агенція новин

Лабіринт сухостою (з щоденника мисливця)

 

…Перед полюванням перечитував Пришвіна.  Того самого, Михайла Михайловича. Знавця тварин, рослин, амурських лісів і доброго люлькового тютюну. Вже на другій сторінці знаменитої повісті «Женьшень» М.М. пробалакався: «В то время я уже истратил все свои сухари и два дня питался белыми круглыми грибками, которые потом, созревая, пыхают под ногами: эти грибки, оказалось, были сносною пищей и возбуждали, почти как вино».

 

Збуджуючі гриби! Ось чому М.М. не мав звичного для мисливця трофейного шаленства. Пожалів чарівну Хуа-лу та ще десятки інших Божих тварин. Зрозуміло. Навіщо вбивати тварин, якщо під ногами ростуть білі круглі гриби? Питання риторичне. Той, хто ходить чумовими галявинами, зарослими благословенними білими круглими грибами, автоматично прозріває в сансарі, стає альтруїстом, послідовником Бріджит Бардо та свідомим грінпісником.

 

…Йду долиною пересохлого потічка під Водниками. Рослини тут висохли на власних стеблах. Вертикальний гербарій під колючою охороною глоду і решти родини Rosaceae. Ось бадильні, без квітів, шереги астрових – волошки, оман, ще щось, мені невідоме. Механічно зриваю фіолетове стебло, вкрите лускатим листям. Воно не зовсім висохле. На пальцях залишається сукровиця. Вже потім досвідчений ботанік підкаже, що це карніолійська скополія, отруйна рослина, з коренів якої виробляють ліки. Скополамін, гіосциамін. Навколо мене чекає на снігову шубу ціла аптека. Напевне серед тутешнього сухостою є щось сансарично прикольне, типу отих білих круглих грибів Пришвіна. Але моїх куцих флористичних знань недостатньо для визначення таких рослин. Та й я не по тій темі. Як казав найвідоміший персонаж Стівена Кінга: «Моя справа – свинець».

 

Ось вона – правильна тема! У кущах глоду ховається щось живе. Я не бачу його, проте відчуваю як ефемерне згущення тепла. Можна налякати його першим пострілом (петарди в мене нема), а другим спробувати припинити його буття. Але це згущення тепла може виявитись зовсім не зайцем, а якоюсь добропорядною землерийною дрібнотою. Лізти до колючок також не хочеться. Нехай живе. Я сьогодні ще не зробив жодного пострілу. Якщо вистрілю, прийдеться вдома чистити ІЖ. Кажуть, що лінощі є одним із найефективніших джерел гуманізму. Правду кажуть. Напрям ствола втрачає векторну твердість, м’язи рук розпружуються й навколишній світ знову набуває чисто ботанічного змісту.

 

Виходжу на те, що у цих місцях вважається дорогою. На звивисту смугу, обмежену фосами з характерним «ялинковим» рельєфом. Тут їздили вироби Мінського тракторного заводу. Краєм ока помічаю у заростях рух. Розвертаюсь, але запізно. Те, що ховалося під колючками, встигло щезнути. Все ж таки, міркую собі, це був не заєць.

 

Тобто, мені дуже хочеться, щоби це був не заєць.

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


11.12.2018

В гостях у Фіртки відомий український письменник і сценарист Андрій Курков. У 2012 році нагороджений відзнакою «Золотий письменник України».

131
05.12.2018

Народний депутат Олександр Шевченко поділився своїми думками з приводу введення воєнного стану в десяти областях України та акваторії Азовського моря.

762 1
03.12.2018
Ростислав Ковтун

Ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Ковалюком. Говорили про виступи у Першій лізі, новачків, плани на міжсезоння та Прем'єр-лігу.

1144 1
03.12.2018
Лідія БОЙКО

Прикарпатський боєць вцілів після тяжкого поранення. Коли його підстрелили і він стікав кров’ю у полі, то потрапив у полон.

572 1
28.11.2018
Володимир Єшкілєв

Нинішня влада сформована в ситуації переляку. В 2014-ому році, коли її обирали, всі думали про загрозу великої війни і гуртувалися навколо тих, кого вважали...

799
17.11.2018
Марія Лутчин

Про вакцинацію та міфи навколо неї Фіртка говорила з головним дитячим імунологом області Галиною Бенько.

4378 1

Наші комуно-соціалісти і інші ліво-схвильовані "волги" пишуть слова підтримки і захоплення. І хочуть подібного в Україні.

123

Був вчора тут... І в продовження посту про все «сіріючий» Франківськ... Не всі патріоти і «патріоти» міста зрозуміли той пост... Так от.)

443

DEM  це не «євробляха».  І не металобрухт від корпорації «Богдан». Навіть не «Майбах» мажора під двісті по бульвару.  Ні. Це крутіше.

377

Біблія опирається всім спробам змалювати Бога, окреслити Його, вгадати Його, задати йому кордони...

563
10.12.2018

Жителів Австралії нажахав величезний НЛО, який з'явився в небі під час грози. Очевидцям вдалося зняти унікальний об'єкт в небі.

145
03.12.2018

Один з користувачів Youtube заявив, що знайшов докази того, що на Місяці ведеться "секретна космічна програма". 

450
22.11.2018

Мешканка Швеції виклала на YouTube відео, на якому видно якийсь дивний об'єкт, знятий в небі над Гетеборгом.

896
16.10.2018

Україна як ніколи близька до створення Єдиної помісної церкви.

807 2
07.10.2018

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло?

1160
10.12.2018

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

108
12.12.2018

У прикарпатському містечку Косів  було скоєно замах на громадського активіста.

4896
12.12.2018

Франківські хлопці з творчої студії "З понеділка" створили черговий соціальний хіт : Франківськ – Європейське місто, для щасливих сімей!!!

6835
11.12.2018

Родина Романа Бойчука та Ольги Бреславської з Івано-Франківська взяла участь у телепроекті “Хата на тата” на каналі СТБ.

1055
10.12.2018

Франківська журналістка Сабіна Ружицька перевірила, скільки можна заробити на власних запасах з погребу.

1174