агенція новин

Косівський реабілітаційний центр для дітей-інвалідів передали Яблунівській районній лікарні

 

 

Косівський районний центр соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами ліквідували, як установу районної ради та відкриють його на базі Яблунівської районної лікарні, як окреме відділення.

 

Це підвищить якість роботи центру, дасть можливість його розширити та забезпечить фінансуванням з державного бюджету, а не з районного, як було до цього часу, інфрмує прес-служба ради.

 

Таке рішення прийняли депутати Косівської районної ради в четвер під час сесійного засідання.

 

У 2011 році районна рада дала погодження на створення Косівського районного центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів, після чого установа була створена розпорядженням Косівської РДА. Центр розмістили у приміщенні Яблунівської районної лікарні і він повністю фінансувався з районного бюджету. Однак, якість роботи центру, на думку депутатів, була малоефективною. Для обслуговування групи з восьми дітей хворих на ДЦП у реабілітаційному центрі, згідно із штатним розписом, було 12 ставок- директор, бухгалтер, водій, завгосп, три медсестри і лише один реабілітолог та масажист, в той час не було ні логопеда, ні психолога. Більше того, діти мали змогу там перебувати лише 4 години на день. В цей час, в районі є понад 400 дітей з особливими потребами, які потребують значно довшого перебування у центрі і фахової допомоги.

 

Тому депутати дійшли рішення, що для покращення якості роботи закладу та раціонального використання коштів, даний центр необхідно ліквідувати, як установу районної ради та відкрити його на базі Яблунівської лікарні, як окреме відділення, за що й проголосували на сесії райради, а також прийняли нову редакцію статуту Яблунівської лікарні.

 

«Депутати, в першу чергу, переживають та вболівають за дітей, які хворі і потребують особливого догляду. Цей центр є вкрай важливим, більше того він єдиний у нашому районі. Але потрібний управлінський підхід та раціональне використання коштів, щоб всі діти отримали необхідну допомогу» - зазначив депутат Косівської районної ради від партії «ВОЛЯ» Петро Іванишин.

 

За його словами, в час впровадження реформи децентралізації, особливо важливо, щоб центр фінансувався з державного бюджету. Таке фінансування він отримає, як одне з відділень лікарні.

 

«Цей реабілітаційний центр фінансувався виключно з районного бюджету, цього року на центр передбачено 920 тисяч гривень. При створенні об’єднаних територіальних громад, вони отримають функції і повноваження районів. Коли об’єднається Яблунівська ОТГ, її бюджет буде не в змозі фінансувати такий заклад, тому важливо, щоб він підпорядковувся лікарні і фінансувався з державного бюджету» - наголосив Іванишин.

 

Більше того, поруч з центром у лікарні є приміщення гінекологічного відділення, яке було закрито кілька років назад. За рахунок цього приміщення можна буде розширити центр і забезпечити там цілодобове перебування дітей. 

 

«У колишньому гінекологічному відділенні є готові палати, це дасть змогу розширити центр, з’явиться можливість дітям перебувати там цілодобово разом з батьками. Хто відмовиться перебувати цілодобово, зможе, як і до цього часу доїжджати до центру спецавтомобілем» - зазначив Іванишин.

 

Ще минулого року лікар-хірург, депутат обласної ради від партїі «ВОЛЯ» Олег Атаманюк разом з депутатами райради відвідали цей центр. Зараз, відзначає депутат, районна рада прийняла правильне рішення, адже реабілітаційний центр має розширюватись, працювати ефективно, на повну потужність і показувати результат. 

 

«Проблема функціонування центру стоїть дуже гостро, адже своєчасне та якісне лікування, медична та соціальна реабілітація дітей з ДЦП дає цим діткам шанс на повноцінне життя. Тут повинна проводитися необхідна діагностика, професійна реабілітація на сучасному обладнанні. Маючи на території району реабілітаційний центр, потрібно професійно і в повному обсязі його використовувати, в першу чергу для жителів Косівського району і з перспективою на область» - відзначає Атаманюк.

 

Депутат вважає, що при правильній організації роботи, цей центр може розвинутись до високого рівня. Він навів приклад реабілітаційного центру Козявкіна, який розпочинав роботу у невеликому приміщенні, а зараз приймає пацієнтів з цілої Європи.

 

«На Косівщині є ще й всі кліматичні умови, що сприятимуть швидшій реабілітації дітей – гірське повітря, природа. Цей центр на перспективу може не лише успішно функціонувати, але й залучати інвесторів та вподальшому заробляти кошти для району» - переконаний депутат. 

 

Крім того, Олег Атаманюк наголосив на необхідності зберегти працівників центру, працевлаштувати їх у центрі на базі лікарні, а також розширити штат відповідними спеціалістами, що надаватимуть фахову соціальну та медичну допомогу діткам.


21.03.2017 12 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

267 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

516 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

608 0
13.01.2018

До Вашої уваги підсумки другого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

285 0
11.01.2018

На саме Різдво 1908 року в Станиславові зібрався велелюдний з’їзд Русько-Української радикальної партії, яких у той час поляки обзивали «гайдамаками»...

603 0
09.01.2018

8 січня, відсвяткував свої 50 відомий український футболіст Валентин Москвін, вихованець івано-франківського «Прикарпаття».

754 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

256 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

466 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

773 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

755 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

142 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

171 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

302 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

94 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

576 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

319 1
17.01.2018

В Івано-Франківську журналіст, автор та режисер Юрій Паливода презентував нову короткометражну стрічку "Дух Різдва".

660 0
17.01.2018

За словами ініціатора  створення спільноти, начальника управління транспорту і зв’язку міськвиконкому Олега Ганчака, це буде хороша альтернатива на випадок анонсованого страйку перевізників.

1424 0
17.01.2018

“Брокненський привид”. Мандрівниця із Калуша Наталія Щербій в мережі поділилась знімками, на яких показала того самого "привида" з Карпат.

3082 0
15.01.2018

Обідня перерва може багато розповісти про корпоративну культуру країни, вважає оглядачка BBC Capital, яка розпитала людей різних національностей про те, як виглядає їхній звичайний робочий ланч.

191 0