Коронавірус спричиняє найбільшу за десятиліття кількість смертей в Європі

22 квітня медичні працівники відвідують хворого на коронавірус в лікарні Принсіпі-де-Астурія в Іспанії. Фотограф: П'єр-Філіп Марку / AFP через Getty Images

Загальна кількість смертей від усіх причин зросла у багатьох найбільших економіках Європи з моменту виникнення пандемії коронавірусу, надавши реальну картину їхньої відповіді на кризу.

Іспанія повідомляє про найвищі рівні смертності у березні з часу правління генерала Франко в 1975 році. Країна зафіксувала майже 49 000 загальних смертей минулого місяця, найбільше за березень з 1975 року, коли помер диктатор Франциско Франко.

Великобританія повідомила про свій найбільший щотижневий підсумок за 20 років у вівторок. Єдина велика європейська країна, яка поки не повідомила про зростання кількості смертей у 2020 році, - Німеччина, де влада заявила, що спалах знаходиться під контролем.

Такі попередні дані дають чіткішу інформацію про вплив коронавірусу на весь континент. Протягом тижнів ці наслідки були затьмарені розбіжностями в тому, як країни повідомляли про смерть від вірусу. Деякі, можливо, пропустили ранні летальні випадки до того, як тестування було широко розповсюджене, або віднесли їх до інших основних причин, таких як рак або захворювання серця. Інші виключили будинки престарілих зі своєї загальної суми.

Відмінності в рівнях загальної смерті свідчать про те, наскільки такі країни, як Німеччина, могли отримати користь від таких заходів, як попередні та більш широкі випробування. Дані також показують, що у важко уражених країнах смерть від вірусу значно перевищила звичайний рівень летальних випадків від сезонного грипу.

У Німеччині була "дуже агресивна політика протидії спалаху, яку вони продовжували, незважаючи на те, що це було досить вимогливо до їхньої системи охорони здоров'я", - сказав Девід Хейман, професор епідеміології інфекційних хвороб Лондонської школи гігієни та тропічної медицини.

Гейман попередив, що дані все ще розсіяні, і робити остаточні висновки ще рано. Попередні ознаки також говорять про те, що Covid-19 не просто замістив інші причини смерті, які можуть бути зменшені через карантин, наприклад, автомобільні аварії та злочинність, принаймні в період, коли в багатьох країнах почала проникати інфекція.

Понад 180 000 людей померли в усьому світі від хвороби Ковід-19, інфіковано близько 2,6 мільйона. Деякі, як Італія та Німеччина, перебувають у процесі повільного відновлення економіки. Всі країни намагаються уникнути другої хвилі захворювання, яка потребувала б подальших зупинок роботи.

Франція зафіксувала 76 246 випадків загальної смерті за період з 1 березня по 6 квітня, найбільше за період щонайменше за три роки, за даними статистичного агентства країни.

Носії труни та священник збираються на похоронах у Парижі 16 квітня. Фотограф: Nathan Laine / Bloomberg

В Італії смерть від початку року до 4 квітня в середньому зросла на 30% у порівнянні з роком раніше в 1689 муніципалітетах, які найбільше постраждали від вірусу, свідчать дані Національного інституту статистики Італії. Ці райони містять майже третину населення Італії. Показники смертності для всієї країни ще не доступні.

"Зараз це офіційно масові події внаслідок нещасних випадків", - сказав Джон Тройер, директор Центру смерті та суспільства в університеті Бат, Англія. Протягом року, і про це буде писатись протягом наступних десятиліть, те, що ми будемо розглядати, - це різні причини смерті, - включаючи невірусну смерть, що сталася через увагу на Covid-19".

Плата Німеччини.

Порівняно позитивні показники Німеччини мають суттєве застереження: зараз країна має дані про 2020 рік лише до 15 березня, задовго до того, як вірус досяг піку в Європі. Але вони свідчать про те, що Німеччина може переживати кризу набагато краще. Фактично, загальна кількість 41254 смертей у країні за перші два тижні березня була другою найнижчою за останні п’ять років.

"Якщо ми продовжуватимемо контролювати вірус так само, як це відбувається зараз, то, ймовірно, ми навряд чи побачимо вплив на загальну кількість смертей, - заявив у вівторок віцепрезидент Інституту Роберта Коха Ларс Шааде. Ми сподіваємося зберегти його стабілізованим, тому може є ковзання, але не велика хвиля".

Що ще не відображають цифри, - це ступінь того, наскільки смерть може бути спричинена вірусом внаслідок карантинних заходів. У той час, як такі випадки, як загибель в наслідок ДТП та бандитизму, можуть зменшуватися, кількість вбивств у домашніх умовах, самогубств та смертей від раку, за даними благодійних організацій та лікарів може зростати.

Протягом перших трьох тижнів після введення карантину у Великобританії було щонайменше 16 вбивств від жорстокого поводження з домашніми, згідно з інформацією Solace Women’s Aid, найбільшої правозахисної організації по боротьбі з домашнім насильством в Лондоні, яка наводила цифри, відстежені кампанією «Підрахунок мертвих жінок». Це більше ніж удвічі перевищує нормальний рівень та є найвищим за 11 років після фінансової кризи.

Домашнє насилля.

"Картина досить похмура, - сказала Фіона Дуайер, виконавчий директор Solace. Ми готуємося до величезного зростання після карантину, коли жінки, які, можливо, не змогли звернутися за допомогою під час ізоляції прийдуть до нас"

Кароль Сікора, британський онколог та професор університету Букінгема, також очікує сплеску в ракових захворюваннях, особливо якщо будуть розширені заходи карантину.

"Як тільки все відкриється, відбудеться величезний сплеск, - сказав Сікора. У людей з раком першої стадії він буде перетворений на рак третьої та четвертої".

Однак не всі новини страшні. Незважаючи на те, що повне уявлення про перебіг Covid-19 на світовому рівні смертності може зайняти місяці чи навіть роки, деякі вважають, що це також може призвести до позитивних змін, оскільки світ приділяє більше уваги системам охорони здоров'я та гігієні.

Володимир Канудас-Ромо, демограф і доцент Австралійського національного університету, прогнозує, що повідомлення про пандемію можуть принести користь здоров'ю населення так само, як це робив іспанський грип століття тому.

"Після пандемії 1918-19 рр. Спостерігається підхоплюючий ефект на тривалість життя до вищих рівнів, ніж ті, що спостерігалися до грипу, - сказала Канудас-Ромо. У нас є більш здорове населення, і ми переживаємо масштабні глобальні втручання в охорону здоров'я, які залишаться з нами після цього".

за матеріалами Bloomberg 


25.04.2020 1283
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

116
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13956 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6185

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

679
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5942
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13734
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

274
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2