агенція новин

Керівники області вирішили закупити пересувні флюорографи для боротьби з туберкульозом на Прикарпатті

14 квітня на засіданні колегії обласної державної адміністрації начальник головного управління охорони здоров'я Микола Олінійчук доповідав про те, як виконується Програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках в Івано-Франківській області.

 

Зазначалося: туберкульоз є актуальною медико-соціальною проблемою не лише в Україні, а й в усьому світі. За даними ВООЗ Україна посідає 7 місце серед країн з найвищим рівнем захворюваності.


За останні 4 роки показник захворюваності на туберкульоз на Прикарпатті, за словами головного медика, знизився на 14%. Зокрема, зареєстровано 14 випадків локальних форм дитячого туберкульозу (у Тисменицькому, Коломийському районах та м. Івано-Франківську по 3 випадки, Галицькому - 2). Захворюваність на туберкульоз серед підлітків - 24,3 проти 29,9 тисяч в Україні.

За словами Миколи Олінійчука, у Богородчанському, Долинському, Калуському, Рожнятівському районах та м. Івано-Франківську програма протидії туберкульозу прийнята «із запізненням».

Обсяг фінансування п'ятирічної програми протидії захворюванню на туберкульоз в області, яка завершується у поточному році, повинен складати 4 млн. грн. Однак кошти на її реалізацію, за повідомленням доповідача, виділялись лише в Городенківському, Калуському, Косівському, Богородчанському, Надвірнянському районах, містах Яремче та Івано-Франківську. Решта районів і міст обласного значення кошти на протидію туберкульозу не виділяли.

З обласного бюджету на протитуберкульозну програму було виділено 1 740 тис. грн. За словами Миколи Олінійчука, кошти були використані на придбання туберкуліну та забезпечення роботи двох пересувних цифрових флюорографів. За 2008-2010 роки показник охоплення прикарпатців тубдіагностикою на 30% перевищує аналогічний показник в Україні (973,1 проти 697 на 1 тис. населення). Найнижчий показник у Верховинському, Снятинському районах та м. Болехові.

Микола Олінійчук стверджував, що діючі пересувні цифрові флюорографи ОФПЦ «технічно застарілі». Тому головне управління охорони здоров'я ОДА має надію на придбання двох нових пересувних флюорографів для ОФПЦ.

За останні 3 роки кошти на зміцнення матеріально-технічної бази тубустанов, понад 2 млн. грн, виділялись з бюджетних коштів. Належно організована протитуберкульозна робота в Галицькому, Городенківському, Косівському та Коломийському районах, недостатньо - у Тлумацькому, Снятинському та Тисменицькому, де високий відсоток занедбаних форм туберкульозу, «вкрай недостатнє фінансування заходів програми».

Голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, врахувавши пропозицію голови обласної ради Олександра Сича, вніс доповнення до проекту рішення з цього питання - закупити за кошти обласного бюджету два пересувні флюорографи. у 2007-2011 роках в Івано-Франківській області.

 

Зазначалося: туберкульоз є актуальною медико-соціальною проблемою не лише в Україні, а й в усьому світі. За даними ВООЗ Україна посідає 7 місце серед країн з найвищим рівнем захворюваності.

 

За останні 4 роки показник захворюваності на туберкульоз на Прикарпатті, за словами головного медика, знизився на 14%. Зокрема, зареєстровано 14 випадків локальних форм дитячого туберкульозу (у Тисменицькому, Коломийському районах та м. Івано-Франківську по 3 випадки, Галицькому - 2).

 

Захворюваність на туберкульоз серед підлітків - 24,3 проти 29,9 тисяч в Україні. За словами Миколи Олінійчука, у Богородчанському, Долинському, Калуському, Рожнятівському районах та в Івано-Франківську програма протидії туберкульозу прийнята «із запізненням».

 

Обсяг фінансування п'ятирічної програми протидії захворюванню на туберкульоз в області, яка завершується у поточному році, повинен складати 4 млн. грн. Однак кошти на її реалізацію, за повідомленням доповідача, виділялись лише в Городенківському, Калуському, Косівському, Богородчанському, Надвірнянському районах, містах Яремче та Івано-Франківську.

 

Решта районів і міст обласного значення кошти на протидію туберкульозу не виділяли. З обласного бюджету на протитуберкульозну програму було виділено 1 740 тис. грн.

 

За словами Миколи Олінійчука, кошти були використані на придбання туберкуліну та забезпечення роботи двох пересувних цифрових флюорографів. За 2008-2010 роки показник охоплення прикарпатців тубдіагностикою на 30% перевищує аналогічний показник в Україні (973,1 проти 697 на 1 тис. населення). Найнижчий показник у Верховинському, Снятинському районах та м. Болехові. Микола Олінійчук стверджував, що діючі пересувні цифрові флюорографи ОФПЦ «технічно застарілі».

 

Тому головне управління охорони здоров'я ОДА має надію на придбання двох нових пересувних флюорографів для ОФПЦ. За останні 3 роки кошти на зміцнення матеріально-технічної бази тубустанов, понад 2 млн. грн, виділялись з бюджетних коштів.

 

Належно організована протитуберкульозна робота в Галицькому, Городенківському, Косівському та Коломийському районах, недостатньо - у Тлумацькому, Снятинському та Тисменицькому, де високий відсоток занедбаних форм туберкульозу, «вкрай недостатнє фінансування заходів програми».

 

Голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, врахувавши пропозицію голови обласної ради Олександра Сича, вніс доповнення до проекту рішення з цього питання - закупити за кошти обласного бюджету два пересувні флюорографи.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


16.04.2011 71 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
21.02.2018
Ростислав Ковтун

Цілеспрямована, щира та завжди усміхнена франківчанка Тетяна Петрова стала першою за довгі роки українською могулісткою на Олімпійських іграх.

62 0
20.02.2018
Сніжана САМАНЧУК

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено. Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні

245 0
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

185 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

365 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

281 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

580 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

215 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

548 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

324 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

559 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

384 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

361 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

665 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

292 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

663 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

478 0
19.02.2018

Місцеві підкорювачі неба представили для містян виставку унікальних моделей літаків, показові польоти професіоналів.

302 0
19.02.2018

Серед тисячі готелей два готелі мережі AllaCarte Hotels & Restaurants увійшли в п‘ятірку найкращих готелей Європи 2017 року.

2204 1
19.02.2018

В даному місці вже давно заплановано відновити дитячий садок, який знаходився там раніше.

1035 1
17.02.2018

Департамент архітектури оголосив конкурс на визначення переможців ескізних проектів пам’ятника «Народному вчителю». Встановити його планують на розі вулиць Петрушевича-Франка. З відповідною ініціативою виступили міський голова Руслан Ма

239 0