Кава допоможе схуднути, думати та у спорті, але нищить серце, кістки, кишечник й нирки

 

Картинки по запросу Кава

 

Вчені дослідили, як кава впливає на організм людини в цілому та для яких органів вона корисна, а для яких шкідлива. Ефект, який кава здійснює на організм людини, залежить від кавових зерен, пише The Daily Mail.

 

Вчені проводять багато різних досліджень і постійно пишуть або про те, як кава добре впливає на серце, або про те, як може спричинити остеохондроз. У дослідників різна думка про те, скільки кави не нашкодить людині. "Вживання до трьох чашок кави на день може бути навіть корисним для здоров'я", - вважає дієтолог Найджел Денбі.

 

Відтак лікарі вирішили узагальнити всі відомості про вплив кави на здоров'я людини.

 

Талія: вибираючи каву з розумом, можна слідкувати за своєю фігурою. Кава допоможе втрачати вагу, оскільки, будучи майже некалорійною, зменшує апетит. А зелена кава, виготовлена з необсмажених кавових зерен, допоможе втратити вагу за рахунок зменшення кількості цукру, яка буде поглинатися з кишківнику.

 

Серце: одна чашка кави збільшує серцебиття на годину, підвищує артеріальний тиск. Для здорової людини в цьому нема жодних мінусів, навпаки, помірне вживання кави навіть зможе запобігти серцевим нападам. Однак щодо тих людей, які страждають серцевою недостатністю, лікарі радять відмовитися від кави. Калій у каві може викликати небезпечні зміни в серцевому ритмі.

 

Кишечник: з одного боку, кофеїн стимулює скорочення м'язів кишечнику, що виштовхує відходи швидше, а з іншого – не всі корисні речовини з цієї ж причини встигають засвоїтися. Кофеїн також перешкоджає засвоєнню заліза. Кофеїн може призвести до зневоднення. Лікарі радять не пити каву на голодний шлунок, оскільки кава стимулює виробітку шлункового соку.

 

Кістки: багато кави може збільшити ризик ламкості кісток, викликати остеопороз. Кофеїн робить клітини, які беруть участь у формуванні кісток, менш ефективними і навіть може вбити ці клітини. Кофеїн також прискорює виведення кальцію з організму, який потрібен для зміцнення кісток. Натомість кава з молоком може допомогти протидіяти виведенню кальцію.

 

Зуби: виявляється, танін в чаї, який змінює колір зубів, є набагато сильнішим барвником, ніж кофеїн. Стоматолог зазначає, що кава фарбує наші зуби поверхнево, тільки біоплівку – тонкий шар бактерій, які покривають наші зуби та ясна, і не проникає в саму емаль. Також кава містить речовину, яка перешкоджає розвитку певних зубних бактерій.

 

Подих: неприємний запах з роту тих, хто п’є забагато кави, спричинений пересиханням у роті - кава спричинює зневоднення. Для уникнення цього лікарі радять обмежити вживання кави, їсти щось, аби стимулювати виробіток слини, або жувати жуйку.

 

Мозок: помірне споживання кави може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 20%. Окрім цього, кофеїн та антиоксиданти зменшують запалення в мозку, можуть сповільнити погіршення клітин, пов’язаних з пам’яттю.

 

Нирки: кава є сечогінною, що не несе негативних наслідків, однак, часте вживання може спричинити захворювання нирок. Кофеїн може розражати сечовий міхур. Також кава може стати причиною сечокам’яної хвороби.

 

Шкіра: попри те, що кава спричинює зневоднення організму, вона не впливає на пересихання шкіри. До того ж, дослідники виявили, що вживання кави зменшує вірогідність злоякісної меланоми.Діабет 2 типу: дослідники вважають, вживання кави зменшує ризик виникнення діабету 2 типу.

 

М'язи: кава може надати м'язам більшої витривалості. Одна чашка кави допоможе спортсменам займатися на третину довше їхнього звичного часу. Кофеїн допомагає спалювати жир для отримування енергії під час тренувань. Кофеїн також стимулює вивільнення дофаміну - гормону гарного самопочуття, що тимчасово зменшує втому.

 

Кофеїн пригнічує мелатонін - гормон, який допомагає нам розслабитися і підготуватися до сну, він перешкоджає виробітку речовини, яка робить нас сонними. Однак кофеїн швидко викликає звичку, тому використовувати каву регулярно як засіб для того, щоб підбадьоритися, не вийде: організм не буде вже реагувати на кофеїн таким чином.

 

expres.ua


10.03.2015 2129 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1863
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5533 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1007

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1776
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10193 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

270
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

388
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1287
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892