Рожка і ко в дії, благо в інеті з цим боротись нема сенсу, думаю вони дограються, в Лівії за допомогою фейсбука революцію підняли. правда в цих медиків якесь аморфне середовище ні в одній соцмережі ніякої активності по медакадемії - лохи , трусять штанами. так як телята Рожка і виберуть
The Cat 2011.03.30, 20:32
Дуже шкода, що реально розумна і хороша людина не може бути вибраною на посаду без підтримки ведучої політичної сили... І ніхто не напише, що ВУЗ дійсно "хєріє", як написав хтось з попередніх коментаторів, саме при теперішньому керівництві і гостро, як ніколи, потребує "вливання" нової, чистої крові. В даній статті бачу лише політику і каменюку, яка летить " в город" одного кандидата. Не важливо, яка політична партія його підтримає, партії міняються, залишається людина, хороша, розумна, чуйна. З ним у нашого ВУЗу відкриваються нові перспективи, а якщо залишиться старе керівництво, то так і "захєріє" і потопиться в бюрократії і корупції...
! 2011.03.30, 23:22
справді останні роки Вуз котится до низу,треба свіжу кров бо далі будуть випускати санітарів для крайнього Гондурасу та фельдшерів. І як на виборах президента вибирать нема з кого стоматолог або майже-пенсіонер
45 2011.03.30, 23:42
шкода, але справді за останні роки медунівер сильно втратив по всім напрямкам... до прикладу - обмаль серйозних, потужних наукових робіт на клін кафедрах, значно впала якість навчання. Ми що, йдемо у напрямку розвитку Львівського нац медуніверу????? де старости банально збирають гроші. Та львівяни можуть поїхати вчитися до нас, що є реальними фактами. а куди їхати нам? хіба що в Румунію)))))))) нам потрібний ректор, з яким рахуються не лише в Україні, а й у Європі, з міжнародним досвідом наукової роботи, з сучасними досягненнями в науці.
микола 2011.03.31, 15:08
так, з вільним вибором все ясно, його у нас немає і ще нескоро буде.... але все ж хочу побачити, чого ми повинні голосувати за Рожка... хочу побачити його програму! і раджу йому і його "рєальним пацанам" - нехай хоч створять видимість легітимних виборів. Легітимність — це широке та складне явище, яке виражає зв'язок інтересів людей з їх внутрішньою оцінкою, яка залежить від їх стверджень, світосприйняття та повсякденного життя
Думка вгол 2011.03.31, 15:38
цікаві в нас люди в Україні і в ІФНМУ зокрема.... їм в очі сеча, а вони кажуть, що то Божа роса і щей дякують. Брехнею живете, брехню обираєте, в брехні жити будете. Голосуйте за ПРоФФФесіоналів...
Лік 2011.03.31, 22:54
Шановне ПАНСТВО,та будьмо в своїх коментарях просто інтелегентами.Бо пишуть ті, хто якоюсь мірою звязаний із медициною.Всі три кандидати на ректора, є варті цього.Прикро те, що професору Рожку ніхто не може щось *закинути* погане так хоть якость вирішили помститисьі звинуватили в РЕГІОНАЛЬСТВІ.Та не по панськи це.Це патріот своєї держави,людина яку знає стоматологічна еліта України, професіонал своєї справи,нормальний сімянин, просто толкова людина.Так, має свою думку, на *голову* точно ніхто не сяде,і молодець, бо інакше не став би тим ким є зараз.
Сергій 2011.03.31, 23:53
Досить консервуватись і стагнувати – дорогу молодим, амбітним і досвідченим, які на ділі довели свою профпридатність. Допоможи зробити ІФНМУ – THE BEST
лікар людс 2011.04.01, 15:47
Влада діє за принципом - є корито, а свиня найдеться.
інь 2011.04.05, 16:24
Рожко хороша людина, відповідає статусу професора, досвідчений організатор і керівник, справжній професіонал своїй справи, чуйна і вдячна людина (тепер таких залишилось мало). Не важно хто в якій партії, ми всі люди і не гарно, обливати людину брудом. Якщо ви не бажаєте людині добра, то не можна бажати зла. Будьте стриманими і навчіться поважати не тільки себе, але інших, знайомих або не знайомих вам людей.
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

109 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

224 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

228 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

511 0
10.02.2018
Анатолій Звіжинський

Співпраця між івано-франківським ЦСМ та Zenko Fоundation стартувала в 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, продовжилася у виставкових проектах 2017 року: «Чеч» (с.Татарів), «Show promise» (Львів

339 0
07.02.2018

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ заступнику начальника Патрульної поліції Івано-Франківської області АндріюТірону, який, власне, і курує формування дорожньої поліції.

1286 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

176 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

445 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

287 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

496 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

342 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

323 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

640 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

215 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

591 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

429 0
19.02.2018

В даному місці вже давно заплановано відновити дитячий садок, який знаходився там раніше.

931 1
17.02.2018

Департамент архітектури оголосив конкурс на визначення переможців ескізних проектів пам’ятника «Народному вчителю». Встановити його планують на розі вулиць Петрушевича-Франка. З відповідною ініціативою виступили міський голова Руслан Ма

211 0
14.02.2018

До слова, саме Тетяна Петрова є першою українкою за роки Незалежності, яка стартувала в такій дисципліні, як могул.

605 0
13.02.2018

Українська телеведуча Катя Осадча поділилась стильними світлинами з відпочинку в курортному місті Буковель.

1430 0