Лікарі закликають іванофранківців не уникати діагностики на СНІД

 

 

Існують захворювання, про які люди знають відносно небагато. Так, незважаючи на широке розповсюдження інформації, на існування спеціальних кабінетів довіри, тощо, навколо такої хвороби, як СНІД і досі шириться чимало чуток і міфів. Багато хто думає, що ВІЛ-інфекція не стосується широкого загалу, проте знати про СНІД потрібно.

 

Актуальність проблеми ВІЛ-інфікування є важливою з кількох причин. Насамперед – це інфекційна хвороба, яка передається від людини до людини різними шляхами – через кров, або статевим шляхом. Якщо в кінці 80-початку 90-х років СНІДОМ найчастіше могли заразитися через ін’єкції, тому ця хвороба поширювалася в обмеженому середовищі людей, то протягом останніх років 50-52% випадків зараження відбувається саме статевим шляхом.

 

«Ще донедавна СНІД вважався невиліковною хворобою, тому цей діагноз звучав, як вирок. Підступність інфекції в тому, що вона відрізняється від інших. Якщо збудник певної хвороби потрапляє в організм, відбуваються певні процеси і виникають симптоми, притаманні тій чи іншій хворобі. Усі захворювання мають чітку симптоматику. Із СНІДОМ усе складніше, адже хвороба вбиває імунітет. Якщо у людини понижений імунітет, вона піддається будь-якій інфекційній хворобі. Найчастіше ВІЛ-інфіковані люди хворіють на туберкульоз, пневмонію, грип. І будь-яка інфекція призводить до смерті, бо організм не може з нею боротися, не має імунітету», – розповідає заступник головного лікаря Івано-Франківська Володимир Вовчук.

 

За його словами, на сьогодні існують препарати – антивірусна терапія. Якщо хвороба виявлена вчасно, пацієнти дотримуються схеми лікування, то жити з діагнозом СНІД можна багато років. Проте дуже важливо не порушувати ці схеми, відноситися до лікування дисципліновано.

 

В цілому Івано-Франківськ належить до благополучних регіонів, адже мають значення родинність, вплив релігії, сімейні цінності, тому поширення СНІДУ тут менше, ніж у інших регіонах нашої держави. На сьогоднішній день 355 мешканців Івано-Франківська перебувають на обліку, як ВІЛ-інфіковані, і як хворі на СНІД.

 

«Щороку ми виявляємо приблизно 55 нових пацієнтів із ВІЛ-інфекцією і це однакова кількість серед чоловіків і серед жінок. Соціальний статус пацієнтів найрізноманітніший, хворіють люди різного соціального статусу, з різною освітою, різним ступенем забезпеченості. А велика кількість людей навіть і не знають, що є ВІЛ-інфікованими. Існують деякі симптоми, які мають насторожити людину. Це швидка втомлюваність, субфібрильна температура, тривале протікання легких застудних захворювань, які раніше виліковувалися за кілька днів, відчуття втрати організмом сил, щоб боротися з банальною, простою інфекцією. Такі симптоми притаманні багатьом захворюванням і навіть лікарям важко на ранній стадії розпізнати ВІЛ-інфекцію. Тому не можна зволікати, потрібно одразу ж звернутися до медичної установи, щоб поставити правильний діагноз», – наголошує Володимир Вовчук.

 

Якщо людина хоче дізнатися, наявна чи відсутня в неї ВІЛ-інфекція, вона може звернутися до обласного центру СНІДУ, який в Івано-Франківську знаходиться на території інфекційної лікарні по вул. Сагайдачного. Окрім того, вона може піти в будь-яку з чотирьох наявних поліклінік міста до кабінету інфекційної захворюваності. Таке обстеження є анонімним і вже по результатах аналізів лікар розкаже, як діяти далі.

 

Велика проблема – переконати людей пройти обстеження, бо до свого здоров’я люди ставляться легковажно. Діагностика на СНІД є безоплатною і анонімною.

 

Окрім того, уже декілька років за ініціативи головного лікаря міста Тараса Масляка у Івано-Франківську проходять акції «Наше здоров’я». Під час акцій, усі бажаючі можуть виміряти артеріальний тиск, дізнатися про рівень цукру в крові, зробити флюорографічне обстеження. На кожній такі акції можна пройти й тест на СНІД, за допомогою швидкого методу діагностики.

 

Лікарі запевняють: СНІД – це не вирок. Часто навколо людини, хворої на СНІД як вдома, так і на роботі утворюється вакуум, бо оточуючі бояться заразитися. Але заразитися ВІЛ-інфекцією не так просто. При дотику, спілкуванні в побуті, рукостисканні – ВІЛ не передається. Навіть заразитися через кров непросто, бо потрібна певна кількість крові, яка має потрапити в організм людини, щоб проникла інфекція. І заразитися, скажімо, гепатитом значно легше, ніж СНІДОМ.

 

Ще один спосіб, яким передається СНІД – від матері до дитини. Кожного року в Івано-Франківську народжується 10-12 немовлят від ВІЛ-інфікованих матерів. Проте, якщо жінка знає про свою хворобу, проходить курс терапії, то сучасні методи лікування дають їй можливість народити здорову дитину.

 

ВІЛ не можна вилікувати, ця хвороба залишається з людиною на усе життя. Але щороку виникають нові способи й методи лікування, щороку медицина розвивається, у світі затрачають величезні кошти на пошук нових препаратів. Тому хворобу важливо виявити на ранній стадії, бо лікування, яке сьогодні видається неможливим, через рік може стати абсолютно доступним для кожного.


16.10.2015 348 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1015
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

825
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1940
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3317
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2583
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2576

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

294

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

764

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

722

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1661
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

403
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

763
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

647
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

388
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

417
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27073
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

871
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19710
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

470
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

427
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

762
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1429 4