Косівський інститут та міська рада не можуть поділити землю

 

/data/blog/65931/430f6ced6558579fccb2f0d79942a283.jpg

 

Депутат Косівської міської ради Юрій Плосконос у соціальній мережі Фейсбук висвітлив ситуацію, яка виникла навколо майна Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

 

Він стверджує, що проблема може бути гостра і болюча, і вимагає висвітлення всіх подробиць для громади, передає Фіртка з посиалнням на Версії.

 

Як відомо, декілька тижнів тому відбулися громадські слухання. На яких ректор несподівано заявив, що подає в суд на косівську міську раду з метою відсудити право власності на будівлі ІПДМ.

 

Але, повернемось трохи назад. У 2010-му році Львівська академія мистецтв звернулася з проханням до Косівської міської ради визнати право власності на будівлі інституту за нею. Сесія Косівської міської ради відмовила в даній заяві. Пам’ятаючи долю таких об’єктів, як «Гуцульщина», пише в соціальній мережі депутат.

 

«Сирзавод,- міською радою було прийнято рішення виготовити свідоцтво на право власності над даними будівлями за косівською територіальною громадою в особі міської ради. Що й було зроблено. Мотиви даного рішення – заклад почав свою історію ще в 19-му столітті,землю під нього і значна частина коштів виділялась представниками громади (і не тільки косівської,а й навколишніх сіл), тому будівлі, земля і нерухоме майно повинно належати громаді Косова,а не львівській академії,яка появилась на горизонті на початку 2000-их років», – переконаний Юрій Плосконос.

 

І додає, що разом з тим, ще в 2008 році інституту було видано свідоцтво на право користуватись земельною ділянкою під будівлями,так як вони були користувачами.

 

«Маючи цей документ,і керуючись тим,що існує нібито якесь розпорядження міністерства освіти про те, що будівлі повинні знаходитись в державній власності, ректор Мартинюк С.Л вирішив відсудити будівлі. 9 грудня профспілковий комітет інституту запросив мера та групу депутатів на своє засідання, щоби дізнатись про ситуацію з перших вуст, так як намір ректора подати в суд викликає в багатьох представників колективу (які,одночасно, є представниками косівської громади) питання. Зустріч відбулася, ректор,зробивши коротку доповідь, в якій подав дуже своєрідну точку зору, відразу втік, а ми 2 години спілкувались з представниками колективу», – написав депутат.

 

На питання до ректора, чому ж тоді він своєю заявою просив міську раду визнати будівлі майном Львівської Академії – конкретної відповіді депутат не отримав. Проте, головний бухгалтер заявила, що відсутність у них права власності на будівлі створює певні незручності в роботі. Але, які саме незручності не пояснила. Юрій Плосконос вважає, що ніхто більше,ніж косівська громада,не зацікавлений в успішному функціонуванні вузу.

 

«По-перше – це престиж, місто з населенням 9тис чол. має вищий навчальний заклад, який готує і випускає спеціалістів, котрі набувають реальних професій. По-друге – це гроші і робочі місця. Не секрет, що студенти, які привозять і тратять свої гроші тут, наймають квартири. Ми говоримо про розвиток туризму і забуваємо – що студенти – це практично туристи,які проводять в нашому місті більшу частину року. Багато міст в Європі тільки й живе за рахунок навчальних закладів. По-третє – успішні люди,які закінчили наш вуз,назавжди пов’язані з нашим містом, роблять йому рекламу. Тому міська влада ніколи не втручалася в діяльність вузу, не ставила ніяких майнових претензій,не вимагала ніякої оплати. І не збирається цього робити в майбутньому», – переконує депутат.

 

Натомість, депутата дивує позиція ректора. Який міг би формальні проблеми вирішити і без позову до суду.

 

Ось заява, в якій керівництво інституту просить міську раду визнати право власності на будівлі, на яку депутати дали відмову.

 

косів2

Отримавши відмову, приносять папір, на якому пише, що воно є державною власністю.

косів 3
А осьсвідоцтво, де написано,кому і що належить…

косів4

rjcsd5
Депутат написав запит на ім’я голови Фонду державного майна України. Та пообіцяв, що коли отримає відповідь ініціюватиме проведення позачергової сесії міської ради. Сподіваючись, що тоді проблема вирішиться.

останнє косів


23.12.2014 928 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

906
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

726
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1835
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3165
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2515
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2500

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

172

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

692

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

653

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1543
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

306
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

639
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

580
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

286
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

350
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26991
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

804
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19644
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

386
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

368
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

694
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1216 1