Комфортне для життя місто: Франківськ отримав нову маркетингову стратегію

Івано-Франківськ – місто з багатовіковою історією, давніми традиціями, неординарним мистецьким життям і динамічною економікою. 

Саме тому для його успішного розвитку на сесії міської ради затвердили "Маркетингову стратегію міста", пише Фіртка.

Ключова ідея бренду: «Івано-Франківськ – комфортне для життя, затишне місто унікальної архітектури, самобутності та культурної енергії, де можна відчути смак неповторних традицій, пізнати на дотик сучасні мистецькі надбання».

"Результатом впровадження маркетингової стратегії Івано-Франківська має стати унікальний імідж міста, створення його позитивної репутації, збільшення туристичної привабливості, збереження архітектурного обличчя, залучення іноземних інвесторів, створення високооплачуваних робочих місць, формування репутації міста як високотехнологічного й прогресивного, створення комфортних умов для мешканців міста, розвиток інфраструктури, залучення кваліфікованої молоді з інших регіонів", - говорить Богдан Дмитрук, заступник начальника управління економічного та інтеграційного розвитку.

Основні іміджеві ресурси міста:

1) Географічне розташування, близькість до країн ЄС та Карпат, туристична привабливість.

2) Багата історична спадщина, пам'ятки архітектури, цікава архітектура центру міста.

3) Творче середовище для митців, відомі люди та місця, література (літератори, письменники). Станіславський феномен — наявність у місті групи письменників і художників, у творчості яких найрафінованіше були інстальовані цінності знакового списку українського постмодерного дискурсу.

4) Гостинні люди, молодь, яка прагне якісних змін, цікаві проекти, соціальні ініціативи, різноманітність активних громадських осередків, громадські простори.

5) Шанування національних і культурних традицій, аутентичні події, серії міжнародних фестивалів, міжнародний фестиваль «Свято Ковалів», гастрономічний туризм, сувеніри, тощо.

6) Підприємництво, інноваційні бізнеси, різноманітні бізнес-інкубатори, ІТ-кластер, Екокластер, індустріально-промислова зона, кваліфіковані кадри, сприятливий бізнес-клімат, якісний сервіс за доступними цінами.

7) Комфортність для проживання, компактність, зручний пішохідний центр, інфраструктура, затишне молоде місто, яке активно розвивається, місця відпочинку,
зелені зони.

8) Заклади освіти, привабливі для студентів, в яких навчається багато іноземців, міжнародні освітні проекти, високий науковий потенціал.

Проблеми іміджу міста:

1. Бренд:

- Не формалізований візуальний стиль Івано-Франківська, який вже відомий в Україні та за її межами.

- Імідж невеликого міста, де обмежені перспективи для кар'єрного росту, а тому багато людей їде з міста, в основному в країни зарубіжжя.

2. Плани, правила, нормативи:

-  Не у всіх є розуміння необхідності створення іміджу міста в принципі.

- Місто розвивається за різними векторами, суттєво не зв'язаними між собою.

3. Комунікації:

- Недостатня інформаційна політика та робота ЗМІ для ефективної промоції міста.

- У туристів відсутнє чітке уявлення про місто – розгляд міста виключно як транзиту в Карпати, думка, що у місті більше, ніж на день, немає що робити.

- Недостатня інформаційна підтримка атракцій, масштабних подій (фестивалів, ярмарок) для приваблення масового туриста.

- Недостатній рівень комунікації між владою, бізнесом та іншими зацікавленими сторонами.

4. Інфраструктура:

- Потребує вдосконалення туристична інфраструктура (транспорт, торгівля тощо).

- Недостатня кількість місць для паркування туристичних автобусів у центрі міста.

- Відсутність туристичного кластерного об'єднання.

- Неналежне збереження та втрата пам’яток архітектури.

- Відсутність чіткого плану ревіталізації архітектурно-історичної спадщини та детального опису пам'яток архітектури спричиняє хаотичну, дизгармонійну забудову міста, котра виникає в результаті браку чітко окреслених вимог. Без нормативних документів з зазначеними вимогами до інвесторів, кожна реставрація і нове будівництво в межах історичної забудови Івано-Франківська будуть окреслені суб’єктивними та "розмитими" поняттями архітектурної естетики.


Читайте також:

Три франківські школи отримали імена героїв

В обласному центрі розпочалася сесія Івано-Франківської міськради (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)


16.08.2019 1360
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1251
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2124
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2179
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6574 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2465 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

355

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1160

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1296

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1419
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

292
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

595
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2074
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

21
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26525
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

562
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10475 1
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

549
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

415
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

555
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

632
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1600