агенція новин

Конфлікт за ліси: на Прикарпатті не можуть розширити межі національних природних парків

Сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференція представників проекту «Збереження карпатських пралісів» та Національного природного парку «Гуцульщина».

Вони розповіли про ситуацію, яка склалася в Івано-Франківській області з виконанням Указу Президента «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду» та міжнародних зобов’язань щодо сталого розвитку Карпат, інформує Фіртка.

За словами представника українського товариства охорони птахів, керівник проекту «Збереження карпатських пралісів» Василя Мочана, ще 15 листопада минулого року на нараді у голови Івано-Франківської ОДА отримали завдання розширити національні парки і першим став Національний природний парк "Гуцульщина".

Проте, вже рік не можуть знайти мову з лісівниками, адже ті відмовляються передати 5 тисяч гектарів Верховинських лісів до парку.

"Ці території, які ми пропонуємо передати до парку відіграють важливу природну та екологічну функцію. Чому прикарпатські лісівники відмовляються передати території - невідомо. Більше того, не можу сказати, що ці території є економічно вигідними. Ці ліси знаходяться на висоті понад 1100 метрів - там рубка заборонена, більше того, немає створеної інфраструктури до ведення лісового господарства  адже, щоб проводити там рубку потрібно прокласти туди дорогу, а це дуже затратна справа, бо територія високогір'я", - наголошує Василь Мочан.

Наразі за словами учасників прес-конференції, в Івано-Франквській області є найбільше проблем зі збереженням Карпатських лісів.

Керівник проекту «Збереження карпатських пралісів» Ольга Яремченко зазначає, що природоохоронці не мають підтримки від обласної ради.

"Ми не рухаємось вперед, ми уже п'ять місяців топчемось на одному місці. Ми пропонуємо розширити нацпарки області до 39 тисяч гектарів. Проте наразі, ми не маємо підтримки з боку обласної влади. На території області ми маємо безпрецедентний випадок руйнування Нацпарку "Гуцульщина", коли поза законом територію парку передають лісгоспам, а керівництво області просто за цим спостерігає. Хочу наголосити, що ми не проти розвитку лісової сфери, але ми за збереження лісів та раціональне їх використання", - акцентує Ольга Яремченко.

За словами В.Мочана, з липня лісівники відмовляються від зустрічей та розмов.

В.о. директора НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак наголошує, що на даний час голова Пістинської сільської ради зазіхає на території парку і зокрема включив до незаконного генплану понад 600 гектарів парку.

Вже у червні цього року сільський голова на сесії приймає рішення про припинення роботи парку "Гуцульщина" та передачу рекреаційної території Кутському лісгоспу. Наразі рішення Пістенської сільської ради оскаржується в суді.

Петро Іванишин депутат Косівської районної ради під час прес-конференції зазначив, що сьогодні керівництво парку робить все, щоб зруйнувати парк.

«Я вважаю, що національний парк сьогодні є лісозаготівельною фірмою. Крім того, всі гроші, які надаються на розвиток парку осідають у кишенях дирекції парку», - відзначив депутат.

Він також додав, що на території парку, де сьогодні гніздиться чорний лелека, передбачена масова вирубка лісу під виглядом санітарної. 

У свою чергу директор парку всі звинувачення відкидає.

Натомість, представник Кутського лісгоспу Петро Птіхтяк налогошує, що лісівники також дбають про збереження екосистем. Він додав, що у парку під видом санітарної рубки рубаю чисту деревину. Крім того, в парку зафіксовано суцільну рубку понад 10 гектарів землі, на місці якої працівники парку навіть не посадили саджанці.

До єдиної думки учасники перемовин так і не дійшли. Тому процес розподілу земель триває.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


08.11.2018 497 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
13.11.2018

Герой 17-го туру у Першій лізі за версією ПФЛ Богдан Оринчак поділився своїми враженнями від перемоги над "Інгульцем", а також прояснив ситуацію з травмованими Худоб'яком та Боришкевичем.

378
07.11.2018

Він дуже хотів сина. Пішов на війну, коли дружина носила під серцем дитя, але не судилося… Роман Грицик на фронті пробув менше місяця. Чоловік загинув в Іловайському котлі.

694
06.11.2018
Людмила Стражник

Прикарпаття — територія з розвинутою економікою, значним інвестиційним та агропромисловим потенціалом. Про це ведемо мову з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Олегом Гончаруком.

467 1
04.11.2018

Ця історія починається РІВНО за 20 років перед тим, як вона почнеться. Те, що трапилося вночі 1 листопада року 1918-го, насправді почалось увечері 31 жовтня року 1898-го.

410
28.10.2018

Віталій Жилак – співзасновник e-Com, маркетолог, керівник ГО «Освіта для нас». Займається просуванням різних проектів, надаючи перевагу інформаційно-просвітницьким, спеціалізується на копірайтингу та стратегічному маркетингу.

1623
24.10.2018

Чому етикет відіграє таку важливу роль та кого чекають у “Школі етикету” розповіла засновниця школи краси "Ювента", експерт з етикету, стилю і краси, один із тренерів на шоу "Від пацанки до панянки" Тетяна Терсенова-Заводовська.

3536 3

1 листопада 1918 року в порту міста Пула – головній базі австро-угорських військово-морських сил – два італійських інженера-терориста потопили військовий корабель «Viribus Unitis» і ще одне менше судно під назвою «Wien».

155

Порівняння та аналіз законопроекту № 9140 в деталях.  Так щоб зрозумів кожний. 

1089

Чотири роки тому за нього проголосувала перелякана дезорієнтована більшість, якій він здавався настільки добродушним і поміркованим, що навіть путін посоромиться воювати з ним. Нині більшість прагне помсти і розправ. Порошенко все ще впливає на армію,

1183

На ватному ворожому  каналі Ваннюс, що віднедавна де-юре перестав належати Мураєву і перейшов до Медведчука з Портновим, цим горе-юристам, відбулися цікаві кадрові ротації.

950
09.11.2018

Мешканці Канади спостерігали в небі непізнаний літаючий об'єкт, який вдалося зафіксувати на відео.

197 1
06.11.2018

Попри скепсис їх колег, вчені з Гарварду називають свою гіпотезу «чисто науковою» та не стверджують, що саме так і є насправді.

221
05.11.2018

В Ізраїлі збулося третє пророцтво з Біблії, яке нібито попереджає про наближення Апокаліпсису.

612
16.10.2018

Україна як ніколи близька до створення Єдиної помісної церкви.

429
07.10.2018

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло?

702
05.11.2018

Одного разу Садівник прийшов у свій сад і виявив, що всі його квіти, дерева і чагарники вмирають.

260
12.11.2018

Шостий тиждень 19 сезону «Битви екстрасенсів» став поворотним для всіх ясновидців.

1192
12.11.2018

Дністер впродовж багатьох тисячоліть відігравав роль основної транспортної артерії, що зв’язувала Прикарпаття і пониззя з Балканами.

78
12.11.2018

На прослуховуваннях чоловік прийшов з піснею “Соколята” і отримав чотири “так” від суддів проекту.

671
12.11.2018

Марш Слави героїв до річниці заснування Карпатської Січі прокрокував вулицями міста.

2195