агенція новин

Кого "свободівка" Савчук переконала в парламенті стати "другом Івано-Франківська"

Франківська нардепка-"свободівка" Оксана Савчук заявила про створення міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді "Друзі Івано-Франківська".

Окрім самої Савчук, яка очолила об'єднання, до лав "лобістів" Івано-Франківська долучилися лише двоє нардепів із Прикарпаття, решта його представників має доволі різну географічну та політичну належність.

Серед "друзів" – політики "старої" системи, яку часто критикували депутати-"свободівці", зокрема й Оксана Савчук.

З якою метою було створене об'єднання друзів Івано-Франківська та чому до нього вирішили приєднатися депутати з різних регіонів України, Рух ЧЕСНО поцікавився в парламентарів. 

Керівниця групи Оксана Савчук у дописі у Facebook зазначила, що до об'єднання, крім неї, увійшли ще 14 народних депутатів, і повідомила їхні імена. 

Серед нардепів у цьому списку є один-єдиний депутат із коаліційної більшості "Слуг народу", яка може давати голоси за ініціативи депутатської групи.

Сама нардепка Савчук у коментарі Руху ЧЕСНО пояснила, що об'єднала депутатів задля того, щоб інтереси Івано-Франківська було почуто у Верховній Раді. Каже, що шукала однодумців, яким подобається місто. 

"Саме тому персональний склад об'єднання є досить цікавим", – прокоментувала вона. І додала, що група є відкритою для всіх охочих до неї долучитися. 

У складі об'єднання є тільки троє нардепів із Франківщини з одинадцяти, які представляють інтереси краю у Верховній Раді, та лише один представник політичної партії правлячої більшості "Слуга народу" – мажоритарник від округу №87 Зіновій Андрійович. Імовірно, групі без "більшості" буде складно лобіювати будь-які питання у Верховній Раді. Попри це, звернення від депутатського об'єднання мають шанс бути швидше розглянутими як у парламенті, так і у правоохоронних органах чи місцевих радах. 

Серед друзів Івано-Франківська половина – представники депутатської групи "За майбутнє". Це група, у яку об'єдналися депутати-мажоритарники, котрі пройшли до Ради як самовисуванці, і чимало з них – нардепи попередніх скликань. Наприклад, Савчук підтримали колишні члени фракції БПП у Верховній Раді VIII скликання Дмитро Лубінець (округ №60, Донецька обл.), Петро Юрчишин (округ №13, Вінницька обл.), нині позафракційний Микола Люшняк (округ №166, Тернопільська обл.), Ярослав Дубневич (округ №120, Львівська обл.); екс-депутат із БПП у Вінницькій облраді Геннадій Вацак (округ №16, Вінницька обл.), а також двоє колишніх "нарфронтівців" – Ігор Гузь (округ №19, Волинська обл.) та Андрій Іванчук (округ №88, Івано-Франківська обл.). Щоправда, останній представляє Прикарпаття. 

Цікаво, що "свободівці", єдиною представницею яких у Верховній Раді IХ скликання є Оксана Савчук, неодноразово критикували попередню владу за олігархізм, навіть улаштовували мітинг проти "тарифів, олігархів та репресій" і марш "За майбутнє без олігархів". Пригадаємо, що правлячою більшістю у Верховній Раді VIIІ скликання були саме представники політичних сил "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт". 

Рух ЧЕСНО поцікавився у вінницького мажоритарника Петра Юрчишина його мотивами вступу до групи "Друзі Івано-Франківська". 

"У принципі, можливо, я це сказав, але нічого не підписав. Як народний депутат я – друг усієї України", – прокоментував Юрчишин. 

На уточнювальне запитання, чи нардеп не впевнений у тому, що вступить до цього міжфракційного об'єднання, він відповів:

"Мені подобається вся Україна, і я можу бути в будь-якій групі". 

Також додав, що члени депутатської групи "За майбутнє", до якої входить і він, у сесійній залі сидять поруч із Оксаною Савчук. 

Ще один вінницький нардеп Геннадій Вацак пояснив, що симпатизує місту та розвиває в ньому свій бізнес:

"Маю там багато друзів. Тим паче солодощі Кондитерського дому "Вацак" уже 15 років смакують франківцям. З Оксаною Савчук поряд сидимо у Верховній Раді. Така відповідь вам імпонує? Буду радий, коли франківці допомагатимуть мені вирішувати питання по Вінниччині". 

Представник Львівщини Ярослав Дубневич своє рішення вступити до цього об'єднання коментує так:

"Вважаю, що у Верховній Раді потрібно об'єднувати зусилля для обстоювання інтересів як Галичини, так і всіх областей Заходу України. Звичайно, рідною для мене є Львівщина, але Франківщина також є дуже близькою, тому спільно з друзями-депутатами разом зробимо більше".

Екс-"нарфронтівець", нардеп із Волині Ігор Гузь пояснив, що приєднався до "друзів Івано-Франківська" через особисте знайомство з мером міста Русланом Марцінківим і головою Івано-Франківської обласної ради Олександром Сичем:

"Маю хорошу історію існування в місті осередку молодіжної організації "Національний альянс" і не тільки. Тому без проблем прийняв пропозицію пані Оксани увійти до цього МФО". 

Представник депутатської групи "За майбутнє", мажоритарник із Тернопільщини Іван Чайківський підтримав Савчук по-сусідськи:

"Ми маємо низку спільних напрацювань, які неможливо вирішити поодинці. Наприклад, проблема Дністра. Свого часу багато говорили про поклади сланцевого газу на територіях наших областей. Крім того, підприємство, де я є засновником, обробляє землю на території Рогатинського району Івано-Франківщини. Зрештою, як кажуть у народі, інколи добрі сусіди рідніші за далеких родичів". 

Долучилися до об'єднання Савчук і депутати з фракції "Голос" Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська, Роман Лозинський. 

Ярослав Юрчишин пояснив Руху ЧЕСНО, що своїм вступом хоче підтримати Івано-Франківськ у здоровій конкуренції проти Львова: 

"Регіони сильні, коли міста в них конкурують. Франківськ – природний конкурент Львова. І в цій конкуренції і Львів, і Франківськ ставатимуть сильнішими". 

Він також додав, що вважає за потрібне підтримувати та популяризувати проект інноваційного центру "Промприлад", який, на його думку, є унікальним. 

Мажоритарник із Франківщини Зіновій Андрійович (округ №87, "Слуга народу") розповів Руху ЧЕСНО, що на одному з найближчих засідань Верховної Ради буде оголошено про створення ще одного депутатського об'єднання – з назвою "Прикарпаття" з однойменною назвою. За його словами, туди увійдуть народні обранці з Франківщини, а також ті, хто має стосунок до краю. 

Міжфракційне депутатське об'єднання – своєрідний координаційний майданчик народних депутатів, які об'єднуються за спільними інтересами. Такі об'єднання не мають прав депутатських фракцій (груп), що передбачені в Регламенті Верховної Ради України (ст. 60.1 ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України). 

Так, у парламенті вже зареєстровано міжфракційні депутатські об'єднання "Кіровоградщина", "Чернігівщина", "Тернопільщина", "Львівщина", "За Одещину". 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


27.09.2019 5632 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...

P 2019.09.30, 08:42

Щоб бути дрогом ІФ - треба ДБАТИ про місто. Чи можна назвати турботою - міст, що став у П'ЯТЬ разів дорожчий від тендерної вартості?!

http://firtka.if.ua/blog/view/mist-svoboda-kriminal-khto-prikishenit-shtiri-sotni-liam

Ось вам - конкретна ілюстрація "словом" і "ділом".
"Друзя" міста... Чи, може, - чиїхось бізнес-інтересів?..

Нерухомість 2019.10.02, 22:11

Молодець Савчук, Франківську потрібен гучний голос у Києві.

Франківськ значно розвинувся і є приваблив містом, хоч забудови реально защільні, можна було б трохи пригальмувати.

08.10.2019

Серед помічників народних депутатів із Франківщини є чимало тих, кому довіряли свої справи парламентарі попередніх скликань з різних політичних таборів.

1124
04.10.2019

Однією з важливих соціальних функцій мережі Facebook є можливість частково відстежити діяльність того чи іншого політика.

1734
03.10.2019

Питання щодо створення об’єднаної територіальної громади на території Яремчанської міської ради, нарешті, зрушило з місця.

2400 2
02.10.2019

Українці не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення готівкових розрахунків.

4965
25.09.2019
Марія Лутчин

«Fiat 500e» – другий автомобіль у сім’ї, або ж авто для тих, хто цінує стиль, якість,  компактність та небайдужий до навколишнього середовища.

2129
20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

2751 1

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

1188

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

3938 3

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

1595 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

4044
09.10.2019

Військовий розповів, що в Пентагоні досі не можуть визначити природу явища, яке зафіксував пілот літака.

348
08.10.2019

У ніч на 9 жовтня у північній півкулі можна спостерігати пік метеорного потоку Драконіди. Якщо погода цієї ночі буде безхмарною, в небі можна буде спостерігати десятки яскравих спалахів, інформує Укрінформ з посиланням на Meteoprog. Спостерігати ж

270 1
02.10.2019

Американське космічне агентство NASA вловило на Марсі дивні сигнали, частина з яких мала сейсмічну природу, а інші залишилися загадкою.

460
11.10.2019

Мощі перебуватимуть у Відпустовому Місці Матері Божої Ласкавої, у храмі св. Івана Хрестителя, на вул. Микитинецькій.

348
24.09.2019

Дослідження ведуться належними методами з фіксацією всієї роботи.

1375
09.10.2019

Жили поряд два сусіди. Прийшла зима, випав сніг. Перший сусід вранці вийшов з лопатою розгрібати сніг перед будинком.

178
12.10.2019

За титул «Міс Україна Всесвіт» - 2019 будуть боротися 20 українок, які пройшли відбір із тисяч заявок та двох кастингів у Києві.

5944
12.10.2019

Спортсменка з України, яка прийняла російське громадянство підтвердила: прикарпатці дійсно не люблять росіян.

6470
12.10.2019

Будівельна компанія «Спілка забудівників» на території житлового комплексу «Містечко центральне», що на вулиці Височана,18, заклала капсулу під фундамент приватної школи.

1235
11.10.2019

В Івано-Франківську трапився конфлікт між водієм автобуса та молодою дівчиною. Інцидент виник через неадекватну поведінку пасажирки.

18212 2