Казка про поросятко Чуню

 

 

В одному чудовому місці була гарна хатка. У ній жила дружня поросяча сімейка: мама, тато і поросятко Чуня. То була дуже поважна свиняча родина. Вони славились тим, що були дуже вихованими і культурними свиньми.

 

Гостям міста, які знайомились з ними, аж не вірилось, що таке є можливим. Їх часто можна було зустріти у громадському транспорті, магазині, на вулиці і навіть бібліотеці. І всюди вони поводили себе бездоганно.

 

Найособливішим у цій родині було поросятко Чуня. Воно вміло правильно переходити вулицю, не смітило, голосно не кричало і не лаялось. А ще Чуня знав усі правила етикету і з ним не соромно було піти у гості. Чуня вмів правильно у ратицях тримати столові прибори, сервірувати стіл, ніколи голосно не сьорбав перші страви, а культурно їв ложкою. Та що там говорити – Чуня навіть серветкою вмів користуватись.

 

Мама Чуні не дозволяла синові виходити без дозволу за ворота. Та одного разу поросятко забуло мамині слова і вийшло. По дорозі він побачив маленького песика, який був замащений синьою фарбою. Тато-пес дуже сварив його: «Ти такий брудний, як порося!». Чуня здивувався.

 

Пішов далі і побачив маленького котика, який купався в тазику з молоком. Звісно, що коли його побачила мама, то почала кричати на нього: «Що ж ти робиш? Ти тепер такий замащений, як порося».

 

Чуню такі слова неабияк обурили. Адже ані він, ані у його родині ніколи не поводились так, як поводилось грайливе кошеня. У Чуні геть зіпсувався настрій, тому він пішов куди очі бачать. Зупинився аж, коли дійшов до воріт школи. З великої гарної будівлі було чути голоси дітей і дуже смачно пахло. Це якраз школярі обідали. Саме до їдальні почимчикувало маленьке голодне поросятко. Там воно забилося у куток і стало спостерігати. Раптом почуло голос вчительки: «Діти, не сьорбайте так голосно, не обтирайте рук та рота у скатертини і не поводьтеся, як поросята. Не заставляйте мене червоніти за вашу поведінку!».

 

Чуня аж апетит втратив, коли почув це. Адже він точно знав, що свині так себе не поводять! З того всього розчароване поросятко вибігло на вулицю. Дійшло до парку і всілося на лавку відпочити. Раптом хтось скрикнув. Поросятко обернулось.

 

- Яка свиня приліпила на лавку жуйку? – кричала дівчинка, яка зіпсувала собі спідничку.

 

Чуня, як це почув, то аж із лавки впав. Оскільки усі навколо погано відзивались про якусь свиню, то Чуня вирішив заховатись за дерево, щоб йому раптом не перепало. Попри нього пробігла зграйка галасливих дітей. Після яких на землі залишились обгортки від цукерок та морозива. Потім парком прогулювались молоді люди, які їли насіння, а шкаралупки плювали на землю. Така картина неабияк засмутила прибиральницю парку.

 

- Ой, свині-свині, - тільки й спромоглася сказати вона. Поросятко не витримало і розплакалось. У такому стані його й застала мама.

- Не хочу я бути поросям, - сказав Чуня.

- Чому? - лагідно запитала мама.

- Тому що всі про свиней відгукуються погано.

- Не плач. У тому, що вони погано себе поводять, ми не винні. Ти ж бачиш, хоч ми і свині, але живемо культурно і поводимось відповідно. Головне – хотіти цього. Отже, люди, обдумайте свою поведінку. Щоразу, коли хочете зробити щось негідне, згадуйте історію про поросятко Чуню. Адже воно ж осилило етикет і правила поведінки! А ви?

 

Меліса Дякун, (10 років), учениця школи професійної журналістики


01.06.2016 Меліса Дякун 20831 2
Коментарі (2)

Андрій 2019.10.01, 22:29

Чудова казка!

Ксенія 2020.08.05, 23:17

Чудова і повчальна казочка. Дуже сподобалась. Творчої наснаги

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

566
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1753 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1089 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11326 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

681
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2911
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4409
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18404
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

260
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736