агенція новин

Криза тілесного

Ми думали, що «свято живота» у вигляді надспоживання буде тривати вічно.

А ще Моня Кант говорив, що шлях до досконалості пролягає через відмову від надмірностей. Але сучасне покоління не читає Канта. Ми і не думали відмовлятися від надмірностей. Тілесний комфорт як і засіб, і сенс «два в одному» формулює: солодко-жирно-смажено-їсти, пити-не-самогонку-а-віскі, жити-в-теплі, їздити-на-лексусах, відпочивати-поза-Україною… «І те-де, і те-пе».

Дух в нашій зматеріалізованій цивілізації залишився сиротою. Увага тільки тілу. А ще тонкому егоїзму у вигляді химерних «успіху і самореалізаціЇ» (справжній сенс яких банальний – «хай сусіда жаба задушить»).

Що буде далі? Настане час харизматів, які підхоплять настрої полчищ голодних безробітних. Як передбачив один із «класиків» укрсучліту, в 201... році в Україні залишаться тільки безробітні, міліціонери, податківці і депутати. Уточнимо – бандити-безробітні, бандити-міліціонери, бандити-податківці, бандити-депутати. Буде кримінал, хаос, кров. Міжбандитські війни. Післядефолтна Аргентина тому приклад. Важливими стануть вміння колективних спротиву та самооборони. Новітні «комуни», щоб не спізнитися, треба організовувати вже сьогодні (!). Буде страждати тіло. Виживуть сильні духом.

Що буде ще далі? Якщо ми самі не захотіли (не змогли) відмовитися від надмірностей (по Канту), то Хтось Зверху нам в цьому «допоможе». Згідно із другим законом термодинаміки, який, як виявилося, діє і в соціумі, в будь-якій замкнутій системі ріст ентропії (хаосу) незмінно приводить до самоорганізації системи і встановлення рівноваги. По простому – народ трохи повоює, постріляє-поріже один одного, а потім ті хто виживе (сучасні ясновидці передбачають, що колись виживе тільки десята частина людства), встановлять нові ідеальні правила співжиття. Демократія як влада брехунів відімре, поступившись ієрархованим за духом системам самоорганізації.

Українці, на відміну від американців (багато з яких щиро вірять в те, що чіпси ростуть на деревах, та ще й прямо в пачках!), вміють вирощувати бульбу, тому мають шанси почувати себе «краще за сусідів» в деглобалізованому світі…

Один мій товариш сумно запитує: «І що, все насправді так сумно? Без варіантів?» «Не знаю, - кажу, - можливо на цей раз ще пронесе, але рано чи пізно цей сценарій збудеться, бо світовою економічною кризою безжальна ентропія вже почала свій нестримний шлях вниз».

…Хоча календар давніх індіанців майя для людства закінчується вже дуже близьким днем Зимового Сонцестояння (23 грудня) 2012 року…  Що далі – «нова якість» людства, чи відсутність будь-яких якостей (?), давні жерці майя знали то напевне, а ми маємо нагоду дізнатися, бо ж недовго залишилося чекати «кінця календаря»…

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


21.02.2020
Ростислав Ковтун

Яке найулюбленіше заняття українців? Правильно — рахувати гроші, особливо чужі, а особливо, якщо це гроші чиновників.

1464
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

449
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

687
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5498
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1494
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

16186 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

696

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

351

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

992

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1314 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

676
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3518 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1744 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

1004
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1738
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

780
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

5051 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

3122
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2621