"Лікарі без кордонів" декілька днів лікували іванофранківців (фото)

Протягом кількох днів в Івано-Франківську гостювали провідні світові фахівці в галузі офтальмології, стоматології, сімейної медицини, педіатрії Всесвітньої організації "Лікарі без кордонів".

Спеціалісти працювали у лікувальних закладах міста, консультуючи франківських лікарів та пацієнтів, пише Фіртка.

До Франківська делегація прибула не з порожніми руками - привезли цінне лікувальне обладнання: рентген для голови та щелепи, лазерну офтальмологічну установку, переносний УЗД-апарат, лабораторний мікроскоп, електрокардіографи, хірургічні інструменти, стоматологічні матеріали.

Крім того, іноземці відгукнулись залучити фінансову підтримку для будівництва нового реанімаційно-хірургічного корпусу ЦМКЛ. Також закордонні лікарі запросили своїх франківських колег на медичні навчання та практику до США та Пакистану.

Вчора в ЦМКЛ вже відбулись операції за участі іноземних фахівців. Також у межах візиту ЦМКЛ підписала меморандум про співпрацю з однією з пакистанських лікарень, адже серед делегатів є сам радник Президента Пакистану.

Лікарі кажуть, робота була цікава та плідна.

За словами головного лікаря центральної лікарні Тараса Масляка, таку місію планують продовжувати наступного року. Крім того, протягом цього року спеціалісти з різних країн приїжджатимуть на консультації.

"Є домовленість про навчання наших лікарів у новітніх клініках у Пакистані. Це лікарі невідкладної допомоги, лікарі УЗДисти, рентгенологи," - зазначив керівник медзакладу.

Один з організаторів місії Ігор Драганчук каже, що лікарі підготували лекції для українських колег. Проте зауважив, що на лекції не вдалося зібрати велику кількість сімейних лікарів. З понад 150 лекцію закордонних лікарів відвідали лише шестеро.

Травматолог Петро Редько з Каліфорнії, який спеціалізується на порушеннях функції стопи, приїхав з місією вперше.

"Надіємося, що це тільки початок і я з нетерпінням чекаю наступної зустрічі", - каже медик.

Лікарі зазначають, що підхід до пацієнтів більш менш схожий, але в лікарні визнають, що не встигли належно підготуватись, оскільки пацієнти приходили хаотично.

За словами Тараса Масляка, наступного разу будуть підбирати пацієнтів на консультації в залежності від напрямків захворювання.

"Прикро, але воно є так, в нас були недопрацювання. Лікарі консультували пацієнтів, які лежать у нас, давали рекомендації. Але ми тут зібрались для того, щоб вчитися одне в одного. Нам дуже потрібні такі зустрічі", - каже Тарас Масляк.

Мурад Алі з Пакистану вперше в Україні. Лікар розповідає, що бачив майже всі куточки лікарні та був приємно вражений.

"Більшість відділень лікарні роблять свою роботу на відмінно. Проте є деякі нюанси, з якими ми можемо допомогти. Ми надаємо таку можливість у майбутньому технічним лаборантам отримати знання у найкращих лікарнях Пакистану безкоштовно. Впевнений, що наступного разу робота нашої місії покращиться, адже зараз ми розуміємо, що потрібно буде з собою взяти та на що звернути увагу", - каже Мурад Алі.

Соня Салім, лікар сімейної медицини, відмітила рівень знань українських лікарів.

"Я дуже хочу сюди повернутися ще. Бо такої гостинності, як в Україні ви не побачите в іншій країні", - каже медик.

"Нам не видно наших недоліків,тому мені дуже приємно що колеги робили зауваження,тому що свою роботу зі сторони не видно", - каже головний лікар.

Загалом місія складалася з 22 лікарів. Працювали вони не тільки у міській лікарні, а у дитячій лікарні та поліклініці, психіатричній лікарні, стоматологічній. Разом було проведено 11 спільних операцій-наші лікарі оперували,а закордонні колеги асистували.


28.09.2018 1208
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1176

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

90
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637