"Лікарі без кордонів" декілька днів лікували іванофранківців (фото)

Протягом кількох днів в Івано-Франківську гостювали провідні світові фахівці в галузі офтальмології, стоматології, сімейної медицини, педіатрії Всесвітньої організації "Лікарі без кордонів".

Спеціалісти працювали у лікувальних закладах міста, консультуючи франківських лікарів та пацієнтів, пише Фіртка.

До Франківська делегація прибула не з порожніми руками - привезли цінне лікувальне обладнання: рентген для голови та щелепи, лазерну офтальмологічну установку, переносний УЗД-апарат, лабораторний мікроскоп, електрокардіографи, хірургічні інструменти, стоматологічні матеріали.

Крім того, іноземці відгукнулись залучити фінансову підтримку для будівництва нового реанімаційно-хірургічного корпусу ЦМКЛ. Також закордонні лікарі запросили своїх франківських колег на медичні навчання та практику до США та Пакистану.

Вчора в ЦМКЛ вже відбулись операції за участі іноземних фахівців. Також у межах візиту ЦМКЛ підписала меморандум про співпрацю з однією з пакистанських лікарень, адже серед делегатів є сам радник Президента Пакистану.

Лікарі кажуть, робота була цікава та плідна.

За словами головного лікаря центральної лікарні Тараса Масляка, таку місію планують продовжувати наступного року. Крім того, протягом цього року спеціалісти з різних країн приїжджатимуть на консультації.

"Є домовленість про навчання наших лікарів у новітніх клініках у Пакистані. Це лікарі невідкладної допомоги, лікарі УЗДисти, рентгенологи," - зазначив керівник медзакладу.

Один з організаторів місії Ігор Драганчук каже, що лікарі підготували лекції для українських колег. Проте зауважив, що на лекції не вдалося зібрати велику кількість сімейних лікарів. З понад 150 лекцію закордонних лікарів відвідали лише шестеро.

Травматолог Петро Редько з Каліфорнії, який спеціалізується на порушеннях функції стопи, приїхав з місією вперше.

"Надіємося, що це тільки початок і я з нетерпінням чекаю наступної зустрічі", - каже медик.

Лікарі зазначають, що підхід до пацієнтів більш менш схожий, але в лікарні визнають, що не встигли належно підготуватись, оскільки пацієнти приходили хаотично.

За словами Тараса Масляка, наступного разу будуть підбирати пацієнтів на консультації в залежності від напрямків захворювання.

"Прикро, але воно є так, в нас були недопрацювання. Лікарі консультували пацієнтів, які лежать у нас, давали рекомендації. Але ми тут зібрались для того, щоб вчитися одне в одного. Нам дуже потрібні такі зустрічі", - каже Тарас Масляк.

Мурад Алі з Пакистану вперше в Україні. Лікар розповідає, що бачив майже всі куточки лікарні та був приємно вражений.

"Більшість відділень лікарні роблять свою роботу на відмінно. Проте є деякі нюанси, з якими ми можемо допомогти. Ми надаємо таку можливість у майбутньому технічним лаборантам отримати знання у найкращих лікарнях Пакистану безкоштовно. Впевнений, що наступного разу робота нашої місії покращиться, адже зараз ми розуміємо, що потрібно буде з собою взяти та на що звернути увагу", - каже Мурад Алі.

Соня Салім, лікар сімейної медицини, відмітила рівень знань українських лікарів.

"Я дуже хочу сюди повернутися ще. Бо такої гостинності, як в Україні ви не побачите в іншій країні", - каже медик.

"Нам не видно наших недоліків,тому мені дуже приємно що колеги робили зауваження,тому що свою роботу зі сторони не видно", - каже головний лікар.

Загалом місія складалася з 22 лікарів. Працювали вони не тільки у міській лікарні, а у дитячій лікарні та поліклініці, психіатричній лікарні, стоматологічній. Разом було проведено 11 спільних операцій-наші лікарі оперували,а закордонні колеги асистували.


28.09.2018 1304
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19542
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1749
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740