агенція новин

Колекціонування

 

/data/blog/67206/183c40de95168d92574e743a72597d7d.jpg

 

Часто, під час святкувань, між старшими людьми часто зав'язується розмова про те, як у дитинстві вони щось колекціонували. З усмішкою на обличчі хтось згадує про свою колекцію вкладишів від жувальних гумок, інший - про колись дорогі серцю наклейки.

Колекціонування-це досить цікаве хобі, навіть з якимось спортивним відтінком, людина в деяких випадках прагне будь-що заволодіти якоюсь річчю, якої немає в її збірці. Нерідко це захоплення приносить користь, а частенько воно може стати не тільки розвагою та хобі, а й непоганим засобом заробітку. Відомо багато випадків, коли колекціонер за великі гроші продавав своє надбання, яке колись дістав за безцінь. Однак колекціонуючи щось, потрібно завжди бути уважним та обережним – замість рідкісного екземпляра шахраї запросто можуть підсунути підробку.

Перевагою саме цього захоплення є його поширеність у всьому світі. Погодьтеся, так значно легше знайти однодумців, з якими можна буде обговорити новинки своїх колекцій, поділитися знаннями або навіть обмінятися деякими екземплярами. Також цікаво познайомитися з людьми, колекції яких є ну дуже вже неординарними. Наприклад, з колекціонерами пачок від цигарок, автографів, альбомів, афоризмів, брошур, віял, газет, глобусів, грошей, дзвіночків, дерев, змій, зошитів, кактусів, каміння, ключів, кнопок, фотографій, зіпсованих батарейок, кришечок від пива, прапорців, мил з готелів, цукру у стіках, кружок з назвами різних країн, іграшок з "кіндерів", жетонів з метро, підков, перунових стріл, ситуацій, вражень, машинок, мінералів, засушених рослин (гербарії), садових гномів, пам'ятників (як мініатюрних, так і справжніх). А ще з радянських часів збереглися традиції колекціонування наклейок, сірникових коробок, фольгових кришечок від кефіру та молока, марок, листівок, обгорток від шоколаду і цукерок, календариків та плакатів. Колись серед знаті було престижним мати свою колекцію, тож вони збирали старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. Колекціонування подібних предметів забирало чимало коштів – кожен предмет міг коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Можливо, вам здається, що це по дитячому, чи уже не в моді. Тоді я мушу вас розчарувати - ні, це не так. Навіть зірки кіно та естради люблять колекціонувати. Наприклад, відомий англійський співак Елтон Джон. У британського співака химерне та мирне хобі – колекціонування іграшкових песиків.

Колекціонувати можна все: від етикеток до автомобілів «Бентлі» останніх моделей.Предметами колекцій заможних людей стають старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. На колекціонування подібних предметів йде чимало коштів – кожен предмет може коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Але можна колекціонувати щось не настільки дороге, наприклад, незвичайні пляшки, банки, пробки, упаковки . Таким чином, частиною колекції може стати будь-який предмет – все залежить від інтересів і переваг колекціонера, а також від його фінансових можливостей.

Колекціонування предметів певного виду часто навіть має власну назву. Наприклад, з дитинства всім знайоме колекціонування поштових марок називається філателією , а колекціонування монет -нумізматикою. Збирання орденів, медалей і значків називається фалеристикою, збирання аудіозаписів – філофоніей. Навіть збирання обгорток від морозива також має власну назву – гелатофілія.

У рамках кожного виду колекціонування можуть виділятися і свої підвиди. Наприклад, можна збирати марки або монети тільки однієї країни, тільки ювілейні або рідкісні, тільки певного періоду. В інших випадках колекціонери збирають не просто однорідні предмети, а до того ж об’єднані якоюсь загальною ідеєю: певного кольору, форми і т.д.

Правила колекціонування

Щоб колекціонування приносило радість і задоволення, а колекція захоплювала свого власника, необхідно пам’ятати про деякі важливі правила.

По-перше, в колекції повинні бути однорідні предмети, об’єднані за певною ознакою. Тому пара фантиків від цукерок і три календарика в ящику столу – це не колекція, це – сміття.

По-друге, всі предмети колекції повинні бути систематизовані, їх не можна просто звалити в купу. Для марок є спеціальні альбоми, листівки можна зберігати в конвертах або папках. Для фігурок, статуеток, моделей вже потрібно виділити цілу полицю, шафу.

Рекомендується вести реєстр колекції , тобто записувати в спеціальний зошит або електронний файл найменування та номер предмета, його розташування. Можна також зробити позначки щодо часу і місця придбання предмета, його цінності.

Слід вивчити і дотримуватися правил зберігання предметів своєї колекції. Наприклад, марки не можна брати руками або класти просто на стіл – так вони дуже швидко прийдуть в непридатність. Для марок є спеціальні щипці, а класти їх рекомендується на чистий аркуш білого паперу, щоб звести можливість забруднення до мінімуму.

Чому колекціонування таке популярне?

Відповідь на це питання, швидше за все, криється в самій психології людини. Колекціонування, як один з видів хобі, дає людині можливість розважитися, розслабитися, урізноманітнити своє повсякденне життя. Але колекціонування – це ще й приємні спогади, пов’язані з тим чи іншим предметом, радість володіння бажаною і часто рідкісною річчю.

Колекціонуючи різні предмети, будь то старовинні вази або CD-диски, людина відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. Найчастіше колекціонери стають великими експертами в своїй галузі. Пристрасний нумізмат розповість про способи карбування монет в різні історичні епохи, з легкістю розрізнить сантими, песо, крони і т.д. А колекціонер вин напевно багато розповість про особливості вирощування й обробки виноградної сировини, про тривалість витримки вин.

 

Колекціонуйте те, на що у Вас вистачає грошей. Знайдіть свою тему і вперед!

 

 

Валентина Кістерьова,

школа професійної журналістики

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

20.01.2020
Григорій Войчак

До 90-х років минулого століття тодішнє підприємство „Агромаш” випускало подібні мінітрактори, однак значно гірші за технічними характеристиками та за ціною. Конвеєр зупинили через фінансові труднощі.

122
16.01.2020

Експресія та харизма - перше, що спадає на думку, коли бачиш на дорозі Volkswagen CC.

531
15.01.2020

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку.

429
15.01.2020
Юлія Ободянська

Грошова застава для кандидатів на міського голову Івано-Франківська, згідно зі змінами у Виборчому кодексі, становить трохи більше ніж...

580
14.01.2020

З плином часу Івано-Франківськ, на жаль, втрачає цінні архітектурні пам’ятки та їхні елементи. Без належного догляду нищиться ліпнина, падають карнизи, обвалюються балкони, руйнуються будинки-пам’ятки.

620
13.01.2020

У літньо-осінній частині сезону 2019/20 івано-франківське "Прикарпаття" зіграло 20 поєдинків - 19 матчів у Першій лізі та одну гру у Кубку України.

444 1

Кажуть, що людина, у своїй основі, від народження й до самої смерті залишається одночасно творінням, винаходом та інструментом створеної нею ж культури.

87

Завжди уважно ставлюсь до результатів їх досліджень. Однак днями дещо в моєму сприйнятті трансформувалось.

2169

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

1989

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

2832 1
01.01.2020

У 2020 році Україну чекають дуже серйозні зміни. Зокрема, значні зміни кадрів будуть у колі президента та на політичній арені.

1698 2
16.12.2019

У селі на Прикарпатті стаються таємничі підпали – мешканці підозрюють нечисту силу.

4958 1
09.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

2408 2
16.01.2020

Відтепер нетлінні останки святого разом з іконою перебуватимуть у соборі преображення Господнього Православної церкви України.

357
13.01.2020

12 січня в Храмі Царя Христа відбувся гала-концерт XI Міжнародного фестивалю "Коляда на Майзлях".

363
30.12.2019

Напередодні Нового року подружжя вечеряли в кафе та оцінювали рік, який вже закінчувався.

753
18.01.2020

В середмісті Івано-Франківська почали встановлювати кольорові підвісні парасольки. 

4108
18.01.2020

Якщо ви вирішили за тиждень-два до вистави придбати квиток, то можете сміливо готуватися до розчарування. На найбільш касові вистави про контрамарки треба подбати за декілька місяців наперед.

8697
17.01.2020

Трагедія трапилася у селі Тисів, що підпорядковане Болехівській міській раді.

32992
16.01.2020

Послуга «друг на годину» набирає популярності в українських містах, зокрема у нашому.

9819 1