агенція новин

Конфлікт за ліси: на Прикарпатті не можуть розширити межі національних природних парків

Сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференція представників проекту «Збереження карпатських пралісів» та Національного природного парку «Гуцульщина».

Вони розповіли про ситуацію, яка склалася в Івано-Франківській області з виконанням Указу Президента «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду» та міжнародних зобов’язань щодо сталого розвитку Карпат, інформує Фіртка.

За словами представника українського товариства охорони птахів, керівник проекту «Збереження карпатських пралісів» Василя Мочана, ще 15 листопада минулого року на нараді у голови Івано-Франківської ОДА отримали завдання розширити національні парки і першим став Національний природний парк "Гуцульщина".

Проте, вже рік не можуть знайти мову з лісівниками, адже ті відмовляються передати 5 тисяч гектарів Верховинських лісів до парку.

"Ці території, які ми пропонуємо передати до парку відіграють важливу природну та екологічну функцію. Чому прикарпатські лісівники відмовляються передати території - невідомо. Більше того, не можу сказати, що ці території є економічно вигідними. Ці ліси знаходяться на висоті понад 1100 метрів - там рубка заборонена, більше того, немає створеної інфраструктури до ведення лісового господарства  адже, щоб проводити там рубку потрібно прокласти туди дорогу, а це дуже затратна справа, бо територія високогір'я", - наголошує Василь Мочан.

Наразі за словами учасників прес-конференції, в Івано-Франквській області є найбільше проблем зі збереженням Карпатських лісів.

Керівник проекту «Збереження карпатських пралісів» Ольга Яремченко зазначає, що природоохоронці не мають підтримки від обласної ради.

"Ми не рухаємось вперед, ми уже п'ять місяців топчемось на одному місці. Ми пропонуємо розширити нацпарки області до 39 тисяч гектарів. Проте наразі, ми не маємо підтримки з боку обласної влади. На території області ми маємо безпрецедентний випадок руйнування Нацпарку "Гуцульщина", коли поза законом територію парку передають лісгоспам, а керівництво області просто за цим спостерігає. Хочу наголосити, що ми не проти розвитку лісової сфери, але ми за збереження лісів та раціональне їх використання", - акцентує Ольга Яремченко.

За словами В.Мочана, з липня лісівники відмовляються від зустрічей та розмов.

В.о. директора НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак наголошує, що на даний час голова Пістинської сільської ради зазіхає на території парку і зокрема включив до незаконного генплану понад 600 гектарів парку.

Вже у червні цього року сільський голова на сесії приймає рішення про припинення роботи парку "Гуцульщина" та передачу рекреаційної території Кутському лісгоспу. Наразі рішення Пістенської сільської ради оскаржується в суді.

Петро Іванишин депутат Косівської районної ради під час прес-конференції зазначив, що сьогодні керівництво парку робить все, щоб зруйнувати парк.

«Я вважаю, що національний парк сьогодні є лісозаготівельною фірмою. Крім того, всі гроші, які надаються на розвиток парку осідають у кишенях дирекції парку», - відзначив депутат.

Він також додав, що на території парку, де сьогодні гніздиться чорний лелека, передбачена масова вирубка лісу під виглядом санітарної. 

У свою чергу директор парку всі звинувачення відкидає.

Натомість, представник Кутського лісгоспу Петро Птіхтяк налогошує, що лісівники також дбають про збереження екосистем. Він додав, що у парку під видом санітарної рубки рубаю чисту деревину. Крім того, в парку зафіксовано суцільну рубку понад 10 гектарів землі, на місці якої працівники парку навіть не посадили саджанці.

До єдиної думки учасники перемовин так і не дійшли. Тому процес розподілу земель триває.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


08.11.2018 666 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
15.04.2019

Розповіли, як змінилось їхнє життя та життя країни за останні п'ять років, виховання дітей та вибори.

1702
12.04.2019
Любомир Кузьмяк

Інтерв'ю Любомира Кузьмяка із Петром Русаком, знаменитим бомбардиром франківського Прикарпаття, якого запрошували у київське Динамо 90-х.

905
08.04.2019
Володимир Павлів

Характерною ознакою українських виборів західні спостерігачі вже давно визнали їхню непередбачуваність: “Ніколи наперед невідомо, хто переможе”.

379 1
05.04.2019

Найбагатшому депутату з “Об’єднання “Самопоміч” банк пробачив 12 мільйонів гривень кредиту.

1473
27.03.2019
"Антикорупційна платформа"

Експерти "Антикорупційної платформи" неодноразово розповідали, як в останні дні року розпорядники коштів активно витрачають залишкові кошти на рахунках без проведення тендерів. 

708 1
23.03.2019

Працює фірма «ШБУ-77», яку пов’язують з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

13663 4

Політика розкриває себе повноцінно в дихотомії — свій чи чужий: свій зі своїм метаболізмом; чужий — з іншородним.

153

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

449

Поліцаї нарешті почали щось шукати… Гадаєте: знайдуть?

1197 3

Відчуття наближення певного зриву цивілізаційного відбулось доволі непомітно.

386 2
15.04.2019

Нещодавно над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС було виявлено таємничий літаючий об'єкт.

281
12.04.2019

Вперше в історії астрономам вдалося отримати чітке зображення чорної діри.

194
05.04.2019

У США користувачі соцмереж виклали кадри з відеореєстраторів, де видно, як величезна блакитна куля, пролітаючи, згорає в атмосфері.

359
02.04.2019

Для цього потрібно помолитися в певний час і бути щирим у своїх проханнях.

1030 1
18.03.2019

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

850
05.04.2019

Якось садівник звернувся до письменника...

395
18.04.2019

17 квітня до Івано-Франківська привезли бюлетені для голосування у другому турі на виборах президента України.

682
17.04.2019

Алеї зі слив Пісарді вже зацвіли на вулиці Лесі Українки та поблизу обласної філармонії.

2135
16.04.2019

Менше аніж за два тижні українці святкуватимуть одне з найвеличніших християнських свят року — Великдень.

1037
16.04.2019

З початку року прикарпатські батьки найчастіше називали своїх дітей такими іменами, як...

2702