агенція новин

Куди поїхати у квітні в Україні: 25 запаморочливих маршрутів

 

Квітень – весняний король, розкіш і красу якого може пізнати кожен українець. Тим більше що організувати собі відпочинок у квітні дуже просто і по кишені кожному. Достатньо обрати найближче місце, де саме в цей час найяскравіше буяє весна. А таке є в кожному регіоні України!

Багато людей весною мріє недорого поїхати на таємниче Середземномор’я, до розкішної Швейцарії, тюльпанової Голландії, багатоводної Венеції… Дорослим сняться коралові Мальдіви, американські каньйони і водоспади, свіжість Байкалу. Діти марять кам’яними царствами (як у «Володарі перснів»), пригодами Робін Гуда або героїв давньогрецьких міфів. Але чи всі українські мрійники знають, що багато з їхніх мрій можна недорого і з комфортом втілити навіть без закордонного паспорту?

Ціни на відпочинок у квітні: екотуризм

Отже, скільки коштує відпочинок у квітні? Недорого і цікаво мандрувати Україною можна як самостійно, так і в складі організованих турів. Обираючи самостійний відпочинок, подбайте про таке:

  • Транспорт. Найдешевше їхати Укрзалізницею, але найкомфортніше та з найбільшими можливостями – власним авто, або на авто разом із друзями. Ідеальне співвідношення «ціна/якість» – це мандрівка на мікроавтобусі у великій компанії.
  • Проживання. Якщо любите екотуризм – туристичне спорядження (власне або орендоване) розв’яже питання в тому випадку, коли ви збираєтеся до якось з національних природних парків, заповідних територій тощо (звісно, тут треба зважати на їхній статус та дозволи на розміщення). У випадку якщо ви надаєте перевагу міському або більш «цивілізованому» відпочинку, можна обрати будь-який недорогий готель, хостел або апартаменти (наприклад, у Львові ніч у затишному хостелі в центрі цілком може коштувати 100–150 грн, як і у Києві).
  • Харчування. Звісно, найпростіше набити багажник «Мівіною» та консервами і не знати горя два–три дні. Але можна й не нехтувати нагодою готувати щось оригінальне на природі (зокрема, якщо є бажання порибалити). Куди би ви не відправилися, не забудьте і про шанс скоштувати національну кухню, особливо коли можна обрати «смачну» зупинку заздалегідь. У різних регіонах України комплексні обіди можуть коштувати як 30–40, так і 100–150 грн.
  • Вхідні квитки. Якщо у природних парках можна відпочивати безкоштовно, то в дендро- та етнопарках вхід може коштувати до 50 грн. Ціна залежить від «статусу» квитка (дитячий, студентський, дорослий тощо), а також від вартості екскурсійного обслуговування.

Відпочинок у квітні: ціни турфірм

Якщо ж мандрувати самостійно – не ваша мрія, то зверніть увагу на свіжі туристичні пропозиції.

Отже, вирушаємо!

Південно-Східна Україна

Сади Лазаря Глоби, Дніпропетровськ

У 18 сторіччі на теренах сучасного Дніпропетровська жив запорізький козак Лазар Глоба, знатний садівник. Він посадив три прекрасні сади: один – на Монастирському острові, інший – навпроти, на березі Дніпра; ще інший – нижче, біля тодішньої слободи Половиця. Сьогодні сади Глоби – вже історія, яка належить двом паркам. Це парк Тараса Шевченка та парк Лазаря Глоби – перлини українського садово-паркового мистецтва.

Джерело фото: гаркуша.художникъ.com.ua.

Весняною ніжністю квітучої зелені (в цих парках десятки видів кущів, квітів, дерев, серед яких є і рідкісні рослини) найкраще милуватися на фоні водоспаду на Монастирському острові: складається враження, що ви десь у Середземномор’ї, а не посеред Дніпра.

Острів Хортиця, Запоріжжя

Запорізька Хортиця – це одне із семи чудес України, заповідник, природна та історична пам’ятка. Унікальна рослинність на острові мало нагадує материкову степну зону. Козацький острів поєднує різнотравно-ковилові степи з дубовими й хвойними лісами та заплавними луками. Тут росте багато видів рослин, яких не можливо зустріти більше ніде.

Джерело фото: youtube.com/user/TheFakeFootage.

Кому пощастить, той побачить у квітні на Хортиці перші квіти сон-трави, гранітного та дубравного тюльпанів, різнобарвної брандушки, руського рябчика тощо. Бонус – все, що можна побачити на заповідній запорізькій землі за один квітневий день, будь-де ще в Україні можна зустріти, хіба що подолавши сотні кілометрів.

Дендропарк, Кіровоград

Бал, парад, царство тюльпанів… На відпочинок у квітні до Кіровограду прямують шанувальники природної краси з цілої України. 2013 року тут навіть був встановлений український рекорд: у Кіровоградському дендропарку одночасно квітнуло 500 тисяч тюльпанів!

Джерело фото: lingvosophy.com.ua.

Вхід на територію дендропарку – безкоштовний, платні (10–30 грн) лише атракціони. До речі, красу Кіровограду становлять не лише тюльпани, але й нарциси. А ще це місто звуть столицею чорнобривців :)

Кінбурнська коса, Миколаївщина

Чарівний відпочинок у квітні мандрівникам дарує Кінбурнський півострів (званий також «Кінбурнською косою», хоча піщана коса – це лише крайня західна частина півострова), природне чудо на теренах Миколаївської області. Тут перетинаються Чорноморський біосферний заповідник та національний парк «Білобережжя Святослава».

Джерело фото: kinburn.at.ua.

Вражаючу рослинність Кінбурна представляють, серед іншого, дикі орхідеї. На півострові виникло чи не найбільше їхніх ареалів у Європі. Також сюди приїжджають шанувальники екотуризму. Чорне море, лиман, солоні озера (т. зв. «рожеві»), фантастичні світанки і заходи сонця – усе це про Кінбурн.

Дунайський біосферний заповідник, Одещина

Куди поїхати в Україні у квітні, якщо хочеться повністю зануритися у царство природи? Можна вирушити у дельту Дунаю, неподалік міста Вилкова, відомого за пам’ятником «Нульовий кілометр». Це місто ще називають «українською Венецією». Тут, майже на кордоні з Румунією, розташувався Дунайський біосферний заповідник. У квітні тут настає весняний пік, адже перша декада травня на півдні України – це вже фактично літо.

Джерело фото: zapovidnyk.org.

Наддунайське різнотрав’я, а також безліч рідкісних риб, комах і птахів – візитівка Одеського краю. Місцеві жартують, що пелікани тут взагалі мирно гуляють вулицями :) А якщо захочеться ще тіснішого єднання з природою – вирушайте у квітучі зарості обліпихи місцевого заказника «Ліски».

Краснокутські дива, Харківщина

Красний, тобто «гарний», Кут – історична назва слобожанського селища, яке тепер відоме як Краснокутськ, центр Краснокутського району. Ця назва вказує на те, що місцевість надзвичайно мальовнича – і поїздка у квітні на Харківщину вас у цьому переконає. Тут зустрічаються Слобожанський національний природний парк та Краснокутський дендропарк, історія якого сягає 18 сторіччя.

Джерело фото: galleryua.com.

Дендропарк у Краснокутську – це тераси, ставки, алеї, джерела лікувальної води, острів кохання, монастирські печери, дерева й рослини з усього світу. Вхід на територію безкоштовний, символічні 10–20 грн буде коштувати екскурсія. До речі, неподалік, у селищі Городньому, захована ще одна краснокутська пам’ятка – оригінальні «співочі» тераси.

Острів Джарилгач, Херсонщина

Відкриття території найбільшого чорноморського острова Джарилгач навесні – ідея на тему «куди поїхати у квітні», якщо вам раптом захотілося втекти від усіх. Природні принади, що їх таїть у собі острів, 2009 року ввійшли до складу Джарилгацького національного природного парку. Колись цей острів покривали густі ліси, а його історія пов’язана з багатьма давньогрецькими міфами.

Джерело фото: discoverkherson.com.ua.

Джарилгач іноді називають «українськими Мальдівами». Він відомий завдяки дельфінам, з якими навіть можна купатися. Зранку і ввечері тут чарівні сонячні пейзажі, а в саванні чекають олені, лані та муфлони (на острові навіть проводять сафарі!). Також райський куточок Джарилгач дарує радість всім, хто любить рибну ловлю. Якщо ж ви бажаєте ще більше відкрити для себе Херсонський край, завітайте до заповідника «Асканія-Нова» та на загадковий Бирючий острів. Такого весняного цвітіння степу, як там, не зустрінеш більше ніде в Україні.

Балаклавська бухта, АР Крим

Ще одне місце, овіяне легендами і давньогрецькими міфами, – кримська Балаклава. Для всіх, хто побував у Криму, Балаклавська бухта стає восьмим чудом світу, одним із наймальовничіших на планеті місць. Унікальна S-подібна форма, тихі води, глибина, вихід на миси Фіолент і Айя та на гору Кастрон, де височіють руїни генуезької фортеці Чембало – усі ці природні та рукотворні дива приховує унікальна бухта.

Джерело фото: yavpohode.com.

У квітні в Балаклаві можна насолодиться красою квітів (наприклад, асфоделіни, горицвіту, астрагала), гарно порибалити, а сонячного дня навіть відкрити купальний сезон, якщо маєте таку сміливість (температура води в цей час становить близько +10).

Північна і Центральна Україна

Національний парк «Ічня», Чернігівщина

Мандрівка у квітні до Ічні – це можливість відкрити весняну красу українського Подніпров’я. З цією метою в Ічнянському національному природному парку розроблені два еколого-пізнавальні маршрути («В долині Іченьки» та «Садове»). Навесні чернігівські луки нагадують різнобарвний батик, а ліси дарують особливий аромат та прохолодну свіжість.

Джерело фото: panoramio.com.

Ічнянське царство лісів та річок відрізняється гарною туристичною інфраструктурою. Тут облаштовані місця для вогнища і пізнавальні зупинки. Є можливість організувати як короткостроковий, так і тривалий активний екотуристичний відпочинок (в модульних будиночках).

Дендропарк «Олександрія», Київщина

Знаменитий парк «Олександрія» у другій половині квітня приваблює сотні людей. Тут саме розпускаються лісові квіти й буяє сад магнолій та бузок. Дендропарк поєднує природні скарби з архітектурними – колись він був спланований як аналог шедеврів європейського паркового мистецтва.

Джерело фото: mamache.wordpress.com.

Від 15 квітня дендропарк «Олександрія» працює щодня від 8:00 до 21:00. Вхід на територію для дорослих – від 25 грн, екскурсії – від 150 грн. Також на території парку є музей (вхід від 6 грн), канатний парк (проходження траси коштує від 35 грн), звіринець (вхід – 5–10 грн). Тут навіть є можливість організувати шлюбну церемонію!

Скеля «Голова Чацького», Житомир

Куди поїхати у квітні, якщо є намір віддати перевагу комфортному міському відпочинку? Наприклад, вирушити святкувати весну біля скелі «Голова Чацького» у Житомирі. Це мальовничий гранітний моноліт, що збоку дійсно нагадує чоловічий профіль.

Джерело фото: wikipedia.org, автор – Денис Вітченко.

Скеля розташована на лівому березі Тетерева, це на висоті 30 м над Житомирським водосховищем. Тут знаходиться Житомирський каньйон. А довкола – фантастична природа квітучого Полісся. Якщо вперше дивитися на цю місцину, навіть складно повірити, що все це справді знаходиться в межах міста.

Ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні», Полтавщина

Поїздка у квітні на Кременчуцькі плавні (Полтавська обл.) – шанс насолодитися природою Середнього Придніпров’я, побачити багато рідкісних квітучих рослин та неймовірних краєвидів. Місто Кременчук (дві години на авто з Полтави і чотири – з Києва) немов розрізане Дніпром на дві частини, і на обох не лише мешкають люди, але й буяє природа. Тут і розташований регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні».

Джерело фото: koot.in.ua.

Заповідна територія в Кременчуці – не лише материкова, але й острівна. На острові Шаламай, наприклад, є унікальне гранітне озеро (вік гранітів – 2,7 млрд років!), а назва острова Фантазія, здається, говорить сама за себе. В парку розроблені спеціальні екологічні маршрути, завдяки яким можна ще глибше пізнати красу Придніпров’я.

Дністровський каньйон, Вінниччина

В рейтингу «7 природних чудес України» Дністровський каньйон посідає почесне місце. Це чудо географічно поєднує кілька областей – Івано-Франківську, Вінницьку (хоча її інколи випускають із цього переліку), Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку.

Джерело фото: foto.ua.

Тутешнім скелям від 350 до 400 млн років. На Дністрі можна милуватися численними водоспадами (особливо – каскадом поблизу Хмелеви Подільської та великим Джуринським водоспадом), відпочивати в лісовій прохолоді, пити воду з цілющих джерел. Весна тут заквітчує схили рано й рясно: ясенець, горицвіт, сон-трава, ковила, первоцвіт, мигдаль милують око кожного, хто наважиться на кілька весняних днів зануритися у чарівний світ Дністровського каньйону.

Заповідник «Михайлівська цілина», Сумщина

Степовий природний заповідник «Михайлівська цілина» – відповідь на питання, куди поїхати у квітні на півночі України. Це степовий природний заповідник на заході Лебединського району Сумської області. Український степ – чемпіон в галузі весняної краси, що для когось може звучати досить незвичайно в контексті стереотипів про північ.

Джерело фото: wikimedia.org, автор – Сергій Петрович.

Навесні степовий килим Сумщини прикрашають не тільки звичні нам ромашка, волошка, льон, але й дельфініум, дзвоники, астрагал, голубчик, брандушка, ковила… Різнотрав’я квітне барвисто, і вже від перших весняних днів кольори степу мальовничо змінюються.

Дендропарк «Софіївка», Черкащина

Софіївський дендропарк в Умані називають садом-поемою, і в квітні ця поема звучить найголосніше. Тюльпанові дерева; абрикосовий, грушевий, яблуневий, каштановий та вишневий цвіт; рожевий рододендрон, болотний ірис, бузок, розарій – квітуча поема зачаровує кожного весняного мандрівника.

Джерело фото: goroduman.com, автор – Алла Зілі.

Окрім рослинного світу й заквітчаних дерев, тут безліч скульптур, архітектурних чудес, каміння й простору води. Парк відкритий з 12 квітня щодня від 9:00 до 18:00. Вартість входу – 20–30 грн, екскурсійного обслуговування – від 10–15 грн з особи.

Національний природний парк «Подільські товтри», Хмельниччина

Подільські товтри поєднують Городоцький, Чемеровецький та Кам’янець-Подільський райони Хмельницької області та включають в себе товтровий кряж (природний заповідник «Медобори»).

Джерело фото: igormelika.com.ua.

«Подільська Швейцарія» розкинулася над Збручем та Дністром, немов український аналог бар’єрного рифу. Квітучі зелені пагорби гір, первоцвіт у Медоборах… Подільські Товтри як природний комплекс українці також визнали одним із семи природних чудес України.

Західна Україна

Березнівський дендропарк, Рівненщина

Один із наймолодших дендропарків Європи знаходиться у місті Березному Рівненської області. Прогулянка Березнівським дендропарком – це мандрівка по кількох континентах. Тут є такі ділянки, як «Америка», «Кавказ», «Середня Азія», «Далекий Схід», «Сибір», «Карпати», «Крим» тощо.

Джерело фото: invtur.com.ua.

Навесні Березне пишається своїм каскадом ставків, березовим гаєм, квітучим бузком, жасминовими садами, розарієм тощо. Це не лише природна перлина, але й наукова база Західного Полісся, тут проходять практику студенти лісового коледжу. Особливою окрасою дендропарку є острів кохання.

Квітучий маршрут, Закарпаття

Закарпаття у квітні – це цвітіння сакури в Ужгороді, чарівні мукачівські магнолії, білосніжна долина нарцисів поблизу Хуста. Є ще одне спеціальне «весняне» місце – водоспад Шипіт, який в цей час особливо сильний і повноводний.

Джерело фото: cbr.nature.org.ua.

Відвідати долину нарцисів у Хусті коштує близько 25 грн, як і Закарпатський музей народної архітектури та побуту (одне з найбільш квітучих місць в Ужгороді). А магноліями над Латорицею (Мукачеве) та потужним Шипотом можна насолоджуватися абсолютно безкоштовно!

Шевченківський гай, Львів

Недорогий відпочинок та єднання з природою посеред Львова забезпечить мандрівка у квітні до Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай». Гай на Чернечій горі зустріне вас квітучими деревами та строкатим зеленим килимом, а також барвистими й урочистими приготуваннями до Великодня.

Джерело фото: levchun.blogspot.com.

Вхід до «Шевченківського гаю» коштує від 10 до 20 грн. Етнопарк відкритий щодня від 9:00 до 17:00, а влітку – навіть до 20:00.

Долина тюльпанів, Мамаївці

Село Мамаївці Кіцманського району на Буковині відоме завдяки місцевій «міні-Голандії», тобто долині тюльпанів. На всій площі (близько 1 га) квітне понад 60 сортів голландських різнокольорових тюльпанів. Кольори – від білого та помаранчевого до темно-червоного.

Джерело фото: timetotravel.in.ua.

Навесні туристи з радістю поспішають у Мамаївці на фотосесію. Приїхавши в долину тюльпанів раз, багато хто вирушає сюди чи не кожної весни. До того ж цибулини тюльпанів можна вільно придбати.

Озеро Світязь, Волинь

Озеро Світязь – дивовижна перлина Шацького національного природного парку на Волинському Поліссі. Найглибше озеро України та одне з українських природних чудес, яке живиться артезіанськими джерелами. Озеро Світязь виникло понад 10 тис. років тому, коли відходив останній материковий льодовик. Це пояснює унікальність місцевої природи та рослинного світу, що особливо яскраво помітно навесні.

Джерело фото: stezhkamu.com.

За чистоту води Світязь називають «українським Байкалом». Люблять озеро навесні не тільки шанувальники природи, але й завзяті рибалки. Вода озера цілюща: вона заживляє рани, адже містить йод, срібло і навіть гліцерин.

Печерний комплекс «Скелі Довбуша», Івано-Франківщина

Ці скелі історично називалися Бубниськими. Вони знаходяться біля сіл Бубнище та Поляниця на Гуцульщині (Івано-Франківська обл.) та с. Труханів (Львівщина, урочище Заломи). Завдяки формі та кількості скель (а їм понад 70 млн років!) багато мандрівників відгукується про це місце як про справжнє «кам’яне царство».

Джерело фото: igormelika.com.ua.

Скелі овіяні легендами про скарби Олекси Довбуша, якого кличуть українським Робін Гудом. Його опришки, як оповідають, переховувалися тут у 18 сторіччі. А цілий печерний комплекс оточують природні скарби: заповідна Гуцульщина навесні перетворюється у зелене царство трав, дерев та квітів.

Зарваниця, Тернопільщина

Відвідати Зарваницю у квітні цього року – чудовий шанс відчути справжній передвеликодній настрій і зануритися у природу Тернопільщини. Річки, джерела, квіти, трави, близькість святинь Марійського духовного центру прямо посеред лісу… Це місце для багатьох паломників і мандрівників є символом очищення та єднання духовного світу з матеріальним.

Джерело фото: pilgrimage.in.ua.

Тут же, над річкою Стрипою, розташований Зарваницький регіональний ландшафтний парк. Природа Теребовлянського району, до якого належить Зарваниця, лісостепова. Тут багато червонокнижних рослин і квітів. Якщо пощастить, можна зустріти шафран Ейфеля, лісову анемону, весняний адоніс, лісову лілію тощо.

Звісно, до цього переліку, якщо тільки захотіти, можна додати ще кілька сотень українських природних чудес. І багато з них – поруч із нами. Відтак, нові відкриття чекають на кожного, хто просто помандрує у квітні вслід за весною!

 

ua.igotoworld.com

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


06.03.2016 3957 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

257
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

509
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

2856 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1080
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1310 1
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

2729

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1398 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

2716 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1769

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

2104
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

265
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

261 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

578
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

529
02.12.2019

На завершення Божественної Літургії Владика привітав усіх іменинників – Платонів та Романів, бажаючи Божого благословення та всіх Господніх ласк.

541
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

550
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

4941 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

980
06.12.2019

Антимонопольний комітет ухвалив рекомендації щодо встановлення цін при торгівлі високооктановими бензинами та дизельним паливом.

2151 3
05.12.2019

Міст через Бистрицю Солотвинську добудують у 2021 році.

4882