Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш

 

 

Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш. Сидячи десь на хуторі, не одержуючи серйозних неприємностей у вигляді нового знання, не важко молитися. Але як тільки-но ти починаєш серйозно замислюватися над тими питаннями, які поставлені в Біблії і тими питаннями, які поставлені в житті, твоя віра зазнає випробувань.

 



Уникати цього випробовування є маловірством. Ми маємо відверто сказати собі так: 99 відсотків людської психіки справді є біологічними фактами. Людська психіка діє як машина, яку включено до біологічного механізму нашого тіла. А тіло включене до суспільного механізму, який, у свою чергу, включено до цивілізаційної машини, яка діє саме як тотальна машина. 

 


Але ці машини можуть бути досліджені та використані у боротьбі.

 



Наведемо приклад. Сучасний пасажирський літак - дуже складний, напханий електронікою механізм. Він інтегрований в тіло системи супроводження, до системи дозаправки, до системи аеропорту, до системи промисловості - він включений в іще одну - більшу за розміром машину.

 



Уявімо собі, що ми вирішили дослідити цей технологічний факт, не знаючи жодних інших фактів на Землі - ми впали з Марса. Ми бачимо складну систему механізмів, пасажирський літак, який спрямовується і супроводжується методами радіолокації і електроніки. Там все автоматизовано, хоча присутня людина - пілот. Його функцією є натиснути пару кнопок протягом всього польоту і за чимсь там час від часу слідкувати. Людина активізується лише коли стається аварійна ситуація,але таке трапляється рідко тому, що це - досконала машина.

 



Більшість польоту відбувається на автопілоті. Посадка проходить теж, здебільшого, в автоматичному режимі і керування здійснюється із центру на землі. Пілот при цьому непомітний настільки, що будь-хто може сприйняти його за ще один невеличкий механізм в загальній системі.

 



Те саме відбувається і з нашою душею в людському тілі і в суспільній машині, і в цивілізаційній машині. Тут душа майже не працює. І все що відбувається є всього лише психічною механікою, механікою біологічною, механікою суспільною, механікою цивілізаційною, ширше, можливо, якоюсь природною механікою.

 



Проте, іноді щось трапляється з пілотом - він може спрямувати свій літак не на аеродром, а в хмарочос. І в цей момент, коли він таранить Всесвітній торгівельний центр, сторонній спостерігач може з’ясувати, що пілот виявляється, не механізм, - у нього є душа, він - особистість.

 



Літак спрямовано не так - проти логіки машини. Цього не могло бути! Він або з’їхав з глузду, або, якщо це повторюється, тоді це є свідченням душі. Розгортання терору є розгортанням душі.

 



Наше “Я”, наша душа співвідноситься з нашою біологією так само, як пілот з літаком. Звісно, психіка у більшості це - біологічний факт. І тільки дуже невеликий відсоток людей іноді перетворює цей біологічний факт на факт вищого порядку. 

 



Для того, аби вивільнити душу потрібно опанувати власну біологічну машину, як пілот опановує літак. 

 



Мохамед Ата і його друзі знали, як це робити. Всі кажуть, що віражі були красиві...

 

Сьогодні ми, люди, знаходимося в такому стані, що коли захочемо проявитися як особистість, - по-справжньому, по-великому, то маємо щось зруйнувати. Будівництво автоматизоване.

 

Дмитро Корчинський


Коментарі (1)

ібрагім паша 2013.09.20, 22:56
Шановний автор, дуже скучно і мудро написано. до сенсу практично не додуматися. Пасувало б тобі заглибитися у простоту Євангелія. І підкорити свої думки послуху Христові. Якщо ти вважаєш, що вірити легко на хуторі, то скажи чи легко було вірити Авраамові, коли він вів Ісака в жертву, або Даниїлові, або Іллі, або апостолам.
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739