агенція новин

Коломийщину відвідали американські українці

 

Американські українці – яскравий приклад любові до рідної землі та мови. Люди, які багато років тому назад виїхати за межі України, продовжують перейматися справами Батьківщини та вносити свою лепту у розвиток національної культури. Подружжя Віри та Юрія Наконечних, які мешкають у місті Філадельфія, що на східному побережжі США у штаті Пенсильванія, - можна, без перебільшень, віднести до когорти справжніх патріотів рідної землі.
 
Пані Віра – американка українського походження з 80-х років минулого століття займається реконструкцією українського народного вбрання, зокрема традиційних головних уборів, в діаспорі. Вона вишиває, створює прикраси з бісеру, робить гуцульські кептарі, реконструює сердаки. Не тільки сама цим займається, а й навчає інших – викладає в Студійному осередку української культури при Менор Коледжі. А щороку, приїжджаючи в Україну, вона завзято збирає інформацію про минувшину. Її чоловік – пан Юрій, виходець з передмістя Тернополя, багатолітній член Спілки української Молоді. Починаючи з 1992 року, керує україномовною радіопередачею у Філадельфії та є засновником програми «Українська книга – Україні».  За 20 років своєї громадської праці він зібрав та подарував майже 14 тисяч книг багатьом національним школам, бібліотекам, установам, Товариствам, осередкам, як Східної, так і Західної  України. Коломийщина не стала виключенням: пан Наконечний зробив чудовий подарунок для справжніх поціновувачів друкованих видань – виславши до писанкового міста понад сто україномовних книг. Презент уже вкотре отримала бібліотека Національного музею Гуцульщини та Покуття ім.. Й. Кобринського. Як розповідає директор музею Мирослава Ткачук, надіслані книги, які коломийці отримали у передріздвяні дні, стали приємною несподіванкою та викликали ще більше бажання поспілкуватися з прекрасною родиною українських еміґрантів. Цього разу музейна бібліотека отримала 37 книг, серед яких були такі цінні видання, як «Археологія України» Ярослава Пастернака, «Історія України» Наталії Полонської-Василенко, «Невигадане» Анатолія Галана, «На поклик рідної землі» Є. Скоцка та чимало інших.

Юрій Наконечний займається благородною справою, повертаючи українську книгу Україні. Він подарував різним містам країни літературу, яка відкриває нам нашу правду. Є чимало книг періоду ІІ Світової війни, особливо про повстанський рух в Україні та за її межами і про діяння людей, які провадили національну боротьбу, - розповіла директор Національного музею Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського Мирослава Ткачук.

Першого лютого американські українці потішили своїм приїздом коломийську інтелігенцію, завітавши до стін Національного музею Гуцульщини та Покуття ім.. Й. Кобринського. Зустрітися та поспілкуватися з подружжям патріотів прийшло багато коломийців, серед яких такі поважні гості, як заступник райдержадміністрації Леся Білищак та начальник відділу культури та туризму міської ради Уляна Мандрусяк. Зустріч тривала у формі невимушеної бесіди, під час якої родина Наконечних розповіла про своє життя за кордоном та поділилася думкою про хід справ в Україні. На американському континенті подружжя активно займається суспільно-громадською діяльністю, пропагуючи українську культури. Пан Юрій стверджує, що американський уряд дає цьому добрий поштовх.
 Розумієте, Америка – це країна еміґрантів, тому їхній уряд вважає, чим більше культурних осередків буде на їхній території, тим кращими громадянами США стануть ці люди. До проголошення незалежності України ми не мали можливості відвідувати рідну землю. Зате тепер ми щороку відвідуємо Батьківщину, щоб отримати наснагу та набратися енергетики рідної землі. Коли бачу цікаві україномовні книги, то одразу беру їх до своєї колекції, щоб потім вислати до України. Я вважаю, що теперішній молоді не вистачає розуміння власної історії та культури. Тому її необхідно вступати до різних Товариств та організацій, щоб віднайти власне коріння. Тільки тоді молоді люди усвідомлять своє походження, - ділиться думкою Юрій Наконечний.
 
Гість багато розповів про книги, які пересилає в Україну, - регіональні збірники Бережанщини, Городенківщини, Коломийщини, Збруківщини та чимало інших. Усі присутні мали бажання поспілкуватися особисто з подружжям Наконечних, які займаються безперечно доброчинною справою. Попереду в них чимало планів, зокрема пані Віра готується до персональної виставки головних уборів в музеї Чикаго. Українські емігранти пообіцяли знову відвідати писанкове місто та надалі поповнювати бібліотечні фонди України.

 

Коломийські Вісти

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


05.02.2012 144 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

156
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

496 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

700
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

727
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

424
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

1065

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

236

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

375

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

569

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

514
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

667
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34474
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

1012
16.06.2019

День Святої Трійці - одне із головних християнських свят. Воно відзначається на 50-й день після Великодня, у 2019 році свято випадає на 16 червня.

302
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

870 1
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

581 1
17.06.2019

Депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк одружився.

1516 1
16.06.2019

Сім'я мамонтів скоро в повному складі з'явиться в селі Підгір'ї - двоє менших вже на полі, мама з татом ж ще в процесі.

2026
15.06.2019

Появу Петра Порошенка вітали практично всі присутні на фестивалі, а їх до того часу назбиралось кілька тисяч.

2172 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2434