Контроль за серцем: як підтримувати здоров'я серця за допомогою моніторингу та обстежень

Причин, за яких можуть виникнути захворювання серцево-судинної системи, досить багато. Малорухомий спосіб життя, наявність шкідливих звичок, постійні стреси, неправильне харчування – лише короткий перелік факторів, що негативно впливають на серце та суттєво знижують якість життя.

Артеріальний тиск як показник стану серця

Вважають, що вимірювання артеріального тиску в домашніх умовах дає певне уявлення про стан серця. Насправді артеріальний тиск є вкрай нестабільним показником, результати якого можуть змінюватись в залежності від цілої низки факторів: фізичне навантаження, незвичне харчування, емоційний стан, температура тіла тощо. Щоб точно визначити проблему, поставити діагноз та підібрати ефективний курс лікування, лікарю необхідні дані добового моніторингу артеріального тиску, результати обстеження та лабораторних аналізів. Правильне рішення – для проведення обстеження звернутися у медичний центр з гарною репутацією, фахівці якого використовують сучасну діагностичну апаратуру та новітні технології.

Добовий моніторинг артеріального тиску: що це

На даному етапі добовий моніторинг артеріального тиску дозволяє отримати найточнішу інформацію про стан серцево-судинної системи. Вимірювання проводяться за допомогою приладу у вигляді манжети, яку пацієнт протягом 1-2 діб носить на плечі.

Прилад виконує вимірювання артеріального тиску:

  • кожні 15 хвилин удень;
  • кожні 30 хвилин уночі.

З отриманих даних обчислюються середні значення частоти серцевих скорочень та середні показники артеріального тиску. Прилад виконує добовий моніторинг артеріального тиску з урахуванням денного сну, нічних підйомів тощо.

Обстеження та контроль серця

Якщо добовий моніторинг артеріального тиску вказав на швидкий чи повільний пульс – необхідна консультація кардіолога, який дасть направлення на обстеження з діагностичними приладами (УЗД серця, ЕКГ).

Важливим етапом обстеження є лабораторні аналізи:

  • комплексний аналіз крові;
  • вимірювання рівня холестерину;
  • аналіз цукру у крові тощо.

Вимірюється також стан маркерів ушкодження м'яза серця, протромбіновий час та рівень електролітів.

Для чого необхідно контролювати здоров'я серця

Регулярний контроль стану серця та серцево-судинної системи в цілому дозволяє:

  • на ранніх стадіях виявити та визначити захворювання (аритмію, ішемічну хворобу серця, патології клапанів тощо);
  • виявити фактори ризику (діабет, куріння, надмірна вага);
  • оцінити стан серця, його розміри, наявність дефектів;
  • оцінити кровотік та стан судин (за допомогою ангіографії, доплерографії);
  • оцінити ефективність лікування чи ризики операції.

Спеціалізована клініка Ок!Клінік+ пропонує послуги діагностики серця на основі даних добового моніторингу артеріального тиску, результатів обстеження та лабораторних аналізів.

Регулярний контроль дозволяє виявити проблеми з серцем на ранній стадії та вчасно вжити заходів, запобігши таким чином розвитку захворювання та зберігши здоров’я.

Партнерський матеріал


10.04.2024 238
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

728
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

557
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1641
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2923
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2425
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2408

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

439

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

572

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1426

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1502
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

532
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

394
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

771
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

156
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

268
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26883
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

732
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

289
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

293
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

614
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

940
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

817