Компанія Ахметова відмовляється приймати вугілля з західноукраїнських шахт

 

/data/blog/96864/2b7ac61434b43e2848aef06583dd222b.jpg

 

Енергохолдинг "ДТЕК" Ріната Ахметова, всупереч раніше досягнутим домовленостям, від 14 січня відмовляється приймати вагони з вугіллям, видобутим на державних шахтах Львівсько-Волинського басейну, повідомила прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

 

"З 14 січня 2016 року без попереднього офіційного повідомлення компанія "ДТЕК" (ТЕС ПАТ "ДТЕК Західенерго") відмовляється приймати вагони з вугіллям, видобутим на державних шахтах регіону і адресованим у відповідній автоматизованій системі ПАТ "Укрзалізниця". Таким чином державні вуглевидобувні підприємства Львівсько-Волинського басейну недоотримують значну суму грошових коштів від реалізації для виплати заробітної плати шахтарям", - зазначено в повідомленні.

 

У Міненерговугілля заявляють, що перед цим, згідно з досягнутими з ДТЕК домовленостями, енергохолдинг з жовтня 2015 року приймав на "Західенерго" вугілля марки "Г" з держшахт Львівсько-Волинського басейну і відвантажував вугілля власного видобутку марки "А" на Зміївську ТЕС держпідприємства "Центренерго".

 

Однак, як повідомила Львівська ОДА, Бурштинська теплова електростанція (ПАТ "ДТЕК Західенерго", Івано-Франківська область) з 14 січня відмовляється від постачань "Львіввугілля".

 

Міненерговугілля оцінює місячні постачання вугілля з шахт Львівсько-Волинського басейну у 80 тисяч тонн. При цьому транспортування цього вугілля для спалювання його на державній Вуглегірській ТЕС (Донецька область) додасть ціні 200 грн/т.

 

Разом з тим у прес-службі ДТЕК повідомляють, що холдинг з листопада 2015 року провадить перемовини з держпідприємством "Центренерго", а також з Міненерговугілля "щодо виходу з критичної ситуації, що склалася у тепловій генерації та вугільній галузі".

 

"Наша принципова позиція незмінна: українська енергетика має працювати на українському вугіллі. Сьогодні більшість блоків компанії виведено в резерв", - цитує прес-служба директора з комерційної діяльності "ДТЕК Енерго" Віталія Бутенка.

 

Як уже повідомлялося, під концепцією "Українська енергетика - на українському вугіллі" в ДТЕК у першу чергу розуміють постачання вугілля з тимчасово окупованих російсько-терористичними військами окремих районів Донецької та Луганської областей. "...У нас принципова позиція: ми не готові привозити імпортне вугілля. Близько 2 млн тонн вугілля є в Луганській і Донецькій областях. Сьогодні ми робимо все, щоб перевезти це вугілля на станції", - заявляв 10 вересня генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко. Російські найманці на сході України, що діють у форматі так званих "ДНР" і "ЛНР", регулярно блокують постачання ДТЕК, виставляючи ті чи інші вимоги політичного й економічного характеру. Наприклад, у першій декаді вересня це була вимога надати їм "запчастини й дизельне паливо", начебто необхідне для обслуговування підконтрольної частини ділянок Укрзалізниці. У відповідь в ДТЕК закликали керівництво Кабміну піти на "якийсь компроміс чи розуміння" з бойовиками. "...Є питання, які можуть вирішуватися тільки на найвищому рівні - на рівні міністра, прем'єр-міністра", - підкреслював тоді Тимченко.

 

При цьому голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець, чиї активісти беруть участь у страйках та акціях протесту шахтарів Львівсько-Волинського басейну, у своїй заяві щодо даної ситуації також звинувачує Міненерго, стаючи таким чином на позицію ДТЕК.

 

newsru.ua


15.01.2016 400 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

814
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

622
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1694
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3037
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2467
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2445

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

52

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

605

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

607

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1468
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

215
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

577
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

430
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

219
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

301
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26936
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

759
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19591
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

311
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

325
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

652
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1082 1