Коронавірус спричиняє найбільшу за десятиліття кількість смертей в Європі

22 квітня медичні працівники відвідують хворого на коронавірус в лікарні Принсіпі-де-Астурія в Іспанії. Фотограф: П'єр-Філіп Марку / AFP через Getty Images

Загальна кількість смертей від усіх причин зросла у багатьох найбільших економіках Європи з моменту виникнення пандемії коронавірусу, надавши реальну картину їхньої відповіді на кризу.

Іспанія повідомляє про найвищі рівні смертності у березні з часу правління генерала Франко в 1975 році. Країна зафіксувала майже 49 000 загальних смертей минулого місяця, найбільше за березень з 1975 року, коли помер диктатор Франциско Франко.

Великобританія повідомила про свій найбільший щотижневий підсумок за 20 років у вівторок. Єдина велика європейська країна, яка поки не повідомила про зростання кількості смертей у 2020 році, - Німеччина, де влада заявила, що спалах знаходиться під контролем.

Такі попередні дані дають чіткішу інформацію про вплив коронавірусу на весь континент. Протягом тижнів ці наслідки були затьмарені розбіжностями в тому, як країни повідомляли про смерть від вірусу. Деякі, можливо, пропустили ранні летальні випадки до того, як тестування було широко розповсюджене, або віднесли їх до інших основних причин, таких як рак або захворювання серця. Інші виключили будинки престарілих зі своєї загальної суми.

Відмінності в рівнях загальної смерті свідчать про те, наскільки такі країни, як Німеччина, могли отримати користь від таких заходів, як попередні та більш широкі випробування. Дані також показують, що у важко уражених країнах смерть від вірусу значно перевищила звичайний рівень летальних випадків від сезонного грипу.

У Німеччині була "дуже агресивна політика протидії спалаху, яку вони продовжували, незважаючи на те, що це було досить вимогливо до їхньої системи охорони здоров'я", - сказав Девід Хейман, професор епідеміології інфекційних хвороб Лондонської школи гігієни та тропічної медицини.

Гейман попередив, що дані все ще розсіяні, і робити остаточні висновки ще рано. Попередні ознаки також говорять про те, що Covid-19 не просто замістив інші причини смерті, які можуть бути зменшені через карантин, наприклад, автомобільні аварії та злочинність, принаймні в період, коли в багатьох країнах почала проникати інфекція.

Понад 180 000 людей померли в усьому світі від хвороби Ковід-19, інфіковано близько 2,6 мільйона. Деякі, як Італія та Німеччина, перебувають у процесі повільного відновлення економіки. Всі країни намагаються уникнути другої хвилі захворювання, яка потребувала б подальших зупинок роботи.

Франція зафіксувала 76 246 випадків загальної смерті за період з 1 березня по 6 квітня, найбільше за період щонайменше за три роки, за даними статистичного агентства країни.

Носії труни та священник збираються на похоронах у Парижі 16 квітня. Фотограф: Nathan Laine / Bloomberg

В Італії смерть від початку року до 4 квітня в середньому зросла на 30% у порівнянні з роком раніше в 1689 муніципалітетах, які найбільше постраждали від вірусу, свідчать дані Національного інституту статистики Італії. Ці райони містять майже третину населення Італії. Показники смертності для всієї країни ще не доступні.

"Зараз це офіційно масові події внаслідок нещасних випадків", - сказав Джон Тройер, директор Центру смерті та суспільства в університеті Бат, Англія. Протягом року, і про це буде писатись протягом наступних десятиліть, те, що ми будемо розглядати, - це різні причини смерті, - включаючи невірусну смерть, що сталася через увагу на Covid-19".

Плата Німеччини.

Порівняно позитивні показники Німеччини мають суттєве застереження: зараз країна має дані про 2020 рік лише до 15 березня, задовго до того, як вірус досяг піку в Європі. Але вони свідчать про те, що Німеччина може переживати кризу набагато краще. Фактично, загальна кількість 41254 смертей у країні за перші два тижні березня була другою найнижчою за останні п’ять років.

"Якщо ми продовжуватимемо контролювати вірус так само, як це відбувається зараз, то, ймовірно, ми навряд чи побачимо вплив на загальну кількість смертей, - заявив у вівторок віцепрезидент Інституту Роберта Коха Ларс Шааде. Ми сподіваємося зберегти його стабілізованим, тому може є ковзання, але не велика хвиля".

Що ще не відображають цифри, - це ступінь того, наскільки смерть може бути спричинена вірусом внаслідок карантинних заходів. У той час, як такі випадки, як загибель в наслідок ДТП та бандитизму, можуть зменшуватися, кількість вбивств у домашніх умовах, самогубств та смертей від раку, за даними благодійних організацій та лікарів може зростати.

Протягом перших трьох тижнів після введення карантину у Великобританії було щонайменше 16 вбивств від жорстокого поводження з домашніми, згідно з інформацією Solace Women’s Aid, найбільшої правозахисної організації по боротьбі з домашнім насильством в Лондоні, яка наводила цифри, відстежені кампанією «Підрахунок мертвих жінок». Це більше ніж удвічі перевищує нормальний рівень та є найвищим за 11 років після фінансової кризи.

Домашнє насилля.

"Картина досить похмура, - сказала Фіона Дуайер, виконавчий директор Solace. Ми готуємося до величезного зростання після карантину, коли жінки, які, можливо, не змогли звернутися за допомогою під час ізоляції прийдуть до нас"

Кароль Сікора, британський онколог та професор університету Букінгема, також очікує сплеску в ракових захворюваннях, особливо якщо будуть розширені заходи карантину.

"Як тільки все відкриється, відбудеться величезний сплеск, - сказав Сікора. У людей з раком першої стадії він буде перетворений на рак третьої та четвертої".

Однак не всі новини страшні. Незважаючи на те, що повне уявлення про перебіг Covid-19 на світовому рівні смертності може зайняти місяці чи навіть роки, деякі вважають, що це також може призвести до позитивних змін, оскільки світ приділяє більше уваги системам охорони здоров'я та гігієні.

Володимир Канудас-Ромо, демограф і доцент Австралійського національного університету, прогнозує, що повідомлення про пандемію можуть принести користь здоров'ю населення так само, як це робив іспанський грип століття тому.

"Після пандемії 1918-19 рр. Спостерігається підхоплюючий ефект на тривалість життя до вищих рівнів, ніж ті, що спостерігалися до грипу, - сказала Канудас-Ромо. У нас є більш здорове населення, і ми переживаємо масштабні глобальні втручання в охорону здоров'я, які залишаться з нами після цього".

за матеріалами Bloomberg 


25.04.2020 1307
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1645
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3097
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1098
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1129
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1161 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3409 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

185

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1071

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

885

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

402
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

284
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2451
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1210
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1270
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

520
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15153
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7454
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

289
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

270
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

351
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

441