Коли не вдовільняють боги, проти них зрушують Ахерон

 

Криза в Україні набирає обертів і безумовно буде тотальною.

 

Вона дедалі більше охоплюватиме всі сфери індивідуального, родинного й суспільного буття. Віднині, хто говоритиме вам лише про економіку і про спроби подолання кризи лише економічними важелями — є вашим ворогом.

 

Ця криза веде до розкладання суспільства. І це добре. Бо розпадається суспільство, витворене радянсько-колоніальним режимом і відповідно веде до ліквідації сьогоднішнього істеблішменту, сформованого за принципом посткомуністичного політико-ідеологічного відбору. Саме ці якості і зумовлюють її невисокий інтелект, релятивну мораль та нездатність до вирішення сьогоденних проблем.

 

Безумовно, питання кризи є питанням сьогоднішньої системи. Властивістю цієї системи є олігархія — така якість, за якою фактичну владу утримує певна, не дуже чисельна група осіб, пов'язана між собою корпоративними зв'язками. Особливістю української олігархії є її зрощення між плутократією та бюрократією. І як система з власною метою, вона ставить себе над державою. Головною її властивістю є те, що вона керується власними зацікавленнями, а не потребами суспільства.

 

Тому поділ влад на законодавчу, виконавчу та судову є фікцією, оскільки вплив на прийняття рішень в цих гілках влади мають представники олігархічної політичної системи.

 

У вдоволенні своїх егоїстичних прагнень є те, що олігархія має цілковито демократичну природу: пріоритет прав людини над правами спільнот, безвідносність до етичної та правової поведінки людини, абсолютизації свободи без обов'язків. І це вводить в оману пересічного українця.

 

Але на сьогодні ця політична система, своїй олігархічній якості та природі, становить для України підвищену небезпеку.

 

Першочерговим завданням, яке стоїть перед суспільством, є розв'язання олігархії.

 

Сьогоднішня влада сама по собі олігархію не розв'яже. Але влада, як система, може бути розв'язана сама по собі, оскільки в силу своїх розбіжностей не може забезпечити ані цілеспрямованості в державотворенні, ані соціального спокою в Україні.

 

Якщо хтось зауважить, що ця теза не є демократичною, то я нагадаю, що українці століттями боролися не за олігархію чи демократію, а за власну державу. Тож вони мають пряме і безпосереднє право формувати державу за своїми звичаями та вподобаннями.

 

Для розв'язання олігархії, тобто прийняття політичною системою українських національних пріоритетів, а також їх домінування над корпоративними зацікавленнями, необхідна воля, цілеспрямованість, організованість — цього нема у влади, це є у народу.

 

І це справа найближчого часу.

 

Сергій Чаплигін

 


12.08.2011 Сергій Чаплигін 1422 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6520 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

391
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

538
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

615
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1568