Ліки, які допоможуть не сп'яніти на Новий рік

 

/data/blog/95501/27f3dfaaacbf2e8300b5248b1e0267d5.jpg

 

Сьогодні вся країна буде святкувати і веселитися: до нас у гості йде низка новорічних і різдвяних свят.

Кожен житель країни сяде за святковий стіл і підніме чарку або келих за рік, що минає, що наступає, прийдешній рік. І так – до безкінечності.

Нічого поганого в цьому немає, якщо вміти правильно пити, щоб не сп'яніти в перші хвилини або части застілля.

Щоб цього не сталося, і спогади про застілля залишилися приємні, врахуйте поради, які для вас зібрали фахівці.

На допомогу прийдуть ліки

Сьогодні в продажу зовсім неважко знайти таблетки для зменшення тяги до алкоголю або ліки проти симптомів похмілля.

А ось чи пропонує фармакологічна промисловість щось, що запобігає сп'янінню? Спеціальних препаратів для вирішення цієї проблеми на сьогоднішній день не існує.

Однак, непоганий засіб щоб не п'яніти – будь-який препарат, що поліпшує роботу шлунка – наприклад, відомий Мезим або Фестал.

Пити його потрібно в дозі, вказаній в інструкції, не раніше, ніж за годину до початку застілля. Можна по цій схемі взяти і звичайне активоване вугілля, щоб не п'яніти. Вважається, що якщо за годину до вживання алкоголю випити таблетку аспірину, процес всмоктування спирту дещо сповільниться.

Також можна скористатися групою препаратів-адсорбентів, які діють на рівні шлунково-кишкового тракту, радять фахівці.

До таких відносять: Ентеросгель, Білий Вугілля, Фільтрум-СТІ та інші.

Також фахівці радять пити розмірено і правильно закушувати.

 

Як правильно пити?

До застілля

1. Вранці в день застілля прийміть будь-який препарат, що містить вітамін В1. Він бере участь в утворенні ферменту, що знешкоджуючого алкоголь. Якраз до моменту застілля його рівень в організмі підвищиться.

2. За 2-3 години до застілля випийте 50 г горілки (коньяку). Це підготує організм до навантаження: печінка "налагодить" знешкодження алкоголю, і його подальші дози сприймуться легше. Якщо ви збираєтеся пити не горілку або коньяк, а вино або шампанське, зробіть "щеплення" 100 г свого напою.

3. За 20-30 хвилин перед застіллям випийте чашку міцного чаю з м'ятою або 1 чайною ложкою настоянки елеутерококу або кави з лимоном. Вони допоможуть бути тверезіше і краще контролювати ступінь свого сп'яніння.

Під час застілля

1. Якщо в розпал веселощів ви зрозуміли, що перебираєте, прийміть 4 таблетки активованого вугілля, запивши його водою. Вугілля нейтралізує алкоголь. І зробіть паузу хоча б на півгодини.

2. Якщо ви все-таки намішали в своєму шлунку всякого, і він настирливо просить його звільнити, не заперечуйте йому і не соромтесь. Блювота добре приводить у почуття.  

3. Не затримуйте алкоголь у роті. Так ви швидко сп'янієте. Адже всмоктування алкоголю відбувається не тільки через стінки шлунка. Найбільш інтенсивно він проникає всередину порожнини рота.

4. Не можна закінчувати рясне застілля чашкою кави. Підбадьорливий напій посилює дію спиртного. Краще випити зелений чай. Він послабить градус.

5. Під час застілля не забувайте їсти. І робіть паузи в прийомі алкоголю – будете тверезіші.

6. Не змішуйте напої. Реакція організму на змішування різних спиртних напоїв непередбачувана і проявляється індивідуально.

При змішуванні алкогольних напоїв (якщо цього не можна уникнути) пам'ятайте про правило "гірки" – градус випитого повинен наростати. Горілку після пива пити можна, але не навпаки.

7. Запивайте спиртне тільки негазованими напоями. Вуглекислий газ сприяє швидкому сп'янінню, тому спиртне і газована вода несумісні. Алкоголь можна запивати соками, морсами і компотами.

8. Відмовтеся від сигарет. Це більшою мірою стосується людей, що палять нерегулярно. У буквальному сенсі їх може звалити з ніг всього одна викурена сигарета.

9. Не пийте на порожній шлунок. Ні в якому разі не можна пити алкоголь на голодний шлунок, інакше всі інші методи не дадуть бажаного ефекту.

10. Віддавайте перевагу гарячим закускам. Алкоголь потрібно рясно закушувати гарячою їжею. М'ясні страви, риба, варена картопля з маслом або салом, а також петрушка і лимон (цитрусові) значно знижують ступінь сп'яніння.

11. У перервах між тостами пийте більше води і соків. А ось від солодких напоїв треба відмовитися – вони прискорюють всмоктування алкоголю в кров.

12. Більше рухайтеся. Будь-який рух прискорює обмінні процеси, і алкоголь виводиться швидше.

Виконання цих нескладних рекомендацій дозволить вам довго не п'яніти навіть при великих дозах випитого спиртного. Але в будь-якому випадку, потрібно постійно себе контролювати, оскільки кожен організм індивідуальний і не всі загальні рекомендації можуть допомогти саме вам.

pikabu.ru


31.12.2015 35312 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

782
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11314 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1951
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1840
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2835
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4721

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

479

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1130

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1644

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1395
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1784
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1601
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8846
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

688
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

763
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1952
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

922
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

434
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

318 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

774 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

813