Колосальна інфляційна хвиля неминуча

 

 

«Що нам зараз потрібно - так це економічний еквівалент війни. Насправді Велику депресію звела нанівець програма численних громадських витрат, більш відома під ім'ям Другої світової війни» - це Пол Кругман, нобелівський лауреат, між іншим.

 

Зауважте, під «програмою» розумний Кругман має на увазі не рузвельтівський «Новий курс», а саме війну, яка списала всі витрати і всі борги (у тому числі і того ж «Нового курсу»). Тут же Кругман нарікає на те, що іраксько-афганська «програма» явно недостатня для вирішення настільки масштабного завдання. Тобто війна потрібна світова як мінімум?



Справа зовсім не в тому, що Кругман - садист або божевільний. Справа в тому, що тоді Америка, по-перше, війну виграла. По-друге, вона стала кредитором усього світу у фінансовій і, що ще важливіше, у матеріальній формі. У результаті цієї перемоги весь світ виявився їй винен і віддавав борги золотом, в тому числі і Радянський Союз. У результаті цієї перемоги Америка зосередила у себе 70% світових золотих резервів і долар став єдиною валютою, забезпеченої золотом. Всі інші забезпечувалися доларом - Бреттон-Вудська система. І де вона тепер, ця Бреттон-Вудська система?


Ідея гнати відкриту інфляцію, знецінювати борги, які ні за яких обставин неможливо не тільки виплачувати, а й обслуговувати, вкрай популярна серед лівого крила нинішнього ліберального мейнстріму. Її, наприклад, озвучує Владислав Іноземцев, який не отримав, до речі, за це ніякої Нобелівської премії. Що несправедливо. До речі, нинішні нобелівські лауреати Сарджент і Сімс отримали премію саме за дослідження того, до яких наслідків призводить те, до чого закликає Кругман і Іноземцев. Дослідження це насправді свідчить виключно про шизофренію, навіть не в Нобелівському комітеті, а в мейнстрімній економічній науці.

Насправді ідея-то проста як млинець: якщо вже так пощастило, що держави взяли на себе всі зобов'язання і ризики корпоративних банкрутів, а держави-то мають можливість друкувати гроші, - треба просто надрукувати гроші і знецінити борги. «І спокійно йти далі», як зауважив наш Владислав Іноземцев.

 

Спокійно - не вийде. «Товариші не розуміють», що така інфляція, яка необхідна, щоб списати ТАКІ борги, це - щоб не вдаватися в подробиці - завжди зміна влади. А як же тоді Америка часів «першої програми Кругмана», тобто Другої світової? Ані інфляції, ані зміни влади? Проблема в тому, що війну почала не Америка, Америка їй покористувалася. Війну почала Німеччина. А там якраз ось все було «по повній програмі».

 

Справа в тому, що сьогодні Америка і вся афільована з нею глобальна система знаходиться зовсім не в тій фазі розвитку, в якій вони окремо знаходилися в 30-ті.

 

Не треба плутати системну кризу з циклічною. Звідси, до речі, і ця сама шизофренія системної економічної думки: зсередини системи системну кризу побачити неможливо. Вона просто знаходиться за рамками припущень.

Колосальна інфляційна хвиля неминуча, оскільки більше нічого вони зробити з цим не можуть. Це вже очевидно по поточній економічній політиці. Це і буде, по всій видимості, форма переходу з економічної кризи в соціально-політичну. І те, що Кругман згадав про світову війну, це дуже важливо почути. Бо Кругман не стільки учений, скільки публіцист, і чує те, що не може довести. Так що здогадайтеся, як буде називатися шоста (чи там восьма) програма монетарного пом'якшення?



Михайло Лєонтьєв

Джерело: odnako.org 


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1097
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2463
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2126
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6435 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

233
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2021
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

519
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10423 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7962
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

503
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

365
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

516
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536