Копізм - релігія майбутнього !?

 

Доки законодавці розвинених західних країн готують та приймають нові антипіратські закони, а інтернет-користувачі протестують у мережі та оф-лайні, - дехто зважився на радикальний крок. У Швеції зареєстровано нову релігію – копімізм (від англ. copy me — «копіюй мене»). Вона зареєстрована як «Місіонерська церква копімізму» і становить спільноту людей, що виступають за вільний файлообмін та вважають обмін знаннями священним. Догматами новоствореної «церкви» є:

 

1. Усе знання для всіх.

2. Пошук знань – священний.

3. Обмін знаннями – священний.

4. Копіювання – священо.

 

Священною для послідовників копімізму є також комбінація клавіш Ctrl+C та Ctrl+V.

 

Звісно, насправді копімізм релігією не є і бути не може. Релігія за визначенням є способом спілкування із божеством (хто б що не уявляв у якості божества). Наскільки можна судити із інтернет-повідомлень, копімізм – це симетрична відповідь на антипіратські кампанії та законодавства деяких держав. Віднині кожен, кого переслідуватимуть за інформаційне піратство, може послатися на свої релігійні переконання – копімізм. І висунути зустрічну претензію щодо релігійної нетерпимості. Той, хто придумав копімізм, безумовно, має талант, смак та неабияке почуття гумору. Усе прогресивне людство мало б записатися у копімісти. Якби для цього не треба було зрекатися християнства (ісламу, іудаїзму, буддизму і т.п. на свій вибір). Як відомо, неможливо сповідувати дві релігії одночасно.

 

З іншого боку, християни, наприклад, і так можуть копі-пастити із чистою совістю. Гріх займатися плагіатом (красти). Розповсюдження ж інформації можна прирівняти до проповіді, котра сама по собі у жодному разі не є чимось осудним. Якщо проповідувати неосудні, із точки зору Закону Божого, речі. Звісно, кожен має право отримувати платню за свою роботу. У тому числі інтелектуальну і творчу. Але т.зв. «авторське право» передбачає, що людина отримує гроші, так би мовити, двічі. Спершу вона пише програму (книгу)/знімає фільм (кліп)/записує музику. Отримує гроші від замовника/видавництва/кіно- чи телепрокату. Отримує те, про що домовлялася, підписуючи контракт. А потім вимагає, щоб їй платили ще й усі інші. Це я б купила хліба, захотіла поділитися із рідними чи нужденними – а виробник висував би мені та їм претензії. І вимагав ще раз заплатити за хлібину. Чи не абсурд?

 

«Авторським правом» пестується пристрасть зовсім уже нездорового срібролюбства. Як мінімум. Недобре це.

 

Звісно, для будь-якого суду у будь-якій розвиненій країні аргумент «Я – копіміст» звучатиме більш переконливо, ніж «Я – християнин». На християнство, а також на елементарний здоровий глузд, там давно уже ніхто не зважає.

 

P.S. Цікаво, що буде, якщо хто-небудь по-справжньому сприйме нову релігію всерйоз. І почне розробляти не лише вчення, але й уявлення про божество, і культ, і т.д. От як має виглядати відправлення культу копімізму?..

 

Надія Моклюк,

Братство


25.01.2012 Надія Моклюк 1653 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

559
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1741 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6869 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11322 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

237
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

671
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4406
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

255
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734