Лікарі Івано-Франківська наголошують на необхідності профілактичного медогляду

 

 

Про те, що кожній людині потрібно раз на рік пройти профілактичний медогляд, говорять часто. Проте, як це не прикро, не кожна людина звертається до лікувальної установи своєчасно, поки хвороба ще не довела до важкого стану, інколи навіть з фатальними наслідками.

 

Окрім цього, трапляється чимало випадків, коли пацієнт не прислуховується до рекомендацій лікаря та не виконує їх, тому стає значно важче попередити захворювання та зберегти здоров’я людини.

 

Головний лікар івано-франківської міської поліклініки №3 Наталія Ветоха наголошує: відділення профілактики є невід’ємною структурою медичного закладу, спільно з усіма відділами поліклініки, які здійснюють профілактичні огляди населення міста.

 

„Профілактичні медичні огляди – це максимальне обстеження пацієнтів і допомога з боку лікарів в дообстеженні. У разі вперше виявленої патології або загострення хронічних проблем, це і надання необхідної меддопомоги і недопущення того, щоб захворювання перейшло в хронічний перебіг”, – розповідає Наталія Ветоха.

 

За її словами, важливо знати і про порядок проведення медичних оглядів працівників окремих категорій. Закон України „Про охорону праці” визначає процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медоглядів робітників, зайнятих на важких роботах та роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному виборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року.

 

„Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою визначення стану здоров’я працівника і реєстрації необхідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу; виявлення професійних захворювань, що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань (отруєнь).

 

Періодичні медичні огляди проводять з метою своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних та виробничозумовлених захворювань; забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів і трудового процесу; вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу; розробки індивідуальних та групових лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів працівникам, що віднесені за результатами медичного огляду до групи ризику; проведення відповідних оздоровчих заходів”, – зауважує головний лікар міської поліклініки №3.

 

Окремі державні та приватні установи укладають договір щодо медичного огляду працівників. Так минулого року у міській поліклініці №3 було укладено понад 26 договорів з підприємствами, на яких люди працюють в шкідливих чи небезпечних умовах праці.

 

„Тішить те, що керівники колективів турбуються про здоров’я своїх працівників. Хотілося б відмітити директорів підприємств, які персонально піклуються і сприяють проведенню м/о їх підлеглих – це ТОВ „Лігос”, Івано-Франківськ МЕМ, ТзОВ „Електросвіт”, ПАТ „Прикарпаттяобленерго”, Прат „ІФЛРЗ”, ПАТ „Укртелеком”, РЕМ Івано-Франківська, обласна станція переливання крові, ПП „Альфа Енерго Груп”, „Укрпошта”, – каже Наталія Ветоха і додає. – У діагностиці пацієнтів нам дуже допомагає цифровий флюорограф, який дає можливість виявити не лише туберкульоз, але й інші патології, ЕКГ, ЕХО-кардіоскопія, фіброгастроскопія, спірограф . Ми маємо можливість проводити якісне Rtg-обстеження, лабораторні аналізи для діагностування ранніх стадій онкозахворювань, захворювань легень, ендокринної системи, гематологічних та інших патологій”.


11.03.2015 481 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

9878 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1695
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1585
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2605
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4413
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3110

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

147

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

922

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1333

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1226
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1600
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1360
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1121
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

478
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

549
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1758
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1757 7
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20249
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

233
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

581 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

623
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

965