агенція новин

Лабіринт сухостою (з щоденника мисливця)

 

…Перед полюванням перечитував Пришвіна.  Того самого, Михайла Михайловича. Знавця тварин, рослин, амурських лісів і доброго люлькового тютюну. Вже на другій сторінці знаменитої повісті «Женьшень» М.М. пробалакався: «В то время я уже истратил все свои сухари и два дня питался белыми круглыми грибками, которые потом, созревая, пыхают под ногами: эти грибки, оказалось, были сносною пищей и возбуждали, почти как вино».

 

Збуджуючі гриби! Ось чому М.М. не мав звичного для мисливця трофейного шаленства. Пожалів чарівну Хуа-лу та ще десятки інших Божих тварин. Зрозуміло. Навіщо вбивати тварин, якщо під ногами ростуть білі круглі гриби? Питання риторичне. Той, хто ходить чумовими галявинами, зарослими благословенними білими круглими грибами, автоматично прозріває в сансарі, стає альтруїстом, послідовником Бріджит Бардо та свідомим грінпісником.

 

…Йду долиною пересохлого потічка під Водниками. Рослини тут висохли на власних стеблах. Вертикальний гербарій під колючою охороною глоду і решти родини Rosaceae. Ось бадильні, без квітів, шереги астрових – волошки, оман, ще щось, мені невідоме. Механічно зриваю фіолетове стебло, вкрите лускатим листям. Воно не зовсім висохле. На пальцях залишається сукровиця. Вже потім досвідчений ботанік підкаже, що це карніолійська скополія, отруйна рослина, з коренів якої виробляють ліки. Скополамін, гіосциамін. Навколо мене чекає на снігову шубу ціла аптека. Напевне серед тутешнього сухостою є щось сансарично прикольне, типу отих білих круглих грибів Пришвіна. Але моїх куцих флористичних знань недостатньо для визначення таких рослин. Та й я не по тій темі. Як казав найвідоміший персонаж Стівена Кінга: «Моя справа – свинець».

 

Ось вона – правильна тема! У кущах глоду ховається щось живе. Я не бачу його, проте відчуваю як ефемерне згущення тепла. Можна налякати його першим пострілом (петарди в мене нема), а другим спробувати припинити його буття. Але це згущення тепла може виявитись зовсім не зайцем, а якоюсь добропорядною землерийною дрібнотою. Лізти до колючок також не хочеться. Нехай живе. Я сьогодні ще не зробив жодного пострілу. Якщо вистрілю, прийдеться вдома чистити ІЖ. Кажуть, що лінощі є одним із найефективніших джерел гуманізму. Правду кажуть. Напрям ствола втрачає векторну твердість, м’язи рук розпружуються й навколишній світ знову набуває чисто ботанічного змісту.

 

Виходжу на те, що у цих місцях вважається дорогою. На звивисту смугу, обмежену фосами з характерним «ялинковим» рельєфом. Тут їздили вироби Мінського тракторного заводу. Краєм ока помічаю у заростях рух. Розвертаюсь, але запізно. Те, що ховалося під колючками, встигло щезнути. Все ж таки, міркую собі, це був не заєць.

 

Тобто, мені дуже хочеться, щоби це був не заєць.

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


18.09.2018
Олена Британська

Марафони стають дедалі популярнішими в Україні, а їх проведення протягом останніх років - типовим елементом міського життя. В Івано-Франківську поряд з велорухом популярності набирає біг.

327
14.09.2018

Його історія з Івано-Франківськом та Україною почалася з дружини майже дванадцять років тому. Він еквадорець, вона франківчанка – зустрілися в Лондоні.

556
13.09.2018

22-річний Роман Дитко робить прем'єрний хет-трик у професійній кар'єрі, а його "Прикарпаття" знищує "Зірку", добуваючи найбільшу перемогу сезону - 7:1.

252 1
12.09.2018

Архітектура будинку обов'язково розробляється індивідуально. При будівництві використовуються матеріали найвищої якості. Територія велика та комфортна зі зручним розташуванням.

358
08.09.2018
Марія Лутчин

Сильна, вольова, смілива. Усе це про франківчанку, ще донедавна посадовицю міськвиконкому, керівника у закордонній компанії, а нині – почесного пілігрима, Вікторію Шахоріну.

1739
07.09.2018
Олександра Бакун

На початку травня в приміському селі Хриплин мешканці вулиці Меживодівська перекрили рух великогабаритного транспорту зі щебенем, гравієм та піском. Люди скаржились на пилюку та болото...

1227

Немає нічого особливого в тому, що кожна людина з раннього дитинства хоче стати кимось.

175 1

Ми маємо вже зараз чимало претендентів на посаду президента, що стане, очевидно, ненадовго вакантною в році прийдешньому.

585

Чомусь побутує думка (ось і нині я її зустрів в інтернетрях), що першим нашим королем був Данило Галицький. Це не так.

1837

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця.

884
13.09.2018

Дивовижно, але деяким очевидцям вдалося зняти корабель прибульців на відео.

1854
04.09.2018

В кінці серпня на один з районів Мексику обрушився найсильніший дощ з грозою, і місцевий житель вирішив зняти на відео нічне небо.

2964
01.09.2018

У США зняли на камеру планету, дані про яку нібито не розголошують в космічному агентстві країни.

9501 1
15.09.2018

Деякі люди дуже люблять лікуватися. Профілактика, як і боротьба з хворобою, перетворюється на справжній ритуал.

130
20.07.2018

Чак Норріс виступив з промовою перед студентами Університету Свободи (штат Вірджинія, США). Замість моральних настанов розповів про те, як Бог увійшов у його життя «ударом ногою з півоберта». За словами самого Чака, Бог направляє його шлях пр

998
20.08.2018

За переказами, цар Соломон володів перстнем, на якому було вигравірувано вислів: “Все минає”.

1429
15.09.2018

Олександр Валігурський — відомий на Прикарпатті КВН-щик, випускник калуського ліцею №10 Калушанину вдалося скинути близько 60 кілограмів.

849
15.09.2018

У Женеві готують до відкриття секс-кафе, де на сніданок разом з чашкою мокко або капучіно будуть «подавати» оральний секс.

283
15.09.2018

У середу, 12 верeсня вeдуча 1+1 Кaтя Осaдча відзнaчила 35-рiччя. Свято пройшлo з розмахoм: привітати телезірку прийшли її друзі, зокремa Маша Єфросиніна, Потап, Настя Каменських, Фагот.

462
14.09.2018

Радник голови МВС Арсена Авакова Михайло Апостол здивований небажанням жителів Прикарпаття працювати навіть за доволі пристойні гроші.

1997 2