Коротко про нові технічні регламенти

 

15 січня Верховна Рада Україна прийняла закон №1065 «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Це один із ключових законів, який усуває бар`єри у торгівлі між Україною і Європейським Союзом разом із раніше прийнятими двома законами «Про стандартизацію» та «Про метрологію та метрологічну діяльність».


Для бізнесу. Потенційно, для бізнесу прийняття нових законів та остаточний перехід на міжнародні технічні регламенти забезпечить зниження нетарифних бар’єрів з країнами Європейського Союзу у торгівлі, зможе покращити доступ українських підприємств на міжнародні ринки, що паралельно стимулюватиме експорт.


На даний час продукція може бути розміщена на ринку Європейського Союзу лише після процедури оцінки відповідності, яку можна було провести тільки у країнах ЄС, що тягло за собою підвищення витрат українських виробників, а відповідно знижувало їх конкурентоспроможність. Найближчим часом з імплементацією нового законодавства, український підприємець зможе пройти оцінку й отримати сертифікат відповідності на території України, що значно спростить експорт у країни ЄС. Паралельно виникають нові можливості для ведення підприємницької діяльності у відкритті центрів із сертифікації, послуги яких можуть бути привабливими також для компаній, які експортують свою продукцію з Азії на ринки ЄС.


Для населення. Для громадян встановлення нової системи технічного регулювання забезпечить підвищення безпеки товарів, послуг та захисту споживачів від дефектних товарів.


До цього часу уся продукція, яка імпортувалася із ЄС в Україну повинна була проходити перевірку на відповідність до українських норм та стандартів. Відповідно тепер уся ця продукція стане дешевшою, що з однієї сторони посилить конкуренцію із вітчизняними товарами, з іншого боку забезпечить для споживачів якісніший товар за меншою його ціною. Також на український ринок потенційно можуть зайти ті гравці, які до цього моменту не розглядали для себе вихід на ринок України через занадто високі адміністративні витрати та бар’єри, що були пов’язані з цим процесом, що також позитивно вплине на якість та ціну продукції.


Щодо безпеки продукції, то відтепер за безпеку виробленого товару несе не посередник чи продавець, а безпоесередньо сам виробник. Вищі вимоги до товарів зумовлять витіснення більш дешевих з ринку (як вітчизняних, які не зможуть адаптуватися до нових вимог, так й імпортованих), що в певній мірі може вплинути негативно на малозабезпечених споживачів у короткостроковій перспективі, проте у довгостроковій перспективі це забезпечить покращення здоров’я, зменшенню випадків отримання травм, що може бути компенсовано витратами на купівлю безпечніших товарів.


У результаті повної імплементації законодавства, Україна встановить систему технічного регулювання й стандартизації, що буде гармонізована горизонтально з існуючою системою Європейського Союзу, що у середньо- та довгостроковій перспективі позитивно вплине на зовнішньоторговельний баланс та інші показники.


20.01.2015 Дмитро Романюк 1775 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1269
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2562
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6591 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10481 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

96
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637