Криза тілесного-2

«Якщо у вас немає доброго набору зброї для виживання, купіть його негайно. Хай це буде одним із пріорітетів – після запасу продовольства, води, палива, житла. Купіть хоча б середніх розмірів пістолет, військову напівавтоматичну гвинтівку і пістолет або гвинтівку 22-го калібра… Непогано мати також помпову рушницю, а ще краще – напівавтоматичний карабін…», - це не цитата з романа-детектива чи інструкції по створенню вуличної банди, це всього лише порада з інтернет-щоденника людини, що пережила дефолт в Аргентині в 2001 році. Коли в грудні 2001-го одномоментно обвалилося «аргентинське економічне чудо», країна з благополучної  і досить заможної «житниці Європи» перетворилася в чи не найнебезпечніше місце на землі. Країна з комфортним кліматом, добрими землями, розміреним і безпечним життям, що ще кілька років тому претендувала на входження в десятку найзаможніших країн світу за кілька тижнів перетворилася на країну голодних бунтів, погромів, вуличних перестрілок та грабежів, де загальною проблемою стало задоаолення елементарних проблем – їжа, вода, безпека, житло.

Анлогій з сучасною Україною в Аргетнини десятолітньої давності достатньо. Ті самі масова приватизація, лібералізація, відсутність протекціонізму щодо національного виробника, надспоживання завдяки дешевим зовнішнім запозиченням, спрощення механізму входження трнаснаціональних компаній в економіку Аргентини. Все за інструкціями Міжнародного Валютного Фонду, який вважав своє «дітище» - Аргентину 90-х років минулого століття, – зразком для наслідування… І все насправді було симпатичним та прогесивним. Але… щось змінюється в сучасному світі. Схоже, що епоха надмірного захоплення речами віртуальними завершується. Світова економіка, що як виявилося діяла останні сто років як гігантська доларова піраміда себе вичерпує. Падіння з «віртуалу» в «реал» буде болісним і жорстоким.

…Гігантський зовнішній борг Аргентини при неконтрольованому імпорті (зовсім як в Україні, в якій за останніми даними Держстатистики в 2008 році негативне сальдо зовнішньої торгівлі склало 18,5(!!!) мільярда доларів) вимагав  ще більше іноземної валюти, поглиблював залежність країни від зовнішніх запозичень. Крах економіки боргового «пірамідального» типу в таих випадках є лише питанням часу… В 2001 році високі врожаї в світі на зернові (основна стаття експорту та валютних надходжень до Аргентини) привів до падіння валютних надходжень в країну. (Порівнюємо з падінням ринків українського експорту – металургії та хімії – від початку 2008-го і дотепер). Обвал національної валюти. І в результаті – в грудні 2001-го – дефолт, зі всім набором деструкції. А далі – довгі роки економічного занепаду та соціального хаосу.

Виглядає на те, що стуація в Україні може повторити аргентинську, і не виключено, що в ще більш жорсткому варіанті. В післядефолтній Аргентині звичне явище, коли на полях на найродючіших землях, що огорожені високими парканами,  вирощуються технічні культури, а все продовольство вивозиться за кордон (за дефолтні борги потрібно ж бо розраховуватися, бухгалтери міжнародних фінансів боргів не прощають…). А навколо тих парканів – мільйони голодних, бо земля – єдине ліквідне, чим ми зможемо розрахуватися за кілька років кредитного надспоживання.

Можливо я згущую фарби, але в цій ситуації, на всіх рівнях, від держави до кожної окремої сім’ї як казав Подервянський «краще перебдіть, ніж недобдіти».

 

P.S. Що робити? Запас продуктів, палива, побутових товарів не зашкодить. А хто вважає це маячнею, то є й інші варіанти. Досвід з інтернету:

Жартівники кажуть, що якщо ви кажете що щурі несмачні, то це означає, що просто не  вмієте їх готувати.

Криза тілесного-2

Схема розробки  тушки щура та рекомендації по приготуванню:

  1. 1.      Мозги (в харчових щурів солодкі, в диких трохі гірчать).
  2. 2.      Вуха. Засушити або підсмажити (добре смакують під пиво).
  3. 3.      Морда (проблем багато, краще пустити на холодець).
  4. 4.      Вуса (єдине з щура нідочого не придатне)..
  5. 5.      Шийна частина (їсти можна).
  6. 6.      Загривок (шкіри багато, м’яса мало).
  7. 7.      Голяшка (добра холодна закуска).
  8. 8.      Лапки (добре йдуть на холодець).
  9. 9.      Лопаточна частина (найсмачніша),
  10. 10.  Грудна частина (також смакота),
  11. 11.  Спинка (м’ясиста, добра для зажарки),
  12. 12.  Тазобедрена частина (чиста філейка!),
  13. 13.  Пашина (ну-у.., це для гурманів),
  14. 14.  Хвіст (річ багатофункціональна).

Такі ж інструкції є і по тараканах-прусаках, голубах, «песиках і котиках»….


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

689
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2275
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2003
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2026
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6086 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2310 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

184

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

997

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

996

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1255
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

66
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

477
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1938
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26368
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

428
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10341 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7886
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

436
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

279
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

444
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

515
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1449