агенція новин

Казки для дорослих

 

 

З тим самим захватом, з яким колись слухав на шкільному повір‘ї наївні оповідання однокласників за таємниці інтимного життя дорослих, я сприймаю нині оповіді за економіку. От Федеральна резервна система здійснює емісію в 80 млрд. доларів. Невдовзі – 240. Очікують заяви її очільника за наступну емісію: скільки? 500? Виступає – каже емісія буде необмеженою(!), по мірі необхідності. І що – це свідчення краху американської, а за нею світової економіки? Паніка? Не вгадали! Біржові індекси ростуть. На фондових ринках радісне пожвавлення.

 

Економіст, який оповідав мені за це, мав вираз обличчя третьокласника, який раптом з жахом дізнався, що хлопчики буває мають секс із хлопчиками. Мого економіста неможна вважати наївним: вже зо два роки він насміхається над загальною містичною вірою в Китайський економічний локомотив, в те, що зростання китайської економіки продовжиться і, що саме ця економіка витягне решту з кризи.

 

Виявляється, останні роки оптимізм інвесторів ґрунтувався на цифрах економічного зростання Китаю, які визначалися за методикою, геть відмінною за прийняту у ринкових демократіях. Якщо в Європі економічні покажчики визначаються за складною методою, то в Китаї дані економічної статистики нерідко беруться зі стелі кабінетів очільників КПК, так само, як це здійснювалося колись у Радянському Союзі. Проте, віра біржових акул капіталізму у чесність і прозорливість китайських комуністів до останнього часу була незворушною. Лишається загадкою, як взагалі вдавалося порівнювати капіталізацію китайських банків з американськими. В усьому світі вважається неприпустимим банківським гріхом кредитування «пов‘язаних осіб», натомість китайські банки всіляко заохочують кредитування родичів, знайомих і сусідів співробітників та керівників банківських відділень, тобто видачу кредитів, повернення яких не передбачається.

 

Фондові ринки ігнорують китайські мости, які падають, порожні новозбудовані міста та затоварені склади, вони прагнуть реляцій ЦК КПК, бо світова економіка тримається не стільки на виробництві, не стільки на фінансовій дисципліні, не на бюджетній збалансованості, але в першу чергу на оптимізмі.

 

Економічна наука з‘явилася одночасно з науковою психологією. В них приблизно однаково наукового. У кожного дилетанта, на зразок мене, є небезпечна спокуса розважати на економічні та психологічні теми. Ми, дилетанти, навіть не уявляємо, наскільки ми всього цього не розуміємо. Кожний здатен насвистіти марш Мендельсона, але нехай спробує накидати партитуру.

 

Проте, жодному дилетанту не заборониш висловлювати свій захват від процесу! Саме це я в цю мить і роблю. Найбільше мене ваблять «історії хвороб», написані адептами дазайн-аналізу (екзистенціальної психіатрії). Це оповідання, сповнені метафор, жодної устійливої термінології. Нині такими є статті провідних економістів. Нічого незрозуміло, але звучить, як музика (якщо читати вголос).

 

Колись світова економіка була подібна на просте, мов банан лібідо, нині – на підсвідомість з її сублімаціями, снами, невнятностями, сюрпризами і фрустраціями.

 

Економіка – є прагматичною і тверезою містикою, на зразок античної. Виробників, лихварів та гендлярів недостатньо для економіки, потрібні оракули та авгури – економісти, які заклинають лібідо, підтримують первісний оптимізм.

 

Економічна криза не є і не буде катастрофічною, бо всі хочуть добра. Катастрофічною була криза кінця двадцятих-тридцятих років, бо всі хотіли війни.

 

Незабаром – черговий з‘їзд ЦК КПК, який заспокоїть Лондонську фондову біржу. Женмінь Жибао стверджує, що затоварку китайських складів спричиняє відсталість технічних і маркетингових підходів японських фірм, бо Японія своєю купівлею китайських островів довела свою нездатність реабілітуватися після Другої світової війни й увійти до спільноти цивілізованих народів, яка складається з китайців та маньчжурів. От бачите: все буде добре, або ще краще!

 

Дмитро Корчинський,

Братство

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

18.10.2019

В Івано-Франківську мешканці понад столітнього будинку на  вулиці Грушевського впродовж декількох років вимагають демонтажу надбудови мансарди.

255
08.10.2019

Серед помічників народних депутатів із Франківщини є чимало тих, кому довіряли свої справи парламентарі попередніх скликань з різних політичних таборів.

1730
04.10.2019

Однією з важливих соціальних функцій мережі Facebook є можливість частково відстежити діяльність того чи іншого політика.

2021
03.10.2019

Питання щодо створення об’єднаної територіальної громади на території Яремчанської міської ради, нарешті, зрушило з місця.

3713 2
02.10.2019

Українці не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення готівкових розрахунків.

5373
25.09.2019
Марія Лутчин

«Fiat 500e» – другий автомобіль у сім’ї, або ж авто для тих, хто цінує стиль, якість,  компактність та небайдужий до навколишнього середовища.

2479

Що таке сексуальний потяг? Це коли хочеш не сексу, а конкретну людину.

384

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

1402

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

4396 3

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

1815 1
09.10.2019

Військовий розповів, що в Пентагоні досі не можуть визначити природу явища, яке зафіксував пілот літака.

758
08.10.2019

У ніч на 9 жовтня у північній півкулі можна спостерігати пік метеорного потоку Драконіди. Якщо погода цієї ночі буде безхмарною, в небі можна буде спостерігати десятки яскравих спалахів, інформує Укрінформ з посиланням на Meteoprog. Спостерігати ж

508 1
02.10.2019

Американське космічне агентство NASA вловило на Марсі дивні сигнали, частина з яких мала сейсмічну природу, а інші залишилися загадкою.

679
16.10.2019

З 20 до 27 жовтня у Храмі Пресвятої Трійці у селі Пилипи перебуватимуть мощі святого апостола Юди-Тадея, великого помічника у важких обставинах життя.

302
11.10.2019

Мощі перебуватимуть у Відпустовому Місці Матері Божої Ласкавої, у храмі св. Івана Хрестителя, на вул. Микитинецькій.

1684
09.10.2019

Жили поряд два сусіди. Прийшла зима, випав сніг. Перший сусід вранці вийшов з лопатою розгрібати сніг перед будинком.

394
18.10.2019

Співачка Тіна Кароль продовжує радувати шанувальників своїми розкішними образами на проєкті "Танці з зірками".

4438
18.10.2019

Вони розповідають що у нашому місті добрі люди, тому їдуть сюди "працювати".

3457
17.10.2019

Щороку восени на Бурштинське море прилітають птахи, щоб провести тут кілька зимових місяців.

1608
15.10.2019

Ганчірки, целофанові пакети, засоби гігієни, залишки консервації та ще багато різного твердого сміття часто дістають працівники водоканалу.

4742