агенція новин

Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш

 

 

Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш. Сидячи десь на хуторі, не одержуючи серйозних неприємностей у вигляді нового знання, не важко молитися. Але як тільки-но ти починаєш серйозно замислюватися над тими питаннями, які поставлені в Біблії і тими питаннями, які поставлені в житті, твоя віра зазнає випробувань.

 Уникати цього випробовування є маловірством. Ми маємо відверто сказати собі так: 99 відсотків людської психіки справді є біологічними фактами. Людська психіка діє як машина, яку включено до біологічного механізму нашого тіла. А тіло включене до суспільного механізму, який, у свою чергу, включено до цивілізаційної машини, яка діє саме як тотальна машина. 

 


Але ці машини можуть бути досліджені та використані у боротьбі.

 Наведемо приклад. Сучасний пасажирський літак - дуже складний, напханий електронікою механізм. Він інтегрований в тіло системи супроводження, до системи дозаправки, до системи аеропорту, до системи промисловості - він включений в іще одну - більшу за розміром машину.

 Уявімо собі, що ми вирішили дослідити цей технологічний факт, не знаючи жодних інших фактів на Землі - ми впали з Марса. Ми бачимо складну систему механізмів, пасажирський літак, який спрямовується і супроводжується методами радіолокації і електроніки. Там все автоматизовано, хоча присутня людина - пілот. Його функцією є натиснути пару кнопок протягом всього польоту і за чимсь там час від часу слідкувати. Людина активізується лише коли стається аварійна ситуація,але таке трапляється рідко тому, що це - досконала машина.

 Більшість польоту відбувається на автопілоті. Посадка проходить теж, здебільшого, в автоматичному режимі і керування здійснюється із центру на землі. Пілот при цьому непомітний настільки, що будь-хто може сприйняти його за ще один невеличкий механізм в загальній системі.

 Те саме відбувається і з нашою душею в людському тілі і в суспільній машині, і в цивілізаційній машині. Тут душа майже не працює. І все що відбувається є всього лише психічною механікою, механікою біологічною, механікою суспільною, механікою цивілізаційною, ширше, можливо, якоюсь природною механікою.

 Проте, іноді щось трапляється з пілотом - він може спрямувати свій літак не на аеродром, а в хмарочос. І в цей момент, коли він таранить Всесвітній торгівельний центр, сторонній спостерігач може з’ясувати, що пілот виявляється, не механізм, - у нього є душа, він - особистість.

 Літак спрямовано не так - проти логіки машини. Цього не могло бути! Він або з’їхав з глузду, або, якщо це повторюється, тоді це є свідченням душі. Розгортання терору є розгортанням душі.

 Наше “Я”, наша душа співвідноситься з нашою біологією так само, як пілот з літаком. Звісно, психіка у більшості це - біологічний факт. І тільки дуже невеликий відсоток людей іноді перетворює цей біологічний факт на факт вищого порядку. 

 Для того, аби вивільнити душу потрібно опанувати власну біологічну машину, як пілот опановує літак. 

 Мохамед Ата і його друзі знали, як це робити. Всі кажуть, що віражі були красиві...

 

Сьогодні ми, люди, знаходимося в такому стані, що коли захочемо проявитися як особистість, - по-справжньому, по-великому, то маємо щось зруйнувати. Будівництво автоматизоване.

 

Дмитро Корчинський

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
ібрагім паша 2013.09.20, 22:56
Шановний автор, дуже скучно і мудро написано. до сенсу практично не додуматися. Пасувало б тобі заглибитися у простоту Євангелія. І підкорити свої думки послуху Христові. Якщо ти вважаєш, що вірити легко на хуторі, то скажи чи легко було вірити Авраамові, коли він вів Ісака в жертву, або Даниїлові, або Іллі, або апостолам.
15.04.2019

Розповіли, як змінилось їхнє життя та життя країни за останні п'ять років, виховання дітей та вибори.

1989 2
12.04.2019
Любомир Кузьмяк

Інтерв'ю Любомира Кузьмяка із Петром Русаком, знаменитим бомбардиром франківського Прикарпаття, якого запрошували у київське Динамо 90-х.

1021
08.04.2019
Володимир Павлів

Характерною ознакою українських виборів західні спостерігачі вже давно визнали їхню непередбачуваність: “Ніколи наперед невідомо, хто переможе”.

440 1
05.04.2019

Найбагатшому депутату з “Об’єднання “Самопоміч” банк пробачив 12 мільйонів гривень кредиту.

1760
27.03.2019
"Антикорупційна платформа"

Експерти "Антикорупційної платформи" неодноразово розповідали, як в останні дні року розпорядники коштів активно витрачають залишкові кошти на рахунках без проведення тендерів. 

791 1
23.03.2019

Працює фірма «ШБУ-77», яку пов’язують з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

14190 4

Політика розкриває себе повноцінно в дихотомії — свій чи чужий: свій зі своїм метаболізмом; чужий — з іншородним.

208

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

540

Поліцаї нарешті почали щось шукати… Гадаєте: знайдуть?

1441 3

Відчуття наближення певного зриву цивілізаційного відбулось доволі непомітно.

454 2
15.04.2019

Нещодавно над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС було виявлено таємничий літаючий об'єкт.

459 1
12.04.2019

Вперше в історії астрономам вдалося отримати чітке зображення чорної діри.

253
05.04.2019

У США користувачі соцмереж виклали кадри з відеореєстраторів, де видно, як величезна блакитна куля, пролітаючи, згорає в атмосфері.

435
02.04.2019

Для цього потрібно помолитися в певний час і бути щирим у своїх проханнях.

1225 1
18.03.2019

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

914
05.04.2019

Якось садівник звернувся до письменника...

463
23.04.2019

В Івано-Франківську під вантажним автомобілем провалилася бруківка. Інцидент трапився на вулиці Мельничука.

3128
22.04.2019

Франківець Назарій Фригович у неділю, 21 квітня викликав швидку для свого батька, якому стало погано на автостанції в Пасічній.

2038
22.04.2019

Перші весняні або самі ранні гриби, які збирають цінителі тихого полювання, з’являються на Прикарпатті ще в березні.

2791
21.04.2019

В Івано-Франківську триває процес обрання майбутнього Президента України.

3197