Карпатські аналоги корисної екзотики

 

/data/blog/79059/1adede54467d41b51a4c3244c96b7cac.jpg

 

Останні кілька років в інтернеті бум на тему чудо-способів стати здоровим і худим — ягоди годжі та асаї, насіння чіа та ще багато іншої екзотики. Проте нутріціологи усього світу радять їсти продукти місцевого походження.

 

А як щодо українських суперфудів? Адепт здорового харчування Настя Палько переконує: їх просто безліч!

 

Фото: Корисна їжа

Льон

Вітчизняний замінник насіння чіа — це льон. Його насіння має схожі властивості, та навіть переваги над чіа. У шлунку насіння набухає і покривається слизом, нормалізуючи роботу шлунково-кишкового тракту, знижує рівень цукру в крові та виводить токсини.

 

Він багатий на легкозасвоюваний рослинний білок, клітковину, кальцій, жирні кислоти, вітамін А та ферменти. Для того, щоб льон краще засвоївся, його потрібно змолоти безпосередньо перед їжею, оскільки на відкритому повітрі він окислюється і втрачає свої корисні властивості. Я додаю кілька чайних ложок льону до готової вівсянки.

 

Грецькі горіхи

Усім відома користь горіхів, однак екзотичним кеш’ю і макадамії нічим не поступаються грецькі горіхи — багаті вітамінами А, Е, РР, К, групи В, мінеральними речовинами, амінокислотами, і мікроелементами йоду, кальцію, калію, кобальту, магнію, заліза, цинку і фосфору. Я додаю їх в салати або їм у проміжках між основними прийомами їжі.

 

Та не забувайте, що горіхи — дуже поживний (тобто калорійний) продукт, тому не варто захоплюватися.

 

Фото: Карпатські суперфуди

 

Мед

Про мед, мабуть, вже і писати нічого не потрібно — його по праву можна віднести до суперфудів як продукт, що містить цілий «букет» вітамінів: В1, В3, В6, РР, Н, С, Е, К, а також мідь, калій, залізо, марганець і кобальт. Проте не варто очікувати цих властивостей від магазинного меду, який скоріш за все зроблений із цукру.

 

Знайдіть натуральне бджільництво, якому довірятимете. Мені, до прикладу, мед у трилітрових банках привозять знайомі із Буковини, тому я завжди впевнена, що отримую всю користь від улюбленого суперфуда.

 

 Спіруліна

Спіруліна хоч і не зовсім їжа, а скоріше харчова добавка, проте її також можна назвати суперфудом. Вона допомагає швидко відновлювати клітини тканин і м’язів при фізичних навантаженнях, підвищує імунітет і захисні властивості організму, компенсує вітамінну і мінеральну недостатність, а також зменшує запальні процеси в організмі. Я замовляю спіруліну на інтернет-сайтах. Приймаю три таблетки зранку і ввечері.

 

Риб’ячий жир

Інша харчова добавка, яку я приймаю вже дуже давно, — це риб’ячий жир. Він регулює процеси ліпідного обміну та покращує чутливість до інсуліну. Як наслідок — це ефективна дієта. Містить поліненасичені жири, вітаміни А і D, є хорошим профілактичним засобом, який зміцнює стінки судин та живить серцевий м’яз. Я приймаю 2 капсули щоранку разом із їжею.

 

Про користь суперфудів, або як їх ще називають «функціональними продуктами» чи «ефективною їжею», можна написати величезну книгу. Серед них — томати, броколі, чорниця, чорні боби, лосось, вівсянка. Якщо відповідально стежити за своїм раціоном, думати заздалегідь, що приготувати, можна щодня споживати ці продукти й отримувати суперкористь від суперфудів!;).

 

Настя Палько, versal


12.06.2015 Настя Палько 3206 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

968
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2394
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2049
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2080
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6320 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2373 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

240

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1062

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1045

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1312
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

529
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1987
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26423
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

481
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10390 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7931
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

475
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

334
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

481
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

557
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1502