агенція новин

Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш

 

 

Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш. Сидячи десь на хуторі, не одержуючи серйозних неприємностей у вигляді нового знання, не важко молитися. Але як тільки-но ти починаєш серйозно замислюватися над тими питаннями, які поставлені в Біблії і тими питаннями, які поставлені в житті, твоя віра зазнає випробувань.

 Уникати цього випробовування є маловірством. Ми маємо відверто сказати собі так: 99 відсотків людської психіки справді є біологічними фактами. Людська психіка діє як машина, яку включено до біологічного механізму нашого тіла. А тіло включене до суспільного механізму, який, у свою чергу, включено до цивілізаційної машини, яка діє саме як тотальна машина. 

 


Але ці машини можуть бути досліджені та використані у боротьбі.

 Наведемо приклад. Сучасний пасажирський літак - дуже складний, напханий електронікою механізм. Він інтегрований в тіло системи супроводження, до системи дозаправки, до системи аеропорту, до системи промисловості - він включений в іще одну - більшу за розміром машину.

 Уявімо собі, що ми вирішили дослідити цей технологічний факт, не знаючи жодних інших фактів на Землі - ми впали з Марса. Ми бачимо складну систему механізмів, пасажирський літак, який спрямовується і супроводжується методами радіолокації і електроніки. Там все автоматизовано, хоча присутня людина - пілот. Його функцією є натиснути пару кнопок протягом всього польоту і за чимсь там час від часу слідкувати. Людина активізується лише коли стається аварійна ситуація,але таке трапляється рідко тому, що це - досконала машина.

 Більшість польоту відбувається на автопілоті. Посадка проходить теж, здебільшого, в автоматичному режимі і керування здійснюється із центру на землі. Пілот при цьому непомітний настільки, що будь-хто може сприйняти його за ще один невеличкий механізм в загальній системі.

 Те саме відбувається і з нашою душею в людському тілі і в суспільній машині, і в цивілізаційній машині. Тут душа майже не працює. І все що відбувається є всього лише психічною механікою, механікою біологічною, механікою суспільною, механікою цивілізаційною, ширше, можливо, якоюсь природною механікою.

 Проте, іноді щось трапляється з пілотом - він може спрямувати свій літак не на аеродром, а в хмарочос. І в цей момент, коли він таранить Всесвітній торгівельний центр, сторонній спостерігач може з’ясувати, що пілот виявляється, не механізм, - у нього є душа, він - особистість.

 Літак спрямовано не так - проти логіки машини. Цього не могло бути! Він або з’їхав з глузду, або, якщо це повторюється, тоді це є свідченням душі. Розгортання терору є розгортанням душі.

 Наше “Я”, наша душа співвідноситься з нашою біологією так само, як пілот з літаком. Звісно, психіка у більшості це - біологічний факт. І тільки дуже невеликий відсоток людей іноді перетворює цей біологічний факт на факт вищого порядку. 

 Для того, аби вивільнити душу потрібно опанувати власну біологічну машину, як пілот опановує літак. 

 Мохамед Ата і його друзі знали, як це робити. Всі кажуть, що віражі були красиві...

 

Сьогодні ми, люди, знаходимося в такому стані, що коли захочемо проявитися як особистість, - по-справжньому, по-великому, то маємо щось зруйнувати. Будівництво автоматизоване.

 

Дмитро Корчинський

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (1)

Çàãðóçêà...

ібрагім паша 2013.09.20, 22:56
Шановний автор, дуже скучно і мудро написано. до сенсу практично не додуматися. Пасувало б тобі заглибитися у простоту Євангелія. І підкорити свої думки послуху Христові. Якщо ти вважаєш, що вірити легко на хуторі, то скажи чи легко було вірити Авраамові, коли він вів Ісака в жертву, або Даниїлові, або Іллі, або апостолам.
21.02.2020
Ростислав Ковтун

Яке найулюбленіше заняття українців? Правильно — рахувати гроші, особливо чужі, а особливо, якщо це гроші чиновників.

1570
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

486
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

734
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5561
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1545
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

16449 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

739

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

364

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

1030

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1352 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

729
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3566 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1790 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

1043
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1779
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

817
25.02.2020

В ефір телеканалу СТБ вийшла найбільш шокуюча програма «Один за всіх» за всі сезони.

7926
25.02.2020

Як повідомлялось раніше, Держпродспоживслужба оштрафувала на 70 тисяч гривень Івано-Франківський молокозавод.

2370
25.02.2020

Габріела все життя прожила в Литві і ніколи не була в Україні.

4026
24.02.2020

Роман Клюба на сцені головного вокального шоу країни також заспівав англомовну композицію Make it rain (Ed Sheeran).

2161