Колекціонування

 

/data/blog/67206/183c40de95168d92574e743a72597d7d.jpg

 

Часто, під час святкувань, між старшими людьми часто зав'язується розмова про те, як у дитинстві вони щось колекціонували. З усмішкою на обличчі хтось згадує про свою колекцію вкладишів від жувальних гумок, інший - про колись дорогі серцю наклейки.

Колекціонування-це досить цікаве хобі, навіть з якимось спортивним відтінком, людина в деяких випадках прагне будь-що заволодіти якоюсь річчю, якої немає в її збірці. Нерідко це захоплення приносить користь, а частенько воно може стати не тільки розвагою та хобі, а й непоганим засобом заробітку. Відомо багато випадків, коли колекціонер за великі гроші продавав своє надбання, яке колись дістав за безцінь. Однак колекціонуючи щось, потрібно завжди бути уважним та обережним – замість рідкісного екземпляра шахраї запросто можуть підсунути підробку.

Перевагою саме цього захоплення є його поширеність у всьому світі. Погодьтеся, так значно легше знайти однодумців, з якими можна буде обговорити новинки своїх колекцій, поділитися знаннями або навіть обмінятися деякими екземплярами. Також цікаво познайомитися з людьми, колекції яких є ну дуже вже неординарними. Наприклад, з колекціонерами пачок від цигарок, автографів, альбомів, афоризмів, брошур, віял, газет, глобусів, грошей, дзвіночків, дерев, змій, зошитів, кактусів, каміння, ключів, кнопок, фотографій, зіпсованих батарейок, кришечок від пива, прапорців, мил з готелів, цукру у стіках, кружок з назвами різних країн, іграшок з "кіндерів", жетонів з метро, підков, перунових стріл, ситуацій, вражень, машинок, мінералів, засушених рослин (гербарії), садових гномів, пам'ятників (як мініатюрних, так і справжніх). А ще з радянських часів збереглися традиції колекціонування наклейок, сірникових коробок, фольгових кришечок від кефіру та молока, марок, листівок, обгорток від шоколаду і цукерок, календариків та плакатів. Колись серед знаті було престижним мати свою колекцію, тож вони збирали старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. Колекціонування подібних предметів забирало чимало коштів – кожен предмет міг коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Можливо, вам здається, що це по дитячому, чи уже не в моді. Тоді я мушу вас розчарувати - ні, це не так. Навіть зірки кіно та естради люблять колекціонувати. Наприклад, відомий англійський співак Елтон Джон. У британського співака химерне та мирне хобі – колекціонування іграшкових песиків.

Колекціонувати можна все: від етикеток до автомобілів «Бентлі» останніх моделей.Предметами колекцій заможних людей стають старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. На колекціонування подібних предметів йде чимало коштів – кожен предмет може коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Але можна колекціонувати щось не настільки дороге, наприклад, незвичайні пляшки, банки, пробки, упаковки . Таким чином, частиною колекції може стати будь-який предмет – все залежить від інтересів і переваг колекціонера, а також від його фінансових можливостей.

Колекціонування предметів певного виду часто навіть має власну назву. Наприклад, з дитинства всім знайоме колекціонування поштових марок називається філателією , а колекціонування монет -нумізматикою. Збирання орденів, медалей і значків називається фалеристикою, збирання аудіозаписів – філофоніей. Навіть збирання обгорток від морозива також має власну назву – гелатофілія.

У рамках кожного виду колекціонування можуть виділятися і свої підвиди. Наприклад, можна збирати марки або монети тільки однієї країни, тільки ювілейні або рідкісні, тільки певного періоду. В інших випадках колекціонери збирають не просто однорідні предмети, а до того ж об’єднані якоюсь загальною ідеєю: певного кольору, форми і т.д.

Правила колекціонування

Щоб колекціонування приносило радість і задоволення, а колекція захоплювала свого власника, необхідно пам’ятати про деякі важливі правила.

По-перше, в колекції повинні бути однорідні предмети, об’єднані за певною ознакою. Тому пара фантиків від цукерок і три календарика в ящику столу – це не колекція, це – сміття.

По-друге, всі предмети колекції повинні бути систематизовані, їх не можна просто звалити в купу. Для марок є спеціальні альбоми, листівки можна зберігати в конвертах або папках. Для фігурок, статуеток, моделей вже потрібно виділити цілу полицю, шафу.

Рекомендується вести реєстр колекції , тобто записувати в спеціальний зошит або електронний файл найменування та номер предмета, його розташування. Можна також зробити позначки щодо часу і місця придбання предмета, його цінності.

Слід вивчити і дотримуватися правил зберігання предметів своєї колекції. Наприклад, марки не можна брати руками або класти просто на стіл – так вони дуже швидко прийдуть в непридатність. Для марок є спеціальні щипці, а класти їх рекомендується на чистий аркуш білого паперу, щоб звести можливість забруднення до мінімуму.

Чому колекціонування таке популярне?

Відповідь на це питання, швидше за все, криється в самій психології людини. Колекціонування, як один з видів хобі, дає людині можливість розважитися, розслабитися, урізноманітнити своє повсякденне життя. Але колекціонування – це ще й приємні спогади, пов’язані з тим чи іншим предметом, радість володіння бажаною і часто рідкісною річчю.

Колекціонуючи різні предмети, будь то старовинні вази або CD-диски, людина відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. Найчастіше колекціонери стають великими експертами в своїй галузі. Пристрасний нумізмат розповість про способи карбування монет в різні історичні епохи, з легкістю розрізнить сантими, песо, крони і т.д. А колекціонер вин напевно багато розповість про особливості вирощування й обробки виноградної сировини, про тривалість витримки вин.

 

Колекціонуйте те, на що у Вас вистачає грошей. Знайдіть свою тему і вперед!

 

 

Валентина Кістерьова,

школа професійної журналістики


Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739