агенція новин

Криза тілесного

Ми думали, що «свято живота» у вигляді надспоживання буде тривати вічно.

А ще Моня Кант говорив, що шлях до досконалості пролягає через відмову від надмірностей. Але сучасне покоління не читає Канта. Ми і не думали відмовлятися від надмірностей. Тілесний комфорт як і засіб, і сенс «два в одному» формулює: солодко-жирно-смажено-їсти, пити-не-самогонку-а-віскі, жити-в-теплі, їздити-на-лексусах, відпочивати-поза-Україною… «І те-де, і те-пе».

Дух в нашій зматеріалізованій цивілізації залишився сиротою. Увага тільки тілу. А ще тонкому егоїзму у вигляді химерних «успіху і самореалізаціЇ» (справжній сенс яких банальний – «хай сусіда жаба задушить»).

Що буде далі? Настане час харизматів, які підхоплять настрої полчищ голодних безробітних. Як передбачив один із «класиків» укрсучліту, в 201... році в Україні залишаться тільки безробітні, міліціонери, податківці і депутати. Уточнимо – бандити-безробітні, бандити-міліціонери, бандити-податківці, бандити-депутати. Буде кримінал, хаос, кров. Міжбандитські війни. Післядефолтна Аргентина тому приклад. Важливими стануть вміння колективних спротиву та самооборони. Новітні «комуни», щоб не спізнитися, треба організовувати вже сьогодні (!). Буде страждати тіло. Виживуть сильні духом.

Що буде ще далі? Якщо ми самі не захотіли (не змогли) відмовитися від надмірностей (по Канту), то Хтось Зверху нам в цьому «допоможе». Згідно із другим законом термодинаміки, який, як виявилося, діє і в соціумі, в будь-якій замкнутій системі ріст ентропії (хаосу) незмінно приводить до самоорганізації системи і встановлення рівноваги. По простому – народ трохи повоює, постріляє-поріже один одного, а потім ті хто виживе (сучасні ясновидці передбачають, що колись виживе тільки десята частина людства), встановлять нові ідеальні правила співжиття. Демократія як влада брехунів відімре, поступившись ієрархованим за духом системам самоорганізації.

Українці, на відміну від американців (багато з яких щиро вірять в те, що чіпси ростуть на деревах, та ще й прямо в пачках!), вміють вирощувати бульбу, тому мають шанси почувати себе «краще за сусідів» в деглобалізованому світі…

Один мій товариш сумно запитує: «І що, все насправді так сумно? Без варіантів?» «Не знаю, - кажу, - можливо на цей раз ще пронесе, але рано чи пізно цей сценарій збудеться, бо світовою економічною кризою безжальна ентропія вже почала свій нестримний шлях вниз».

…Хоча календар давніх індіанців майя для людства закінчується вже дуже близьким днем Зимового Сонцестояння (23 грудня) 2012 року…  Що далі – «нова якість» людства, чи відсутність будь-яких якостей (?), давні жерці майя знали то напевне, а ми маємо нагоду дізнатися, бо ж недовго залишилося чекати «кінця календаря»…

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

1817 1
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

595
15.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1786
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1402
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

916
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5860 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

520

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2297 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

820 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2658
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

471
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

413 1
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

1133
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

228
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

536
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

1009
21.09.2019

Прикарпатка скаржиться на зіпсуті продукти, які продають  в одному із супермаркетів області. Мове йде про магазин "Колібріс" в місті Богородчани, пише Фіртка. Як розповідає Ірина Федів, вона мала намір купити квасолю та сир, проте, продукти були ду

1293 2
20.09.2019

У селищі Більшівці історики натрапили на нові докази радянського терору — масове поховання закатованих українців.

5366 3
20.09.2019

Прикарпатець Віктор Худяк опублікував в мережі Фейсбук світлини наближення зими, відзняті на горі Паренки (1735 м).

1943 1
19.09.2019

На прилавках магазинів зустрічається масло селянське солодковершкове "Карпатське" 73% жиру.

3534