агенція новин

Комфортне для життя місто: Франківськ отримав нову маркетингову стратегію

Івано-Франківськ – місто з багатовіковою історією, давніми традиціями, неординарним мистецьким життям і динамічною економікою. 

Саме тому для його успішного розвитку на сесії міської ради затвердили "Маркетингову стратегію міста", пише Фіртка.

Ключова ідея бренду: «Івано-Франківськ – комфортне для життя, затишне місто унікальної архітектури, самобутності та культурної енергії, де можна відчути смак неповторних традицій, пізнати на дотик сучасні мистецькі надбання».

"Результатом впровадження маркетингової стратегії Івано-Франківська має стати унікальний імідж міста, створення його позитивної репутації, збільшення туристичної привабливості, збереження архітектурного обличчя, залучення іноземних інвесторів, створення високооплачуваних робочих місць, формування репутації міста як високотехнологічного й прогресивного, створення комфортних умов для мешканців міста, розвиток інфраструктури, залучення кваліфікованої молоді з інших регіонів", - говорить Богдан Дмитрук, заступник начальника управління економічного та інтеграційного розвитку.

Основні іміджеві ресурси міста:

1) Географічне розташування, близькість до країн ЄС та Карпат, туристична привабливість.

2) Багата історична спадщина, пам'ятки архітектури, цікава архітектура центру міста.

3) Творче середовище для митців, відомі люди та місця, література (літератори, письменники). Станіславський феномен — наявність у місті групи письменників і художників, у творчості яких найрафінованіше були інстальовані цінності знакового списку українського постмодерного дискурсу.

4) Гостинні люди, молодь, яка прагне якісних змін, цікаві проекти, соціальні ініціативи, різноманітність активних громадських осередків, громадські простори.

5) Шанування національних і культурних традицій, аутентичні події, серії міжнародних фестивалів, міжнародний фестиваль «Свято Ковалів», гастрономічний туризм, сувеніри, тощо.

6) Підприємництво, інноваційні бізнеси, різноманітні бізнес-інкубатори, ІТ-кластер, Екокластер, індустріально-промислова зона, кваліфіковані кадри, сприятливий бізнес-клімат, якісний сервіс за доступними цінами.

7) Комфортність для проживання, компактність, зручний пішохідний центр, інфраструктура, затишне молоде місто, яке активно розвивається, місця відпочинку,
зелені зони.

8) Заклади освіти, привабливі для студентів, в яких навчається багато іноземців, міжнародні освітні проекти, високий науковий потенціал.

Проблеми іміджу міста:

1. Бренд:

- Не формалізований візуальний стиль Івано-Франківська, який вже відомий в Україні та за її межами.

- Імідж невеликого міста, де обмежені перспективи для кар'єрного росту, а тому багато людей їде з міста, в основному в країни зарубіжжя.

2. Плани, правила, нормативи:

-  Не у всіх є розуміння необхідності створення іміджу міста в принципі.

- Місто розвивається за різними векторами, суттєво не зв'язаними між собою.

3. Комунікації:

- Недостатня інформаційна політика та робота ЗМІ для ефективної промоції міста.

- У туристів відсутнє чітке уявлення про місто – розгляд міста виключно як транзиту в Карпати, думка, що у місті більше, ніж на день, немає що робити.

- Недостатня інформаційна підтримка атракцій, масштабних подій (фестивалів, ярмарок) для приваблення масового туриста.

- Недостатній рівень комунікації між владою, бізнесом та іншими зацікавленими сторонами.

4. Інфраструктура:

- Потребує вдосконалення туристична інфраструктура (транспорт, торгівля тощо).

- Недостатня кількість місць для паркування туристичних автобусів у центрі міста.

- Відсутність туристичного кластерного об'єднання.

- Неналежне збереження та втрата пам’яток архітектури.

- Відсутність чіткого плану ревіталізації архітектурно-історичної спадщини та детального опису пам'яток архітектури спричиняє хаотичну, дизгармонійну забудову міста, котра виникає в результаті браку чітко окреслених вимог. Без нормативних документів з зазначеними вимогами до інвесторів, кожна реставрація і нове будівництво в межах історичної забудови Івано-Франківська будуть окреслені суб’єктивними та "розмитими" поняттями архітектурної естетики.


Читайте також:

Три франківські школи отримали імена героїв

В обласному центрі розпочалася сесія Івано-Франківської міськради (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


16.08.2019 699
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

909
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

493
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

4898 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

825 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1410
08.09.2019
Олена Британська

Як зародилась ідея, про що говоритимуть та чому проведення форуму важливе не лише для Калуша, а для західної України Фіртка розпитала у одного з ініціаторів та організаторів його проведення.

1748 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

323

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1783 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

580 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2222
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

187
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

822
25.08.2019

НАСА розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки.

604
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

585
29.08.2019

Калуське єврейське кладовище продовжує бути цікавим об'єктом для наукових досліджень.них епох.

1393
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

790
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2216
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

3537
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4067 1
12.09.2019

Як видно з відео, лише вчасна реакція водія дозволила уникнути наїзду на пішохода, що могло мати надзвичайно тяжкі наслідки.

3363