Кожен місяць - прем’єра: у франківському драмтеатрі розповіли про плани на 2020 рік

У четвер, 23 січня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка провів пресконференцію, де поділився планами на рік генеральний директор-художній керівник Ростислав Держипільський, обговорили прихід до театру штатної режисерки - постановниці Рози Саркісян, анонсували роботу над виставою «Едіп-цар» за Софоклом режисера з Києва Андрія Приходька, третю постановку головного режисера театру Жюля Одрі, початок роботи над «Ромео і Джульєтта» Шекспіра Ростислава Держипільського.

Після відзначення свого 80-ліття та завершення різдвяних свят Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка активно працює в кількох напрямках, пише Фіртка.

Перший спрямований на підбір найкращих кадрів, другий - на добір різнопланового драматургічного матеріалу для нових постановок.

«Цей рік - буде дуже крутим, не було ще такого повного штату від 1998 року. Завжди були проблеми з режисерами. На даний момент ми маємо укомплектований режисерський штат. На кожен місяць у нас заплановані прем’єри. Плануємо сезон відкрити наприкінці вересня, а не як завжди у жовтні», - говорить Ростислав Держипільський.

Так, з 16 січня до театру після творчого конкурсу прийшла одна з найцікавіших молодих українських режисерок Роза Саркісян. Кадри театру також поповнив екс-«заньківчанин» Юрій Хвостенко, відомий франківчанам за роллю Клавдія у неоопері Ростислава Держипільського «НАMLET».

Сьогодні він почав роботу у постановці режисера Андрія Приходька «Едіп- цар» за трагедією Софокла 429 року до н.е в перекладі Івана Франка, прем'єра якої запланована на 11 квітня. Робота триває у співпраці із Мaр'яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні, і для пісенної режисури «Царя Едіпа» час від часу прилітатиме з Німеччини.

«Тут гратиме золотий склад - Гнатковський, Луцький та Хвостенко. Вони виконуватимуть всі головні ролі», - додав Держипільський.

Роза Саркісян для старту своєї роботи в Івано-Франківську обрала тему національних травм. Надважливо продовжувати для Франківського драмтеатру тему, що звучить у трилогії за творами Марії Матіос - «Солодка Даруся», «Нація» і «Майже ніколи не навпаки». Роза Саркісян опрацьовуватиме її в форматі документального театру, не лише з позиції жертви, а також із позиції свідка - «я бачив і мовчав. Мовчу навіть сьогодні».

«Бо людьми, котрі вибрали роль мовчазної жертви, дуже легко маніпулювати», - переконана режисерка.

Свою першу постановку вона робитиме з учнями «Дитячої тeатральної майстерності», які вже мають добрий досвід роботи в форматі документального театру (свою прем'єрну постановку про власні тривоги, невпевненість, труднощі і велику потребу любові «Мене звати» вони презентували 21 cічня) та з професійними акторами.

В основі роботи лежатиме адаптований літературний сюжет і реальні історії акторів. Жюль Одрі працюватиме над соціальною комедією «Гоголь-кабаре» за мотивами творів Миколи Гоголя.

Досвід роботи з його текстами Жюль мав у свої студентські часи, коли поставив «Ревізора».

«Кабаре - це мальовнича форма, яка мені дуже подобається. Я вже пережив це у Франції з двома виставами, включаючи «Ревізора», якого ставив зі студентами. Гоголь - перший український автор, якого я прочитав. У цих соціальних комедіях сміх є потужною зброєю. Комедія панує в кабаре, їмо, сваримося, співаємо, звучить музика. Це місце, де люди зустрічаються розповідають свої історії: як у театрі - так і у світі оповідок Гоголя. Я буду використовувати весь простір великої сцени для цього кабаре. Це стовідсотково моя естетика: комедія-фарс-меланхолія, багато-багато пісень», - каже головний режисер Франківського драмтеатру Жюль Одрі.


23.01.2020 1744
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

458
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2310
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1704
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1998
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5606 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1110

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1122

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1639

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1110
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

868
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

721
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14544
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

522
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10385
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6058
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

609
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7497
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2732
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

511
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

608
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

444